Produkty z serii Air Optix®

Wszystkie soczewki z rodziny AIR OPTIX®
zawierają technologię Smartshield®

Technologia Smartshield® to trwała modyfikacja powierzchni soczewki,
która jak potwierdzają badania, zapewnia im zachowanie nawilżenia
i chroni je przed osadzaniem się na nich kurzu, tłuszczów i innych
zanieczyszczeń1,2.

Dzięki temu soczewki pozostają komfortowe od pierwszego
do trzydziestego dnia użytkowania3.

Soczewki dopasowane do Twoich oczu i potrzeb

ZMĘCZONY

okularami do czytania?

Wybierz Air Optix® Aqua Multifocal

Czy często wyjmujesz soczewki kontaktowe

WCZEŚNIEJ, NIŻ
BYŚ CHCIAŁ?

Wybierz AIR OPTIX® plus HydraGlyde®

Czy chcesz, aby Twoje oczy czuły się

ZDROWO I WYGODNIE?

Wybierz Aqua Comfort® PLUS

Czy chcesz zmienić lub podkreślić

KOLOR SWOICH OCZU?

Wybierz AIR OPTIX® COLORS

PŁYN DO PIELĘGNACJI
SOCZEWEK

zapewnia doskonałe czyszczenie,
dezynfekcję i nawilżenie

Wybierz OPTI-FREE® PURE MOIST

Czy chcesz soczewek kontaktowych,

W KTÓRYCH
MOŻESZ SPAĆ?

Wybierz AIR OPTIX® NIGHT&DAY® AQUA

Soczewki Air Optix® for Astigmatism i Multifocal
teraz z technologią HYDRAGLYDE® MOISTURE MATRIX

otacza soczewkę długotrwałym nawilżeniem dla całodziennego komfortu6,7.
Ciesz się nawilżeniem, które utrzymuje się do 16 godzin dziennie7††.

Przed zakupem soczewek

Co warto wiedzieć?

Po zakupie soczewek

Co warto wiedzieć?

Najczęściej zadawane pytania

01

Czy soczewki kontaktowe
są bezpieczne dla mojego dziecka?

Tak, o ile potrafi zadbać odpowiedzialność za ich sumienną pielęgnację według zaleceń specjalisty w dziedzinie wzroku. Nie istnieje żadna dolna granica wieku, od którego można rozpocząć noszenie soczewek kontaktowych. Jednak taka forma korekcji wzroku wymaga od właściciela soczewek odpowiedzialności oraz sumienności.

Powikłania u użytkowników soczewek zdarzają się bardzo rzadko (rocznie u 5% użytkowników), jednak w 99% są one spowodowane nieprawidłowym procesem zakładania oraz zdejmowania szkieł, oraz nieprawidłową pielęgnacją ich. Z tego powodu rodzice powinni z dzieckiem poważnie porozmawiać o wyborze takiej formy korekcji wzroku, zaznajomić je z wszystkimi zasadami, które dziecko będzie musiało przestrzegać.

Ponadto, samodzielnie powinni przeanalizować, jak ich dziecko wykonuje swoje codzienne obowiązki, czy zapomina o odrobieniu pracy domowej, stosuje się do poleceń rodziców i nauczycieli. W trzeciej kolejności powinni pomyśleć, czy poradzi sobie ono z codzienną pielęgnacją soczewek, czy będzie je regularnie ściągać i zakładać, nie zapomni o nich, jak będzie zmęczone wieczorem.

02

Dlaczego soczewki?

Soczewki kontaktowe to bardzo wygodny sposób korekcji wady wzroku. Warto po nie sięgnąć z kilku powodów:

  • Nie zawężają one pola widzenia jak tradycyjne okulary korekcyjne - pozwalają zatem na prawidłowe widzenie nawet pod bardzo dużym skosem.
  • Nie krępują one ruchów, zawsze utrzymując się na rogówce oka - dlatego często sięgają po nie sportowcy.
  • Zawsze pasują do właściciela - nie trzeba ich dobierać odpowiednio do koloru włosów, kształtu twarzy i karnacji, czy zakładanej stylizacji.
  • Pozwalają na niemalże całkowite ukrycie wady wzroku, ponieważ są niewidoczne gołym okiem.
  • Nie parują, zapewniają doskonałe widzenie w każdych warunkach atmosferycznych.

