Soczewki kontaktowe jakie wybrać najlepsze💡

Wszystkie soczewki kontaktowe, które występują na rynku można podzielić po względem czasu użytkowania. W zależności od tego, jak długo po otwarciu blistra można je nosić:

Najbardziej popularne wśród użytkowników są soczewki miesięczne. Soczewki kontaktowe stanowią doskonałe uzupełnienie lub całkowitą alternatywę dla korekcji okularowej.

Najpopularniejsze soczewki kontaktowe miesięczne 💡

Najpopularniejszymi soczewkami wśród naszych klientów są soczewki miesięczne. Soczewki miesięczne przeznaczone są do użytkowania przez okres jednego miesiąca liczony od pierwszego dnia kontaktu soczewek z okiem. Po trzydziestu dniach od momentu pierwszego użycia należy je wyrzucić i wymienić na nowe. Soczewka miesięczna to najlepszy wybór dla wszystkich osób użytkujących soczewki kontaktowe codziennie — jest to wówczas ekonomiczne rozwiązanie.

Soczewki miesięczne kontaktowe

Soczewki kontaktowe Ultra HD AquaUltra HD™ Aqua

Soczewki kontaktowe All Vue™ 3 soczewkiAll Vue™ 3 soczewki

Soczewki kontaktowe AIR OPTIX AQUA 3 soczewkiAIR OPTIX AQUA 3 soczewki

 

Soczewki Ultra HD™ Aqua – 3 soczewki

Komentarz do soczewki ultra hdNowoczesna miesięczna soczewka Ultra HD™ Aqua jest wykonana z materiału Senofilcon, a który cechuje najwyższa zawartość wody oraz najmniejsza sztywność wśród istniejących soczewek silikonowo-hydrożelowych. Ultra HD Aqua to doskonały komfort i idealnie widzenie. Idealne rozwiązanie dla osób spędzających długie godziny przed komputerem, przebywających w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach, w których oczy szybko wysychają. Doskonałe dla alergików i osób z tendencją do suchości oka poszukujących bezkompromisowych rozwiązań.

All Vue™ – 3 soczewki

Dzięki zaawansowanej strukturze All Vue™ sAll Vue™ 3 soczewkizybko adaptują się do oka, zapewniając optymalną ostrość i kontrast widzenia oraz najwyższy komfort użytkowania przez cały dzień. Soczewka posiada filtr UV, dzięki czemu chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Wysoka przepuszczalność tlenu gwarantuje białe, zdrowo wyglądające oczy. Nowoczesna, łatwa w aplikacji soczewka soczewka All Vue™ stanowi najlepszy wybór wśród tradycyjnych soczewek kontaktowych.

AIR OPTIX™ AQUA – 3 soczewki

Soczewki kontaktowe AIR OPTIX AQUA 3 soczewkiNajwiększą zaletą soczewek Air Optix® Aqua jest to, że dostarczają oczom nawet do 5 razy więcej tlenu niż soczewki hydrożelowe. Dzięki temu oczy każdego każdego użytkownika są białe i dotlenione nawet pod koniec dnia. Specjalnie wygładzona powierzchnia i unikalna konstrukcja zapewniają wysoki komfort i pełną ostrość widzenia. Doskonałe soczewki dla osób poszukujących rozwiązań nieumożliwiających okazjonalne, bezpieczne stosowanie w trybie night&day.

Najpopularniejsze soczewki jednodniowe soczewki 💡

Soczewki kontaktowe pozwalają użytkownikom maksymalną wygodę w każdej sytuacji. To doskonały wybór szczególnie dla osób żyjących aktywnie ponieważ w przeciwieństwie do okularów są bezpieczne. Pozwalają na wykonywanie ulubionych codziennych czynności bez ograniczeń. Szkła kontaktowe to także najbardziej dyskretna forma korygowania wad wzroku, która stanowi alternatywę dla okularów. Na wyjątkową uwagę zasługują soczewki jednodniowe.

Soczewki kontaktowe jednodniowe

DailY GMA™ 30 soczewekDailY GMA™ 30 soczewek

Daily HD™ 30 soczewekDaily HD™ 30 soczewek

Acuvue 1-DAY MOIST 30 soczewekAcuvue 1-DAY MOIST 30 soczewek

 

Soczewki DailY GMA™ 30 soczewek

Struktura Daily GMA™ została wzbogacona w flirt UV, dzięki któremu oczy są stale chronione przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Wysoki wskaźnik tlenotransmisyjności zapewnia białe, zdrowo wyglądające oczy przez długie lata, a jej delikatne brzegi gwarantują szybką adaptację oraz przedłużony komfort użytkowania. Polecane wszystkim użytkownikom soczewek jako produkt jednodniowy, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania poprzez wyeliminowanie gromadzących się osadów i zanieczyszczeń.

