[vc_row][vc_column][vc_column_text]

1936 Narodziny okularów marki Ray-Ban

Lata 20-ste XX wieku były dla lotnictwa wojskowego i cywilnego dekadą niezwykłego postępu, w wyniku którego ruch lotniczy wzrastał. Wraz z rozwojem nowych samolotów, które mogły latać wyżej i wyżej zaczęły pojawiać się problemy związane z osiąganą wysokością. Piloci cierpieli na bóle głowy i nudności z powodu blasku słońca i pokonywania dużych odległości w 1929 roku Generał MacCready zwrócił się do marki Ray-Ban.

Firma podjęła wyzwanie i opracowała okulary z soczewkami, które mogły blokować wysoki procent światła widzialnego. Oznaczało to narodziny pierwszych okularów z zielonymi soczewkami ANTI GLARE. Pierwszy model do publicznej sprzedaży trafił w 1936 roku jako okulary z modną oprawą wykonaną z tworzywa sztucznego  –  tak powstał klasyczny kształt Aviator.

[/vc_column_text][vc_column_text]

1937- Zarejestrowany znak towarowy Ray Ban

Nazwa ANTI GLARE była zbyt ogólna. Nie odróżniała nowych okularów zbyt wyraźnie od produktów konkurencyjnych. W 1937 roku znak Ray-Ban stał się znakiem towarowym i został zarejestrowany i wprowadzony do obrotu nowy model z metalową oprawą. Nazwa nowego produktu „Ray-Ban” miała podkreślać, że okulary mogą blokować blask i chronić oczy użytkownika przed promieniami słonecznymi (ang. Ray – promień, Ban – zakaz, blokada). Model Large Metal natychmiast stał się sławny pod nazwą Ray-Ban Aviator.

[/vc_column_text][vc_column_text]

1938 Pierwsza generacja modeli Ray-Ban

W pierwszych latach marketing Ray-Ban stawiał na funkcjonalność nowych okularów, skierowanych do entuzjastów sportu i miłośników ruchu na świeżym powietrzu. W 1938 roku rozpoczęto sprzedaż pierwszych modeli Shooters, które były dostępne w dwóch typach soczewek, Ray-Ban Green i Kalichrome (jasnożółte szkła do użycia we mgle). Wkrótce potem, trzeci, przełomowy, metalowy model trafił na rynek. Te okulary to Outdoorsman, pierwotnie nazwane “Skeet Glass” i przeznaczone był dla użytkowników zajmujących się polowaniem, strzelaniem i dla miłośników wędkarstwa.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Lata 1939-1940

Okulary Ray-Ban stawały się coraz bardziej popularne wśród pilotów, funkcjonariuszy policji, myśliwych, wędkarzy i wszystkich osób przebywających na świeżym powietrzu. Hollywood dopiero zaczynał mieć wpływ na świat mody.

[/vc_column_text][vc_column_text]

1940 rok

Ray-Ban poszedł na wojnę. Ze względu na doskonałą optykę soczewek w okularach marki Ray-Ban piloci amerykańskich sił powietrznych używali właśnie tych w trakcie wszystkich misji powietrznych. Pomimo ogromnego zaangażowania w badania i rozwój współpracy z wojskiem w 1940 został zaprojektowany nowy rodzaj soczewek do użytku komercyjnego. Były to szkła lustrzane, gradalne. Zawierały specjalną powłokę na górnej części soczewki dla lepszej ochrony przed olśnieniem, natomiast dolna część soczewki była pozbawiona powłoki co pozwalało uzyskać bardziej czytelny obraz.

[/vc_column_text][vc_column_text]

1950 rok

W pewnym sensie, lata 50-te to dekada głębokiej zmiany, a przynajmniej rozwoju, ponieważ coraz większe znacznie zaczynała odgrywać moda. Konsumenci, prawdopodobnie pod wpływem przemysłu filmowego zaczęli postrzegać okulary jako modny dodatek. W efekcie okulary przestały być już tylko potrzebne ze względów praktycznych, a zaczęły być stosowane jako biżuteria.