Dzięki soczewkom kontaktowym będziesz mógł uprawiać praktycznie każdą dyscyplinę sportu, zarówno hobbystycznie, jak i zawodowo. Są one również tańszą formą korekcji wzroku niż okulary. Dużo szybciej i łatwiej zmienisz soczewki na nowe w momencie zmiany wartości wady wzroku. Możesz ich używać w każdym wieku!

03

Czy soczewki kontaktowe są zbyt skomplikowane dla młodych ludzi?

Młodzież chętnie stosuje się do zaleceń otrzymywanych razem z pierwszą parą soczewek z prostego powodu: młodym ludziom naprawdę zależy na tym, by odłożyć okulary w kąt i cieszyć się swobodą, którą dają soczewki kontaktowe. Są zainteresowani tym tematem i mają więcej czasu na przestrzeganie skomplikowanych procedur. Często wszystkich reguł przestrzegają lepiej niż dorośli - także z powodu wizji powrotu do starej formy korekcji wzroku, która nie była dla nich zbyt wygodna i satysfakcjonująca.

Kolejną kwestią jest to, że nastolatki bardzo lubią brać na siebie odpowiedzialność za różne sfery swojego życia. Udowadniają w ten sposób, że są już przygotowani na dorosłe życie. Pokazują się w ten sposób z najlepszej strony, mogą również zaszpanować przed rówieśnikami.

Nastolatki mające kompleksy na punkcie grubych szkieł okularowych, dzięki przestawieniu się na soczewki pozbywają się balastu. Stają się pewniejsze siebie, uważają, że lepiej wyglądają. To niezwykle mocno dopinguje je do działania i przestrzegania zaleceń otrzymanych od specjalisty.

04

Czy soczewki kontaktowe są drogie?

Roczny koszt używania soczewek kontaktowych można porównać do ceny, jaką musimy zapłacić za okulary korekcyjne o średniej cenie. Osobom, które chcą zaoszczędzić polecamy kupowanie soczewek kontaktowych w salonach optycznych online, które mają znacznie niższe ceny, niż te tradycyjne. W taki sposób można zaoszczędzić na 1 opakowaniu nawet kilkanaście złotych.

Rozpiętość cenowa pomiędzy różnymi typami soczewek oraz ich producentami jest naprawdę duża. Standardowo, używając soczewek kontaktowych niemalże codziennie, w zależności od tego, jaki model i firmę wybierzemy, możemy za nie rocznie zapłacić od 290 do 650 zł.

Do tego powinniśmy dodać jednorazowy koszt zakupu pojemniczka do ich przechowywania, oraz zakup płynu do pielęgnacji i czyszczenia soczewek. Najbardziej opłacalne jest korzystanie z dużych butelek - kosztują ok 35-45 zł, mają pojemność 360 ml. Jedna butelka wystarczy nam na kwartał przy codziennym używaniu. Warto mieć także mniejszy odpowiednik na wyjazdy, a także by mieć go zawsze pod ręką.

Jeśli dopiero chcesz zdecydować się na taką formę korekcji wzroku, w pierwszej kolejności udaj się do specjalisty. Pomoże Ci dobrać najzdrowsze soczewki dla Twoich oczu.

Smart Shield – soczewki odporne na zabrudzenia Bardziej trwałe uwodnienie, by soczewki były nawilżone przez cały dzień6 Stała ochrona przed drażniącymi zanieczyszczeniami dla większego komfortu noszenia2,3 Znakomite widzenie i stały komfort przez cały dzień, każdego dnia1 Znakomite widzenie i stały komfort przez cały dzień, każdego dnia1