Soczewki Daily HD™ 30 soczewek

Nowoczesny materiał, z którego wykonana jest soczewka o zwiększonej przepuszczalności tlenu, lepszej zwilżalności powierzchni i pełnej biokompatybilności z tkankami oka zapewnia najwyższy komfort oraz zdrowe, białe oczy przez cały dzień użytkowania. Dzięki jednorazowej wymianie Daily HD to gwarancja pełnej swobody w każdej sytuacji: podczas imprez, uprawiania sportów oraz innych aktywności życiowych. Idealne rozwiązanie dla osób spędzających długie godziny przed komputerem, przebywających w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach, w których oczy szybko wysychają.

Acuvue 1-DAY MOIST 30 soczewek

Soczewki kontaktowe 1-Day Acuvue Moist są produkowane z wykorzystaniem technologii LACREON®, dzięki której materiał soczewki dłużej utrzymuje nawilżenie, pomagając zachować uczucie świeżości oraz komfort noszenia przez cały dzień. Soczewki 1-Day Acuvue Moist są dostępne w szerokim zakresie parametrów, aby jak najwięcej osób mogło cieszyć się wygodą, jaką zapewniają jednodniowe soczewki kontaktowe. Dla każdego użytkownika soczewek kontaktowych poszukującego delikatnej, niewyczuwalnej maksymalnie komfortowej soczewki każdego dnia.

Jak zakładać soczewki kontaktowe?Najpopularniejsze soczewki kontaktowe dwutygodniowe 💡

Dwutygodniowe soczewki należą do grupy produktów systematycznej wymiany. Oznacza to, że od momentu otwarcia blistra mogą być zakładane przez kolejnych 14 dni, po których należy je wymienić na nowe. Zazwyczaj soczewki te trzeba na noc zdejmować z oczu i przechowywać w pojemniku z płynem do soczewek. Są także w grupie dwutygodniowych soczewki typu night&day, ale ich stosowanie bez ściągania skraca czas użytkowania do tygodnia.

Soczewki kontaktowe dwutygodniowe

Ultra HD Light - 3 soczewkiUltra HD™ Light – 3 soczewki

Acuvue OASYS 6 soczewekAcuvue OASYS – 6 soczewek

Acuvue OASYS Premium Pack 12szt.Acuvue OASYS – Premium Pack 12szt.

 

Soczewki Ultra HD™ Light – 3 soczewki

Komentarz do soczewek ultra hd lightSoczewka silikonowo – hydrożelowa nowej generacji. Zaawansowana technologia produkcji zapewnia wyjątkową gładkość powierzchni i ultra nawilżenie przez cały okres użytkowania. Wysoka przepuszczalność tlenu powiązana z optymalnym uwodnieniem gwarantuje zdrowy wygląd oczu. Dla osób spędzających długie godziny przed komputerem, przebywających w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach, w których powietrze łatwo ulega wysuszaniu.  Doskonałe soczewki dla alergików i dla osób z suchością oka.

Soczewki Acuvue OASYS – 6 soczewek

Soczewki kontaktowe z rodziny ACUVUE® OASYS™ z HYDRACLEAR™ Plus zaprojektowano tak, aby pomóc oczom poczuć nawilżenie i świeżość. Sprawdzają się nawet w niekorzystnych warunkach otoczenia. Wykonano je w opatentowanej technologii następnej generacji HYDRACLEAR™, która umożliwiła połączenie materiału, który zapewnia dobre warunki tlenowe ze środkiem nawilżającym. W celu stworzenia wysoko nawilżonej, ultragładkiej soczewki kontaktowej. Acuvue Oasys to doskonałe soczewki dla osób, które spędzają długie godziny przed ekranem komputera. A także dla tych spędzających czas w ogrzewanych, klimatyzowanych pomieszczeniach, czyli w warunkach szczególnie wymagających dla soczewek.

Acuvue OASYS – Premium Pack 12szt.

To jest ta sama soczewka co na drugim miejscu. Miejsce na podium zagwarantowała jej wersja “Premium Pack”. Kupując większe opakowanie płacisz mniej, masz zapas soczewek na dłuższy czas. Nie musisz się martwić, że zapomnisz o zakupie swoich soczewek.

Dlaczego warto wybrać soczewki? 💡

Odpowiedź jest bardzo prosta – ze względu na ich zalety. Przede wszystkim soczewka kontaktowa zapewnia zdecydowanie szersze pole widzenia niż okulary korekcyjne ponieważ porusza się wraz z okiem. Soczewki korygują wzrok niezmieniająca wielkości widzianego obrazu, tak jak okulary. Osoba stosująca szkła kontaktowe widzi świat w realnych rozmiarach. Są również wygodniejsze niż okulary – nie zsuwają się z nosa, nie zaparowują, nie zalewa ich padający deszcz lub śnie. Są bezpieczne przy uprawianiu sportu – nie spadną, nie potłuką, nie uszkodzą a w słoneczne dni pozwalają bez przeszkód założyć okulary przeciwsłoneczne. Kontaktowe soczewki to bardzo dyskretne i pozwalają na odkrycie prawdziwego wyglądu schowanego wcześniej za oprawami okularowymi, szczególnie tymi o dużych mocach.

Opracowane na podstawie materiałów własnych Avenir Medical Poland Sp. z o.o.