Technologia gradientu uwodnienia

Soczewki kontaktowe stają się coraz bardziej popularne. Zmienia się niestety, również nasz styl życia, czy pracy, co może negatywnie wpłynąć na komfort ich noszenia. Użytkownicy soczewek chcą je nosić każdego dnia tak długo, jak tego potrzebują, lecz praca przy komputerze, czy klimatyzowane pomieszczenia, w których przebywamy, nie pomagają w osiągnięciu tego celu. Producenci soczewek kontaktowych szukają rozwiązań, które pomagają pacjentom czuć się komfortowo w swoich soczewkach, tak długo jak tego potrzebują. Na wyróżnienie zasługuje tutaj technologia gradientu uwodnienia.

Gradient uwodnienia to unikalna technologia zastosowana w soczewkach z rodziny DAILIES TOTAL1®. Łączy ona wyjątkową przepuszczalność tlenu i trwałą lubrykację powierzchni soczewki. Wysoka tlenoprzpuszczalność tlenu zapewnia zdrowie rogówki oraz komfort noszenia soczewek. Zbliżająca się do 100% zawartość wody w najbardziej zewnętrznej strefie powierzchni soczewki1 zapewnia jedwabiście gładką powierzchnię dla komfortu, który trwa do końca dnia2.

Badania wykazują, że 9 na 10 użytkowników soczewek zgadza się z twierdzeniem, że czują się tak, jakby nie mieli nic na oczach3*.

Poprzez unikatową technologię produkcji, firma Alcon wytwarza soczewki o innych właściwościach wewnątrz (jądro) i na zewnątrz soczewki(powierzchnia).

Właściwości jądra soczewki
Niska zawartość wody – 33%
Wysokie Dk/t 156 dla -3,00 D
Lepsza przepuszczalność tlenu dla białych i zdrowo wyglądających oczu4
Wyższy moduł sztywności dla łatwiej manipulacji soczewkami
Właściwości powierzchni soczewki
Wydłużone hydrofilne łańcuchy polimerów umożliwiają najbardziej zewnętrznej powierzchni zbliżenie się do 100% uwodnienia**
Minimalizacja tarcia soczewki z delikatnymi tkankami oka – niższy moduł sztywności
Zapewnienie wyjątkowego i długotrwałego komfortu2
Nigdy nie czyść soczewek śliną.
Nigdy nie dziel się swoimi soczewkami z przyjaciółmi, a nawet z członkami Twojej rodziny.
Nie dodawaj świeżego płynu do starego. Wylej stary i napełnij pojemniczek nowym, za każdym razem, gdy zdejmujesz soczewki.
Płynu nie można zamieniać na inny bez zalecenia specjalisty.
Nie noś soczewek dłużej, niż zalecił Ci specjalista i nie śpij w nich (chyba, że specjalista zalecił inaczej).
Nigdy nie zakładaj soczewek które są uszkodzone, pęknięte lub mają przerwaną krawędź.
W przypadku zaczerwienienia oczu, bólu, pogorszenia widzenia oraz/lub nadwrażliwości na światło, nie zakładaj soczewek i koniecznie skonsultuj się ze swoim specjalistą. Jeśli stan się pogarsza, nie zwlekaj.

GRADIENT UWODNIENIA SOCZEWEK KONTAKTOWYCH DAILIES TOTAL1®

PRZEKRÓJ SOCZEWKI Z PODANYMI WARTOŚCIAMI UWODNIENIA

Mogą Cię zainteresować

Produkty z serii Dailies®