[/vc_column_text][vc_column_text]

1951 rok

W odpowiedzi na wyraźny wniosek US Navy, Ray-Ban rozwinął segment szarych soczewek N-15.[/vc_column_text][vc_column_text]

1952 rok

Był to rok, w którym pojawił się w kolekcji Ray-Ban nowy model, Wayfarer. Podobnie jak wiele innych modeli Ray-Ban, okulary Wayfarer miały prostą konstrukcją i były łatwe do noszenia. Wafarer to model, któremu przeznaczone było stać się klasyką, natychmiast zwrócił uwagę przemysłu filmowego.

[/vc_column_text][vc_column_text]

1953 rok

W roku 1953 został opracowany nowy typ soczewek w celu zastąpienia N-15. Kolejny klasyk, został nazywany G-15. Były to funkcjonalne szare soczewki, które przepuszczały 15% światła widzialnego i były przeznaczone do zastosowań ogólnych.

G-15 to soczewka o zabarwieniu zielonym, poprzez absorbowanie 85% widocznego światła (trzeci stopień zabarwienia) i blokowanie większości niebieskiego światła. Zapewnia idealną przejrzystość obrazu i znakomity kontrast kolorów, dzięki czemu gwarantuję efekt rzeczywistego postrzegania kolorów. Zapewnia pełną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV do 400 nm ( 100% UVA, 100% UVB).  Jest wykonana z najwyższej jakości materiału mineralnego, który jest odporny na zarysowania i zapewnia przejrzysty i klarowny obraz. Soczewka G-15 jest dostępna także z polaryzacją.

B-15 to soczewka o zabarwieniu brązowym, absorbująca 85% światła widzialnego (trzeci stopień zabarwienia). Dzięki ciepłej barwie, zapewnia doskonały kontrast oraz ostrzejsze widzenie w warunkach słabego oświetlenia. Wykonana została z najwyższej jakości materiału mineralnego, dzięki któremu soczewka jest odporna na zarysowania i gwarantuje przejrzysty i klarowny obraz. Zapewnia pełną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV do 400 nm ( 100% UVA, 100% UVB).  Soczewka B-15 jest dostępna także z polaryzacją.

[/vc_column_text][vc_column_text]

1957 rok

W 1957 roku Ray-Ban wypuścił na rynek czwarty model oprawy metalowych, Caravan, który posiadał kwadratowy kształt soczewek jako alternatywę do sławnego kształtu marki Aviator.

[/vc_column_text][vc_column_text]

1958 rok

Po raz pierwszy, katalog Ray-Ban zawierał dwie strony z szeroką ofertą wykonanych z tworzyw organicznych (plastikowych) opraw dla kobiet. Był to także  rok wprowadzenia na rynek Smart Set, modelu o kolorowych “skrzydłach”. Wykorzystywano nowe motywy, kolory, a nawet cyrkonie aby tworzyć jeszcze bardziej pomysłowe okulary, które nadążą za modą.

[/vc_column_text][vc_column_text]

1960 rok

Rok 1960 był świadkiem prawdziwego boomu na okulary przeciwsłoneczne. Ray-Ban stał się światowym liderem, koncentrując się na jakości i trwałość produktów. W tym okresie Ray-Ban oferował szerszą gamę produktów niż konkurenci. W 1969 roku katalog, który pierwotnie zawierał 30 modeli okularów został rozszerzony do 50 modeli zarówno dla mężczyzn, kobiet jak i dzieci.

[/vc_column_text][vc_column_text]

1961 rok

“Najwybitniejsza marka w okularach przeciwsłonecznych”: Ray-Ban podjął ważny krok wchodząc w 1961 roku do Hollywood. Firmowe okulary Wayfarer zostały wykorzystane podczas kręcenia słynnego filmu z Audrey Hepburn- „Śniadanie u Tiffaniego”.

