Filtr UV
Promień krzywizny (BC)
Średnica (DIA)

Soczewki toryczne

Wybrane filtry: 0
Acuvue  

ACUVUE® OASYS 1-DAY with HydraLuxe™ TECHNOLOGY for ASTIGMATISM 30 szt.

Soczewki ACUVUE® OASYS 1-DAY with HydraLuxe™ TECHNOLOGY for ASTIGMATISM to nowe rozwiązanie dedykowane dla osób z astygmatyzmem. Dzięki za stosowanej technologii HydraLuxe TM soczewki współdziała ją z naturalnym filmem łzowym oka pomagając zredukować uczucie zmęczenia oczu oraz pozwalając uzyskać wy soki poziom komfortu i stabilną jakość widzianego obrazu przez cały dzień.

  • Obniżka
Acuvue  

1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM 30 szt.

1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM to miękkie jednorazowe soczewki toryczne zaprojektowane tak, by także użytkownik z astygmatyzmem mógł cieszyć się każdego dnia nową świeżą i doskonale zwilżoną soczewką.

Najniższa cena z 30 dni przed obecną obniżką: 89.00 zł

 

Dailies TOTAL1 for ASTIGMATISM 30 szt.

Dailies TOTAL1 for astigmatism, soczewki dla astygmatyków z dziennym trybem wymiany. Pierwsze i jedyne tego typu soczewki, w których zastosowano gradient uwodnienia. Zapewniają stabilne i wyraźne widzenie jednocześnie nawilżając i zapewniając komfort użytkowania.
Ultra HD  

Ultra HD Toric 3 szt.

Ultra HD Toric to slikonowo–hydrożelowa ultra delikatna soczewka miesięczna do korekcji astygmatyzmu, która zapewnia każdemu użytkownikowi idealną korekcję oraz wyjątkowy komfort dzięki idealnie gładkiej i zwilżalnej powierzchni.

MonoVision  

Daily HD Toric ™ 30 szt.

Jednodniowe soczewki kontaktowe służące do korekcji astygmatyzmu. Soczewki wykonane z materiału silikonowo – hydrożelowego III generacji, który zapewnia doskonałe warunki tlenowe dla ludzkiego oka i jest najbardziej zdrowym rozwiązaniem w korekcji soczewkami.

Clariti  

Clariti® Toric 3 szt.

Soczewki CooperVision Clatiti® Toric to miesięczne soczewki silikonowo-hydrożelowe dla osób z astygmatyzmem. Dzięki zastosowaniu oddychającego materiału, są praktycznie nieodczuwalne podczas stosowania i doskonale korygują wadę wzroku.

  • Obniżka
Biofinity  

Biofinity Toric 3 szt.

Biofinity toric to miesięczna toryczna silikonowo-hydrożelowa soczewka kontaktowa, wykonana z materiału, który gwarantuje wysoki komfort przez całą dobę.

Najniższa cena z 30 dni przed obecną obniżką: 69.00 zł

Biofinity  

Biofinity Toric XR 3 szt.

Soczewki Biofinity Toric XR dedykowane są dla osób borykających się z dużą wadą wzroku, wysokiego astygmatyzmu. Biofinity Toric XR posiadają zdecydowanie większy zakres mocy niż standardowe soczewki Biofinity Toric. Mogą po nie sięgać wszyscy ci, którzy mają spory problem z dopasowaniem odpowiednich soczewek.

  • Obniżka
Air Optix  

Air Optix PLUS HydraGlyde for Astigmatism 6 szt.

Air Optix Plus HydraGlyde for Astigmatism to miesięczne soczewki toryczne dedykowane do korekcji astygmatyzmu z współwystępującymi wadami krótko- i dalekowzroczności. Najwyższe poziomy jakości widzenia i komfortu użytkowania (bez wysychania i podrażnień oczu) - to cechy, które wyróżniają tworzone przez Alcon Vision Care soczewki.

Najniższa cena z 30 dni przed obecną obniżką: 159.00 zł

  • Obniżka
Air Optix  

Air Optix PLUS HydraGlyde for Astigmatism 3 szt.

Air Optix Plus HydraGlyde for Astigmatism to miesięczne soczewki toryczne dedykowane do korekcji astygmatyzmu z współwystępującymi wadami krótko- i dalekowzroczności. Najwyższe poziomy jakości widzenia i komfortu użytkowania (bez wysychania i podrażnień oczu) - to cechy, które wyróżniają tworzone przez Alcon Vision Care soczewki.

Najniższa cena z 30 dni przed obecną obniżką: 99.00 zł

Pokazano 1-18 z 18 pozycji


Jakie są zalety soczewek kontaktowych torycznych?

Coraz częściej występującą wadą wzroku jest astygmatyzm. Jest to problem z widzeniem, który może występować samodzielnie lub towarzyszyć krótkowzroczności i dalekowzroczności. Osoby, które mają astygmatyzm nie widzą idealnie ostro przedmiotów leżących w różnych odległościach w określonym położeniu. Astygmatyzm wynika z nieregularnie zbudowanej rogówki.  Przez wiele lat osoby z astygmatyzmem nie mogły nosić soczewek kontaktowych. Obecnie astygmatyzm można bez problemu skorygować przy użyciu torycznych soczewek .

To soczewki , które osobom borykającym się z problemem astygmatyzmu pozwalające cieszyć się doskonałym widzeniem w każdej sytuacji. Dzięki tego typu szkłom także astygmatycy mogą odczuwać  wysokiego komfortu widzenia, przy jednoczesnym braku konieczności wykorzystywania na co dzień okularów. Soczewki toryczne są przeznaczone specjalnie dla tych wad wzroku, które na dodatek są połączone z astygmatyzmem. Noszenie soczek torycznych gwarantuje osobom z astygmatyzmem doskonałe widzenie. Producenci soczewek dla astygmatyków zapewniają, że przy ich noszeniu nie istnieje ryzyko wystąpienia infekcji czy też pogorszenia się widzenia.

Soczewki kontaktowe toryczne dla astygmatyków

Soczewki kontaktowe toryczne są także nazywane soczewkami astygmatycznymi. To specjalny rodzaj soczewek kontaktowych dla osób z niezbornością oka. Taki rodzaj soczewek różni się od sferycznych tym, że sama soczewka nie jest wycinkiem kuli, a figury geometrycznej „torus” – pozwala ona na różne załamania światła. Pozwala to na dobre dopasowanie soczewki do zniekształconej rogówki oka oraz poprawne widzenie. Takie osoby skazane były więc wyłącznie na okulary korekcyjne. Dziś kontaktowe soczewki toryczne pozwalają na korekcję astygmatyzmu w każdej sytuacji, w której okulary nie są wygodne i stanowią ograniczenie.  Soczewki toryczne nie tylko gwarantują doskonałe widzenie, są także  wygodne i komfortowe w noszeniu. Ich stosowanie jest identyczne jak użytkowanie klasycznych soczewek torycznych. Wymagają jedynie regularnego czyszczenia i przechowywania w płynie do pielęgnacji soczewek.


Jakie są najpopularniejsze soczewki toryczne:

Soczewki toryczne cylindryczne dostępne są w każdym możliwym systemie wymiany. Soczewki toryczne kontaktowe dostępne są zarówno w wersjach jednorazowej, dwutygodniowej i miesięcznej. Zawsze warto spotkać się ze specjalistą w zakresie wzroku i oczu. Najpopularniejsze soczewki toryczne dostępne w naszej ofercie to:

Soczewki jednodniowe:

Soczewki dwutygodniowe

Soczewki miesięczne

Soczewki roczne: