Okulary przeciwsłoneczne Aviator

Popularne „pilotki” to nic innego, jak okulary przeciwsłoneczne awiator produkowane przez znaną i lubianą markę Ray-Ban®. Ich początki istnienia to okres międzywojenny  – po raz pierwszy założyli je lotnicy w latach 30’ ubiegłego wieku. Olbrzymią popularność zyskały dzięki gwiazdom Hollywood, które dosłownie oszalały na ich punkcie. Tym samym szybko pojawiły się zarówno w popularnych filmowych produkcjach i na czerwonym dywanie.  Wśród tych licznych modeli w salonach optycznych i sklepach internetowych znajdziemy również te korekcyjne, damskie i męskie. Co ciekawe, aviatory miały pierwotnie zastosowanie wojskowe, związane są z rozwojem amerykańskiej bojowej floty lotniczej. Ich pierwszy model posiadał zielone soczewki okularowe. Coraz większa ilość osób – pilotów samolotów uskarżała się na uporczywy ból głowy i oczu. Był to efekt długotrwałej i bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne.

Wybrane filtry: 0
Pokazano 1-24 z 69 pozycji

Kiedy wynaleziono aviatory?

Dlatego w 1929 roku generał wojsk powietrznych MacCready zlecił firmie Bausch&Lamb zaprojektowanie oraz wykonanie specjalnego modelu okularów, które będą długo i dobrze służyły żołnierzom sił powietrznych. Postarano się o to, by tak je skonstruować, żeby odbijały promienie słoneczne bez uszczerbku na widoczności. Ich nazwa pochodzi od pierwszych użytkowników - „pilot” to w języku angielskim właśnie „aviator”. Kilka lat później, bo już w 1936 roku zostały udostępnione klientom salonów optycznych. Sprzedawane są jako produkt marki Ray-Ban.

Charakterystyczny wygląd okularów aviator

Oprawki „aviator” są bardzo charakterystyczne. Mają one cienką, stalową oprawkę oraz okrągły kształt. Dzięki temu wygładzają najbardziej ostre rysy twarzy i pasują do niemalże każdego kształtu twarzy. Ponadto ich kształt jest niesztampowy. Założysz je i będą rewelacyjnie wyglądały zarówno przy okrągłej twarzy (wyostrzą jej rysy), jak i bardziej kanciastej – kwadratowej, albo trójkątnej twarz.

Gwarantujemy, że okulary przeciwsłoneczne aviator dostępne w sklepie Twojesoczewki.com to najwyższa jakość produktu oraz optymalna cena opraw okularowych. Niezwykle ważna jest dla nas odpowiedni dobór asortymentu, który spełni oczekiwania najwybredniejszych klientów.

W naszych magazynach mamy kilkadziesiąt modeli okularów przeciwsłonecznych aviator. Jesteśmy przekonani, że spośród nich na pewno wybierzesz optymalny dla Ciebie! Pamiętaj, że powinien pasować do Twojego styl ubierania się. Dopasuj go także do swojego koloru włosów, karnacji czy oczu.

Okulary aviator kochają gwiazdy Hollywood

Okulary przeciwsłoneczne aviator nosił Tom Criuse w filmie „Top Gun” – dzięki temu zyskały nieprawdopodobną popularność wśród fanów gwiazdora, a także osób, którym spodobał się film. Sięgają po nie inne znane na całym świecie gwiazdy, m.in. Angelina Jolie, Jennifer Aniston, Megan Fox, Michael Jackson, Paul McCartney czy Brad Pitt. Rodzime gwiazdy show-businessu, które wybrały aviatory to Małgorzata Rozenek-Majdan, Mikołaj Roznerski, czy Kinga Rusin. 

Sprawdź historię Ray-Ban