Audrey Hepburn- „Śniadanie u Tiffaniego"
(Zdjęcie dzięki Paramount Pictures/Getty Images)

W tym czasie rozpoczęto także sprzedaż opraw w etui, co miało zapewnić ich długotrwałe bezpieczne użytkowanie. Etui były wykonane z najwyższej jakości materiałów, aby zaspokoić potrzeby i gusta zarówno mężczyzn jak i kobiet. Każdy model Ray-Bana miał specyficzne dla siebie etui. Zakupy były promowane przez stojaki, na których okulary były wystawiane dla Klientów w punktach sprzedaży detalicznej albo w witrynach sklepów. Od początku lat Ray-Bany powstawały we wszystkich rodzajach, w różnych kształtach i rozmiarach. Ray-Ban zaczął przywiązywać wielką wagę do komunikacji z Klientami, publikował zdjęcia w czołowych gazetach i czasopismach takich jak Saturday Evening Post Ladies Home Journal.

[/vc_column_text][vc_column_text]

1962 rok

Ray-Ban rozpoczął produkcję soczewki z wyjątkowo odpornego na uderzenia szkła. Tutaj również okulary Ray-Ban wyprzedziły swój czas. Bowiem dziesięć lat później Stany Zjednoczone wprowadzają regulację FDA, która wprowadza obowiązek stosowania takich soczewek w okularach.

[/vc_column_text][vc_column_text]

1965 rok

W 1965 r. wprowadzono 2 kolejne modele serii Wayfarer, Olympian I i Olympian II.[/vc_column_text][vc_column_text]

1967 rok

Słynny model Balorama po raz pierwszy pojawił się na rynku.[/vc_column_text][vc_column_text]

1968 rok

W roku 1968 do kolekcji wprowadzono model Olympian I Deluxe. Ponadto Ray-Ban kontynuował strategię indywidualnych etui do poszczególnych modeli. W tym czasie pojawiły się także nowe, zaprojektowane przez Ray-Ban ekspozytory do przechowywania dwunastu, piętnastu lub większej ilości opraw, jak również gabloty oraz pierwszy stojak na pojedynczą oprawę i zegar Ray-Ban.

[/vc_column_text][vc_column_text]

1970 rok

Lata siedemdziesiąte to czas w którym pojawiły się na rynku bardziej wyrafinowane okulary niż w poprzednich dekadach. Sektora rozwijał się w dwóch różnych kierunkach: okulary modne i sportowe. Ray-Ban śledził tendencje nowej dekady, rozwijał więcej produktów i uderzał również w nowych kierunkach. W branży sportowej, firma skoncentrowała się na okularach narciarskich, pojawiła się Ski & Sport Collection. Kolekcję reprezentowały dwa modele, Vagabond i Stateside, z dwoma rodzajami soczewek, soczewkami lustrzanymi- G-31 i standardowymi G-15. Te okulary były sprzedawane w specjalnych oprawach, które miały poprawić wyobrażenie o jakości produktów.

Kolejny typ okularów, który pojawił się  w 1970 roku to okulary górskie, przeznaczone dla wspinaczy, którzy wymagają dobrej ochrony przed słońcem i wiatrem. Soczewki te miał powłokę lustrzaną do ochrony oczu przed odbiciami światła od śniegu, a także boczne osłony, które zapewniały ochronę przed wiatrem i światłem słonecznym wpadającym z boku. Stabilność była zagwarantowana przez zakrzywione nylonowe zauszniki, które doskonale przylegały do ucha. Okulary posiadały również specjalny sznureczek, który zabezpieczał przed przypadkową utratą okularów. Jeden typ soczewek używany był w połączeniu ze standardowymi oprawami dostępnymi już w sprzedaży.

