Persol

Pokazano 1-24 z 35 pozycji

Jedna z najstarszych marek okularowych na świecie o bogatej tradycji włoskiej.

Okulary Persol nierzadko określane są mianem dzieł sztuki. Ta włoska marka może pochwalić się ponad 100-letnią historią, na kartach której pojawiają się znane nazwiska ze świata kina i showbiznesu. Okulary przeciwsłoneczne Persol stanowią od lat synonim luksusu i elegancji, którą doceniły takie gwiazdy, jak choćby Steve McQueen, Marcello Mastroianni czy Greta Garbo. Stały się także obowiązkowym atrybutem legendarnego Agenta 007, choćby w słynnych wcieleniach Pierce Brosnana czy Daniela Craiga. Te włoskie okulary odznaczają się unikatową formą oraz dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Na przestrzeni wieloletniej działalności marka opracowała szereg innowacyjnych rozwiązań, które przekładają się nie tylko na wyjątkowy design, solidne wykonanie i wysoki komfort noszenia. Okulary przeciwsłoneczne Persol to niezawodna ochrona oczu przed szkodliwym działaniem słońca. 

Okulary przeciwsłoneczne Persol - niezawodna jakość

“Okulary dla słońca” - tak można przetłumaczyć włoski zwrot “per il sole”, od którego wywodzi się nazwa jednej z najsłynniejszych marek okularów. Powstała ona w 1917 roku, za sprawą pewnego fotografa i optyka - Giuseppe Ratti. Od początku marka zasłynęła ze swoich innowacyjnych rozwiązań, czego doskonałym przykładem były gogle zaprojektowane dla pilotów. Protector, bo taką nosiły nazwę, uzyskały aż 14 oryginalnych patentów oraz niekwestionowane uznanie w branży. Od tamtego momentu okulary przeciwsłoneczne Persol słyną ze swojego przywiązania do detali oraz trwałej jakości wykonania. Ponadto, stanowią ikonę eleganckiego stylu. W latach 20. marka Persol opracowała również swoje oryginalne soczewki, które dawniej były wykorzystywane m.in. przez alpinistów i astronautów, gdyż idealnie chroniły wzrok przed odblaskami. Obecnie odznaczają się one równie niezawodnym działaniem. 

Ponadczasowa elegancja okularów Persol

Co ciekawe, najbardziej rozpoznawalny model, a więc okulary Persol 649, które swoją popularność zawdzięczają m.in. postaci Mastroianniego, powstały w 1957 roku z myślą o tramwajarzach z Turynu. Ponadczasowy charakter tego projektu sprawił, że legendarny kształt 649 nie zmienił się do dnia dzisiejszego. Równie wysoką popularnością cieszą się okulary Persol 714, które świat miał okazję podziwiać w słynnym filmie “Afera Thomasa Crowna”. Odtwórca tytułowej postaci, Steve McQueen, tak bardzo polubił ten model, że zaczął go nosić poza planem. W ten oto sposób Persol 714 stały się ikoną mody oraz obiektem pożądania mężczyzn z wszystkich zakątków świata.

Oferta marki obejmuje szereg modeli, skierowanych do gustownych kobiet i mężczyzn. Wszystkie odznaczają się wyrafinowanym wzornictwem, które swoje inspiracje czerpie z lat 40., 50. oraz 60. Stylistyka retro łączy się więc doskonale z najnowszą technologią, która została wykorzystana do produkcji okularów przeciwsłonecznych Persol. Co ciekawe, każda model wytwarzany jest ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, a następnie wykończony ręcznie. W rezultacie okulary Persol stanowią odzwierciedlenie dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. 

Symbol rozpoznawczy marki Persol

Jeśli szukają Państwo okularów, które stanowią synonim wysokiej wytrzymałości, to asortyment Persol bez wątpienia spełni ten wymóg. Marka dokłada wszelkich starań, aby jej produkty okazały się inwestycją na długie lata. Jej znakiem rozpoznawczym jest symbol strzały, umieszczony w narożniku każdego modelu. Czerpie on inspiracje z broni starożytnych wojowników, a tym samym wskazuje na wysoką odporność i wytrzymałość sygnowanych produktów. Marka Persol zasłynęła z wprowadzenia wielu innowacyjnych rozwiązań w swoich okularach przeciwsłonecznych. Jednym z najpopularniejszych jest Meflecto, a więc pierwszy w historii system elastycznych zauszników. Dzięki temu, że dopasowuje się idealnie do twarzy, noszenie oprawek Persol wiąże się z niebywałym komfortem. System ten został zaprojektowany już w 1938 roku i do dnia dzisiejszego spełnia swoją funkcje. Jego wykonanie jest wyjątkowo złożonym procesem (o 10 etapów dłuższym niż w przypadku zwykłych zauszników), ale stanowi kolejny dowód wysokiego kunsztu marki.