Freshlook

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Marka kolorowych soczewek firmy Alcon (dawniej Ciba Vision).

Każdy miał kiedyś chęć, aby chociaż na chwilę zmienić kolor swoich oczu. Na szczęście to rozwiązanie nie jest już tylko dostępne w bajkach, ale także w prawdziwym życiu, dzięki zastosowaniu kolorowych soczewek. Jednymi z najlepszych dostępnych gadżetów tego rodzaju są modele Freshlook od amerykańskiej firmy Alcon. To przedsiębiorstwo zostało założone po II wojnie światowej i jest uznawane za największego producenta soczewek kontaktowych. To doświadczenie pozwoliło na stworzenie bardzo wygodnych modeli “kontaktów” opartych na materiale hydrożelowo-silikonowym i odpowiednim nawilżeniu, przypominającym naturalny film łzowy. Szkła zmieniające barwy tęczówek dzielą się na soczewki kolorowe zerówki oraz te, które dodatkowo korygują wadę wzroku. Dzięki nim można zmienić barwę swoich oczu zaledwie na chwilę (soczewki jednodniowe) lub na względnie stale (soczewki miesięczne).

Typy kolorowych szkieł marki Freshlook

W naszej ofercie dostępnych jest kilka różnych typów szkieł Freshlook. Niektóre z nich rozjaśniają lub przyciemniają barwę oczu, inne zmieniają ją zupełnie lub wizualnie powiększają tęczówki. Seria Freshlook dzieli się na cztery typy kolorowych soczewek

Freshlook Colors - typ miesięcznych soczewek, które poza zmianą koloru oczu mogą także korygować krótkowzroczność czy dalekowzroczność.

Freshlook ColorBlends - typ soczewek z ciemną obwódką, które optycznie powiększają oko i czynią spojrzenie bardziej atrakcyjnym. 

Freshlook Dimensions - soczewki na miesiąc przeznaczone do jasnych typów tęczówek, dostępne w trzech morskich kolorach, które czynią spojrzenie głębszym i bardziej tajemniczym.

Kiedy mogą się przydać kolorowe szkła?

Kolorowe szkła kontaktowe są bardzo ciekawym dodatkiem dla osób, które często biorą udział w ekstrawaganckich imprezach i przyjęciach. Takie wydarzenia jak halloween, bale przebierańców czy urodziny tematyczne to świetny powód ku temu, aby chociaż na chwilę zmienić barwę swoich tęczówek. Osoby z niebieskimi oczami chcą przez moment sprawdzić, jak wyglądałyby z ciemniejszą barwą, a postaci obdarzone ciemnymi oczami, od czasu do czasu mają ochotę rozjaśnić swoje tęczówki.

Z tego względu kolorowe szkła mogą być używane nie tylko okazjonalnie, ale także jako stały element zmiany swojego wizerunku. Ktoś dzięki zmianie koloru swoich oczu może poczuć się bardziej atrakcyjnie i wyzywająco. Kolorowe soczewki kontaktowe mogą służyć zarówno kobietom, jak i mężczyznom, aby mogli oni w świadomy i pełny klasy sposób kreować swój wizerunek. Modele FreshLook zwracają uwagę także dzięki ciekawej technologii LightStream, która w odpowiedni sposób cieniuje kolor oczu, co przypadnie do gustu osobom, które nie chcą zmieniać barwy swoich tęczówek na inną, ale zaledwie uczynić swój aktualny kolor bardziej zauważalnym i atrakcyjnym.

Jak bezpiecznie używać kolorowych szkieł FreshLook?

Kolorowe soczewki kontaktowe mogą być używane tak samo jak modele, które służą tylko do korygowania wad wzroku. Należy najpierw skonsultować się z okulistą, który zmierzy średnicę rogówki, a następnie używać soczewek zgodnie z podstawowymi zasadami. Najważniejsze jest higieniczne podejście do użytkowania “kontaktów”, przed ich zdejmowaniem i zakładaniem należy zawsze umyć ręce. Równie ważne jest często wymienianie płynu do soczewek i korzystanie tylko z produktów sprawdzonych marek. Nie wolno także przekraczać daty przydatności do użytku - soczewki jednodniowe powinny być używane tylko przez jedną dobę, a na przykład soczewki dwutygodniowe mogą służyć maksymalnie przez 14 dni. Przekraczanie ustalonych przez producenta terminów może skończyć się zaczerwienieniem czy też szczypaniem oczu. 

Jeśli mają Państwo ochotę zmienić styl, czy sprawdzić, jak wyglądaliby Państwo z innym kolorem oczu, warto zdecydować się na soczewki FreshLook, dostępne w naszej ofercie, które zapewniają odpowiedni komfort użytkowania oraz całkiem nowe doznania wizualne.