W 1970 Ray-Ban rozpoczął także produkcję okularów korekcyjnych, ale opartych na kształtach dostępnych modeli okularów przeciwsłonecznych. Lata 70’te to także czas poszerzenia segmentu okularów korekcyjnych o model Ray-Ban Large Metal, dostępny w pięciu różnych kolorach. Moda również wpłynęła na modyfikację katalogów dla konsumentów, które były drukowane w kolorze w bardziej profesjonalnym, typowo amerykańskim stylu- zawierał więcej wyrafinowanych zdjęć. Reklama została wzmocniona poprzez  kampanie w popularnych czasopismach, w tym The Saturday Evening Post, Glamour i Mademoiselle. Ray-Ban kontynuował także produkcję nowych ekspozytorów wspierających sprzedaż w punktach optycznych.

Do klasycznej tonacji Arista szeroko stosowanej do okularów metalowych dołączył nowy kolor. Specjalnie skonstruowany chrom umożliwiał otrzymanie intensywnego czarnego koloru, dlatego też został nazwany Black Chrome. Jednocześnie wprowadzona została kolekcja specjalnych okularów Ray-Ban do gry w golfa. Składa się ona z czterech modeli Ray-Ban, które zyskały aprobatę Arnolda Palmera, najbardziej znanego amerykańskiego golfisty.

[/vc_column_text][vc_column_text]

1973 rok

Nowy model został dodany do kolekcji Classic Metale, Large Metal II- szersza wersja istniejącego już modelu Large Metal.[/vc_column_text][vc_column_text]

1974 rok

Soczewki i ich jakość zawsze były kluczem do sukcesu w całej historii Ray-Ban, a ich znaczenie wzrosło w 1974 roku, wraz z skonstruowaniem szarej, wrażliwej na światło fotochromatycznej soczewki Ambermatic. Soczewki Ambermatic były produkowane z myślą o ich wykorzystaniu w sporcie. Specjalne soczewki, które mogły zmienić stopień zabarwienia w zależności od warunków oświetlenia, doskonale wyostrzały kontury i kształty przedmiotów, nawet na śniegu. Kiedy światło było szczególnie intensywne, a temperatura niska, soczewki Ambermatic przyciemniały się i blokowały olśnienia. Tak jak wszystkie soczewki Ray-Ban, Ambermatic oferowały doskonałą ochronę przed promieniowaniem UV. Soczewki Ray-Ban, były polecane dla narciarzy, tenisistów i innych sportowców ponieważ pozwalały cieszyć się doskonałym widzeniem w każdych warunkach pogodowych. Okulary z soczewkami Ambermatic były sprzedawane w specjalnej plastikowej oprawie, o charakterystycznym wyróżniającym się kształcie dostępnej w różnych kolorach.

[/vc_column_text][vc_column_text]

1979 rok

W 1979 roku wprowadzono nową siedmio-modelową kobiecą kolekcją, Ray-Ban Naturals.[/vc_column_text][vc_column_text]

1980 rok

Ray- Ban wciąż odnosił sukcesy, dzięki poszerzeniu linii oraz coraz większej uwadze ze strony prasy i kina. Lata 80’te to czasy takich filmów jak Blues Brother’s, Ryzykowny Interes, a później Top Gun, w których „główne” role odegrały okulary Ray-Ban. Te lata są również sygnowane wprowadzeniem Wings Collection, pierwszych w historii okularów przeciwsłonecznych z pojedynczą soczewką.

[/vc_column_text][vc_column_text]

1999 rok

Luxottica Group odkupiła od Bausch & Lomb prawo do produkcji okularów takich marek jak Ray-Ban, Arnette, Killer Loop-Eyewear oraz REVO.[/vc_column_text][vc_column_text]

2003 rok

Luxottica Group wprowadziła dwie nowe kolekcje Ray-Ban: Ray-Ban Optical i Ray-Ban Junior. Ray-Ban Optical Collection od samego początku była bardzo pozytywnie przyjmowana przez użytkowników okularów, dzięki czemu bardzo szybko osiągnęła ogromny sukces komercyjny na całym świecie. Wszystkie modele kolekcji Ray-Ban to produkty drobiazgowej, oryginalnej stylizacji po dziś dzień dyktującej najlepsze z najnowszych okularowych trendów, które odzwierciedlają niepowtarzalny styl życia Ray-Ban. Styl ten widać na twarzach milionów ludzi na całym świecie.

