Okulary do pracy przy komputerze

Okulary do komputera - jakie wybrać?

Większość z nas codziennie spędza dużo czasu przed monitorem komputera. Powoduje to nie tylko problemy z kręgosłupem, ale przede wszystkim znaczne nadwyrężenie naszych oczu. Z tego powodu należy podczas pracy szczególnie zadbać o wzrok. Monitory elektroniczne, nawet te nowoczesne mają wpływ na pracę naszego organizmu. Osobom, które spędzają przed nimi dużo czasu, zalecamy zaopatrzenie się w odpowiednie okulary korekcyjne, albo ochronne.

Okulary do pracy przy komputerze

Objawy przemęczenia wzroku

Pierwszym objawem tego, że nasze oczy są zmęczone, będzie nasze kręcenie się na siedzisku. Z pewnością zaczniemy się na nim wiercić, szukać wygodniejszej pozycji, rozciągać ramiona. Ponadto dojdą do tego wrażenia wzrokowe, np. widzenie jakby zza mgły, zmiany refrakcji wzroku, ból głowy, suchość oczu, podwójne widzenie. Niektórzy narzekają także na zaburzenie widzenia barw. Z tego powodu warto zadbać o odpowiednie nawilżenie naszych oczu i odległość od monitora.

Okulary do pracy przy komputerze

Odpowiednie dopasowanie okularów to podstawa sukcesu

Warto przed zakupem okularów swoje pierwsze kroki skierować do specjalisty od wad refrakcji wzroku – lekarza okulisty, refrakcjonisty, albo optometrysty. Dokładnie zbadają oni kondycję naszego wzroku, określą jakie funkcje powinny mieć wybrane okulary korekcyjne. Ważną częścią takiej wizyty będzie szczegółowy wywiad środowiskowy, który przeprowadzi z Tobą specjalista. Podchodząc profesjonalnie do tematu, z pewnością zapyta Cię o to, jak wygląda Twoja praca, ile czasu spędzasz przed komputerem, telewizorem, czy poza tym jesteś kierowcą. Na tej podstawie podpowie Ci, z jakich dodatkowych powłok, które są osadzane na szkłach okularowych powinnaś skorzystać.

Okulary do pracy przy komputerze

Okulary z antyrefleksem to wsparcie dla oczu

Okulary z powłoką antyrefleksyjną znacznie wspomogą Twoje oczy w codziennej pracy przed monitorem komputera. Zniweluje ona ilość refleksów świetlnych, które bardzo często pojawiają się na ekranie komputera. Szkła okularowe powinny mieć również powłokę antyelektrostatyczną. Działa ona tak, że szkła okularowe nie przyciągają kurzu oraz innych fruwających w powietrzu mikroelementów. Ułatwia to w sposób znaczny czyszczenie okularów. Jeśli korzystasz z tradycyjnego monitora CRT to odczujesz jeszcze jedną zaletę – takie szkła okularowe zatrzymują promieniowanie elektromagnetyczne, które wytwarza ten sprzęt.

Okulary do pracy przy komputerze
iCONSEE Australia Technologia BlueCut

Profesjonalna ochrona przed światłem niebieskim

Okulary zapobiegające zmęczeniu oczu

zapobiegają zmęczeniu oczu

Okulary redukujące oślepiające odblaski

REDUKUJĄ OśLEPIAJĄCE ODBLASKI

Okulary poprawiające kontrast obrazu

POPRAWIAJĄ KONTRAST OBRAZU

Okulary podnoszące komfort pracy

PODNOSZĄ KOMFORT PRACY

ICON i107 BlueCut

ICON i107 BlueCut
Beige

ICON i107 BlueCut

ICON i107 BlueCut
Black

Powłoka zatrzymująca światło niebieskofioletowe

Okulary ICON SEE Bluecut to innowacyjny, gotowy produkt zapewniający pełną ochronę przed ekspozycją na promieniowanie niebiesko-fioletowe, dbając o zdrowie Twoich oczu oraz zapewniając najwyższy komfort pracy. Soczewka Bluecut z nowoczesną powłoką antyrefleksyjną, umożliwia selektywne filtrowanie światła. Odbija szkodliwe promieniowanie niebiesko-fioletowe, zapewniając przejrzysty i pozbawiony odblasków obraz, co zapobiega zmęczeniu oczu. Ultralekkie oprawy wykonane są ręcznie z matowego materiału organicznego. Zastosowany system Neck Hang umożliwia swobodne założenie opraw na szyję bez konieczności stosowania łańcuszka.

Okulary do pracy przy komputerze

Okulary do komputera – warto wybrać modne oprawki

Wiele osób skupia się także nad tym, jakie oprawy okularowe wybrać. Tutaj z pomocą przychodzą najlepsi projektanci oraz firmy specjalizujące się w okularowym wzornictwie. Każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno wielbiciel klasycznych okularów, z których słynie firma Ray-Ban®, jak i osoba, która woli nieco współcześniejsze modele (np. ICON,, Turro). Najważniejsze by okulary dobrać do kształtu naszej twarzy, biorąc pod uwagę nasz codzienny styl ubierania się. Wybierzmy model w którym będziemy czuć się komfortowo – to najważniejsze!

Ray-Ban 3596V

Ray-Ban 3596V
kolor 2994

Ray-Ban 2185V WAYFARER II

Ray-Ban 2185V WAYFARER II
kolor 2012

Ray-Ban 5371

Ray-Ban 5371
kolor 5871

ICON i615

ICON i615
kolor 101/99

ICON 1612

ICON 1612
kolor 001/99

ICON i933

ICON i933
kolor 013/99

TURRO T2024

TURRO T2024
kolor 011/99

TURRO T2023

TURRO T2023
kolor 101/99

TURRO T2019

TURRO T2019
kolor 005/99