Produkty z serii Dailies®

Soczewki Dailies Total 1®
z technologią gradientu nawodnienia

Unikalny materiał z gradientem uwodnienia charakteryzuje się wzrostem
zawartości wody od 33% dla wnętrza materiału do ponad 80% dla powierzchni.

Wnętrze soczewki odpowiada za wysoką tlenoprzepuszczalność materiału
dla zdrowo wyglądających, białych oczu.

Powierzchnia zapewnia wyjątkowy komfort, redukując tarcie, co sprawia,
że soczewki DAILIES TOTAL1® są niewyczuwalne na oczach.1,2

Soczewki dopasowane do Twoich oczu i potrzeb

ZMĘCZONY

okularami do czytania?

Wybierz Air Optix® Aqua Multifocal

Prowadzisz

AKTYWNY TRYB ŻYCIA?

Wybierz Dailies Total 1®Multifocal

Czy chcesz, aby Twoje oczy czuły się

ZDROWO I WYGODNIE?

Wybierz Dailies Aqua Comfort PLUS

Chcesz korzystać z najbardziej

INNOWACYJNEJ
I SKUTECZNEJ
TECHNOLOGII?

Wybierz Dailies Total 1®

MASZ
PODRAŻNIONE OCZY

przez suche powietrze lub
w wyniku sezonowych alergii

Wybierz AIR OPTIX® NIGHT&DAY® AQUA

Przed zakupem soczewek

Co warto wiedzieć?

Po zakupie soczewek

Co warto wiedzieć?

Najczęściej zadawane pytania

01

Czy moje dziecko może wypróbować soczewki kontaktowe?

Tak, oczywiście! Jak zgłosi Ci chęć wypróbowania takiej formy korekcji wzroku, powinieneś razem z dzieckiem wybrać się do okulisty, albo optometrysty/refrakcjonisty. Ważne, by specjalista miał ukończony kurs z kontaktologii. Podczas zapisywania określ cel wizyty.

Specjalista porozmawia z Twoim dzieckiem, wytłumaczy wszystkie zalety takiego rozwiązania, przedstawi także wszystkie zasady, do których będzie musiało się zastosować. Dokładnie zbada on gałkę oczną dziecka i zapisze na recepcie wszystkie parametry niezbędne do doboru odpowiednich soczewek kontaktowych. Wybierze on takie, które będą idealnie pasować do parametrów jego oka, oraz stylu życia. Dzięki temu masz pewność, że Twoja pociecha otrzyma produkt, który do niej pasuje.

Podczas takiej wizyty Twoje dziecko otrzyma także pierwszą parę soczewek, oraz zostanie dokładnie instruowane w jaki sposób zakładać oraz zdejmować soczewki kontaktowe. Pokaże także w jaki sposób je myć, pielęgnować oraz przechowywać w specjalnym pojemniczku.

02

Dlaczego nastolatki nie pytają o soczewki, skoro chcą je nosić?

Związane jest to z niewielką świadomością młodzieży i małą wiedzą związaną z taką formą korekcji. Dobrze znają ją zazwyczaj dzieci, których rodzice jej używają. Obserwują one bowiem ich zachowanie i wybory, a dzięki temu znają dokładnie zasady korzystania z soczewek kontaktowych, są świadome tego, jaką wygodę niesie ze sobą taka forma korekcji wzroku. Ponadto wiedzą, że można po nią sięgać zamiennie z okularami korekcyjnymi, a także tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Druga grupa młodych ludzi po prostu nie zna takiego rozwiązania, albo myśli, że jest ono dedykowane tylko i wyłącznie dla osób dorosłych. Często nie wiedzą o tym, jakie plusy niesie ze sobą używanie soczewek kontaktowych. Niejednokrotnie określają także tą metodę korekcji wzroku jako drogą, nie znając prawdy. Z tego powodu często nie wspominają nawet rodzicom, czy specjaliście o tym, że chcieliby nosić “kontakty”. Jak tylko poznają wszystkie atuty takiej formy korekcji wzroku oraz jej niewielkie koszty, od razu chcą z niej skorzystać.

03

Czy soczewki kontaktowe są przeznaczone jedynie dla młodzieży z dużą wadą wzroku?

Nie, soczewki kontaktowe może nosić młodzież z praktycznie każdą wadą wzroku.Czasami istnieją przeciwwskazania do takiej formy korekcji wzroku, dlatego ważne jest, by przed podjęciem decyzji o zmianie okularów na soczewki spotkać się z lekarzem okulistą, optometrystą, albo refrakcjonistą. Zapytajmy go, czy ma zrobione szkolenie z kontaktologii. Jeśli odpowie twierdząco, można bez obaw rozmawiać o nim o soczewkach kontaktowych, ponieważ jest specjalistą w tej dziedzinie.

Przeprowadzi on z nastolatkiem dokładny wywiad, podczas którego wypyta nas o codzienny tryb życia i przyzwyczajenia. Jego gabinet wyposażony jest w sprzęt, który pozwoli na bardzo precyzyjne zbadanie gałki ocznej, które jest niezbędne do określenia parametrów soczewek. Ponadto, podczas badania wykluczy on schorzenia oka, które nie sprzyjają noszeniu soczewek kontaktowych. Pomoże on nastolatkowi również w wyborze najlepszego modelu soczewek, nauczy jak je zakładać i ściągać z oczu. Otrzyma od niego także instrukcję pielęgnacji i czyszczenia soczewek.

04

Dlaczego ważna jest regularna kontrola wzroku i wizyty u Specjalisty?

Narząd wzroku, podobnie jak inne (np. układ rozrodczy, jama ustna, układ krwionośny) wymaga stałego kontrolowania jego stanu. Szczególnie, jeśli już stwierdzono u nas wadę wzroku i problemy z oczami - wtedy powinniśmy regularnie, by sprawdzić, czy nasza wada wzroku nie zmieniła się, a gałki oczne są zdrowe. Jest to szczególnie ważne, ponieważ źle dobrana wartość soczewek okularowych, albo kontaktowych do naszej wady wzroku może spowodować znaczne jej pogłębienie, a czasami nawet trwałe uszkodzenie gałki ocznej. Wpływa to na naszą codzienną ogólną kondycję, to jak się czujemy. Czasami narzekamy na uporczywy ból głowy, który błędnie rozpoznajemy jako migrenę.

Wizyta u okulisty, optometrysty albo refrakcjonisty może przynieść całkiem inną diagnozę - możemy mieć wadę wzroku, przez którą nasz mózg znacznie bardziej wysila się, by dostarczyć nam prawidłowy obraz otaczającej nas rzeczywistości - i to jest rzeczywistym powodem bólu głowy. Stała kontrola oczu może nam pozwolić uniknąć wielu nieprzyjemnych zabiegów oraz schorzeń oka: zaćmy, wyrodnienia plamki żółtej. Specjalista szybko zauważy rozwijającą się chorobę i zastosuje odpowiednie leczenie, które zatrzyma jej rozwój.