W 2003 roku Luxottica Group wprowadziła także pierwszą kolekcję okularów przeciwsłonecznych przeznaczonych wyłącznie dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Modele z kolekcji Ray-Ban Junior zostały zaprojektowane tak, aby zaspokajały potrzeby młodszych użytkowników okularów, zapewniając funkcjonalność, komfort i dopasowanie, a także maksymalną ochronę oczu. Innowacyjną konstrukcję i nowe wzornictwo dopełniają współczesne materiały i kolory oraz oryginalna stylistyka. Legendarny światowy lider Ray-Ban stał się synonimem niepowtarzalnego stylu, który przyciąga uwagę ze względu na wygląd, jakość, wydajność i niezawodność. Wszystkie te cechy dotyczyły także Ray-Ban Junior Collection. 

[/vc_column_text][vc_column_text]

2004 rok

W 2004 roku Ray-Ban rozpoczał swoją przygodę z Formuła 1 jako partner zespołu Lucky Strike BAR Honda.Lucky Strike BAR Honda[/vc_column_text][vc_column_text]

2005 rok

Po ogromnym sukcesie kolekcji Ray-Ban Junior Sun wprowadzonej w 2003 roku, w styczniu 2005 roku poszerzono kolekcję dla dzieci oraz zmodyfikowano katalog. Teraz zawierał on również modele kolekcji Ray-Ban Junior optical. Modele z kolekcji Ray-Ban Junior optical skonstruowane zostały tak, aby zaspokajały potrzeby młodszych użytkowników okularów, zapewniając funkcjonalność, komfort i dopasowanie, a także maksymalną ochronę oczu. Innowacyjne współczesne wzornictwo charakteryzują nowoczesne materiały i kolory oraz oryginalna stylistyka. Modele z kolekcji Ray-Ban Junior w całości zostały wykonane z tytanu, hypoalergicznego, odpornego na korozję a jednocześnie bardzo lekkiego i wytrzymałego metalu. Wszystkie modele kolekcji dziecięcej posiadały typowe napisy Ray-Ban w postaci nadruku, grawerki lub naniesione przy zastosowaniu nadciśnienia.

[/vc_column_text][vc_column_text]

2006 rok

Dla kolekcji WIOSNA/LATO 2007 Ray-Ban zaprojektował i wykonał model Ray-Ban Wayfarer. Oryginalny pod każdym względem: materiału, dbałości o szczegóły, rozmiaru, struktury soczewki, kąta nachylenia zauszników, geometrii soczewki, charakterystycznego podpisu Ray-Ban na metalowych wykończeniach zauszników oraz na froncie soczewki. Wyrafinowane estetycznie szczegóły oraz wysokiej jakości materiały sprawiły, że nowe Wayfarer’y to autentyczna reprodukcja oryginału, w najdrobniejszym szczególe. Hołd dla modelu, który od momentu premiery w 1952 roku stał się ikoną antykonformistycznego ducharocka.

[/vc_column_text][vc_column_text]

2007 rok

Ray-Ban zaprezentował nową strategię oraz plan ogólnoświatowej kampanii: NEVER HIDE. Ray-Ban never hideDążąc do odświeżenia i uatrakcyjnienia marki, zwłaszcza wobec grupy ludzi młodych, Ray-Ban przedstawił innowacyjny plan komunikacji z Klientami i kampanii medialnej. NEVER HIDE stało się hasłem nowej kampanii, które skutecznie reprezentowało sedno okularów Ray-Ban. One zawsze znajdują się w centrum uwagi i ponad panującymi trendami, przekraczając granice czasu i zdecydowanie zmieniając osobę która je nosi.

