Michael Kors

To połączenie gładkich linii i delikatnych zaokrągleń, które widoczne są zarówno w modelach korekcyjnych jak i przeciwsłonecznych, odzwierciedlając w ten sposób pojęcie sportowego luksusu pochodzącego od Michaela Korsa.

Geneza marki - Michael Kors

Michael Kors to amerykański projektant mody pochodzący z Nowego Jorku. Jest twórcą kolekcji odzieży sportowej dla kobiet, a także kolekcji akcesoriów, takich jak np. zegarki, torebki, okulary słoneczne i korekcyjne. Od 2002 r. również kolekcji męskiej. Projekty Korsa noszą takie gwiazdy jak Jennifer Lopez, Heidi Klum i Catherine Zeta-Jones.

Logo MK

Akcesoria ozdobione złotym logo MK są bardzo popularne – torebki, okulary czy biżuteria są codziennym widokiem na wszystkich ulicach miast całego świata. Każda aspirująca miłośniczka mody czy początkująca bizneswoman ma w swojej garderobie jakiś gadżet z kolekcji Michaela Korsa. Michael Kors to marka luksusowa, ale nie do końca. Plasuje w segmencie tzw. „przystępnego luksusu”.

Michael Kors - eyewear

Kolekcje okularów Michaela Korsa słyną z linii łączących urbanistyczny styl – miejski szyk z wdziękiem. Nowojorskie korzenie odbijają się na nowoczesnych, industrialnych akcentach jego projektów. Wśród modeli okularów jest szeroki wybór stylistyki: od kocich kształtów po klasyczne aviatory oraz geometryczne modele typu oversize z sygnaturą projektanta. Modele wchodzące w skład kolekcji także łączą styl współczesny ze stylem retro.