[/vc_column_text][vc_column_text]

2008 rok

Ray-Ban przedstawił Ray-Ban REMASTER: program komunikujący silną więź Ray-Banów z muzyką i podkreślający pozycję marki jako światową ikonę. Konkretnie projekt Ray-Ban Remasters opierał się na współpracy z ośmioma międzynarodowymi gwiazdami muzyki. Nagrali piosenkę na podstawie swoich najlepszych utworów z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych przerobionych wyłącznie dla marki Ray-Ban. Artyści wykonywali ją na żywo podczas serii trzech imprez w Ameryce Północnej, Chinach i Europie. Modelem Ray-Banów związanym z tym projektem była jedna z najpopularniejszych ikon z kolekcji Ray-Ban inspirowana modą lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. – model Clubmaster (oficjalnie wprowadzony w 1986 r).

[/vc_column_text][vc_column_text]

2009 rok

W roku 2009 Ray-Ban wprowadził nową kolekcję Ray-Ban Tech. Nowa awangardowa linia to wyniki połączenia niezwykłej historii marki z rozwojem procesów technologicznych i zastosowania innowacyjnych materiałów. Pierwsza seria Ray-Ban Tech to pięć modeli okularów, w których wykorzystano włókna węglowe do produkcji opraw. Posiadają soczewki z polaryzacją P3 lub P3PLUS, gwarantując wyjątkowe właściwości optyczne poprzez zastosowanie soczewek polaryzacją oraz komfort i wygodę dzięki ultra lekkim oprawom z włókna węglowego.

[/vc_column_text][vc_column_text]

2012 rok

Pamiętacie jakie nosiła okulary Audrey Hepburn w „Śniadaniu u Tiffany’ego”  lub  okulary Jamesa Deana w “Buntowniku bez powodu” ? To były okulary marki Ray-Ban. Lista gwiazd, które uwielbiały i nadal uwielbiają nosić okulary marki Ray-Ban, może być bardzo długa, bo marka właśnie obchodzi swoje 75 urodziny!

Z tej okazji marka Ray-Ban stworzyła unikalny model składany RAY-BAN AVIATOR FOLDING ULTRA.

Legendarny model marki pojawia się w ekskluzywnej wersji składanej i powlekanej 22 karatowym złotem. Oprawki dostępne w białym i żółtym złocie zostały wyprodukowane tylko w ilości 7,500 sztuk na cały świat. W związku z tym wydarzeniem, marka głosiła takie hasła „Miej odwagę być sobą”, „Najmodniejszą rzeczą jaka może być, jesteś TY”.

[/vc_column_text][vc_column_text]

2013 rok

FLASH LENS MANIA

Ray-Ban masowo produkuje kolorowe soczewki lustrzane, które okazały się najsilniejszym trendem tego sezonu. Reinterpretacja klasycznego Aviatora (wciąż jest do kupienia Ray-Ban 3025 AVIATOR kolor 112/17), w nowych, świeżych wersjach.

Nowa kolekcja Wayfarer:

Urban Camouflage. Zainspirowana przez trend „kamuflujących” materiałów. Modele w tej kolekcji łączą w sobie innowacyjność i miejski styl. Zauszniki zostały wykonane ze specjalnej gumy, a po zewnętrznej stronie zostały „ubrane” w bawełniane, kolorowe wstawki. Prawdziwy must-have tego sezonu, który wszyscy wielbiciele Wayfarera (Ray-Ban 2140 kolor 6061/40) powinni mieć!

100% REAL LEATHER. Legendarny design, rękodzieło i innowacja zostały połączone w tym wyjątkowej kolekcji 100% REAL LEATHER. Po raz pierwszy w historii cały model okularów został pokryty skórą. Dzięki perfekcji wykonania zostaje osiągnięty niesamowity efekt: niezwykłe skórzane okulary do noszenia w każdej sytuacji.

[/vc_column_text][vc_column_text]

2014 rok

FLASH LENS STORY – kontynuacja największego trendu poprzedniego sezonu. Kolorowe lustrzanki, szturmem zagarnęły szerzę fanów marki Ray-Ban, dlatego w tym roku została poszerzona oferta modeli z kolorową powłoką lustrzaną.  Wyobraź sobie legendarne modele marki Ray-Ban tj. Clubmaster (Ray-Ban 3016 kolor 1145/17), Wayfarer (Ray-Ban 2140 kolor 1175/19), NewWayfarer (Ray-Ban 2132 kolor 901L NEW WAYFARER) z najmodniejszymi soczewkami lustrzanymi… rezultat jest olśniewający!

Nowe materiały w kolekcjach marki Ray-Ban!

VELVET EDITION. Wyraziste kolory, soczewki lustrzane i fronty okularów tak subtelne jak aksamit. Dwa popularne modele Ray-Ban ERIKA (Ray-Ban 4171 ERIKA kolor 622/8G) oraz Ray-Ban CHRIS, po raz pierwszy w historii marki pojawiają się z aksamitnym wykończeniem.

[/vc_column_text][vc_column_text]

2015 rok

Marka Ray-Ban jest jednym z głównych uczestników wspierających ogólnopolską kampanię edukacyjną  „Bezpieczne przeciwsłoneczne”. Jej bohaterem były okulary przeciwsłoneczne oraz ich jakość, którą gwarantują salony optyczne.  Kampania była pierwszym krokiem w procesie edukacji Polaków w zakresie jakości i miejsca zakupu okularów przeciwsłonecznych.

Wayfarer DENIM.

Nowa wariacja modelu Ray-Ban Wayfarer w 100% wykonanego z jeans’u. Jedyne w swoim rodzaju połączenie różnorodnych kolorów jeans’u, przedstawione w jednym modelu: kolor zauszników idealnie kontrastuje z kolorem frontu. Modele dedykowane osobom lubiącym wyróżnić się w miejskiej dżungli.

Ray-Ban ERIKA & Ray-Ban JUSTIN z soczewkami z polaryzacją.

Dla prawdziwych fanów modeli Ray-Ban ERIKA (Ray-Ban 4171 ERIKA kolor 6000/68) oraz Ray-Ban JUSTINE (Ray-Ban 4165 JUSTIN kolor 622/55 ), w tym roku marka proponuje po raz pierwszy te dwa słynne modele z polaryzacją, zapewniając 100% stylu oraz 100% ochrony przed odblaskami.

[/vc_column_text][vc_column_text]

2016 rok

#ITTAKESCOURAGE

Ray-Ban prezentuję nową kampanię reklamową, której głównym celem jest wzrost znajomości DNA marki, czyli odwagę do bycia sobą, przezwyciężanie strachu. To coś, co pcha ludzi do przodu, aby stawili czoło swoim lękom i pokonali własne ograniczenia.Ray-Ban #ITTAKESCOURAGE

W ramach kampanii został zorganizowany przez markę Ray-Ban nowy festiwal muzyczny „Courage Festival by Ray-Ban ®” który będzie trwał podczas całej kampanii i odbędzie się w pięciu największych polskich miastach. A wystąpią na festiwalu m.in. Natalia Przybysz, Novika, XXANAXX, Kamp!.

Narodziny Ray-Ban CLUB-ROUND

Model Ray-Ban CLUBMASTER jest prawdziwym znakiem firmowym marki Ray-Ban. W najnowszej kolekcji przeszedł prawdziwą metamorfozę, ponieważ po raz pierwszy pojawia się w modnym, okrągłym kształcie, przyjmując nazwę CLUB-ROUND (Ray-Ban 4246 CLUBROUND kolor 990).  Idealny model dla osób ceniących sobie oryginalność.

Ray-Ban NEW GATSBY

Dwa zupełnie nowe kształty – dedykowane osobom, które postrzegają okulary jako prawdziwe akcesorium modowe. Modele o zaokrąglonym kształcie, posiadające zdobienie w postaci podwójnego metalowego mostka o nieregularnej konstrukcji, który nadaje całości szyku oraz elegancji. To właśnie nowe modele z kolekcji  Ray-Ban New Gatsby (RB 4256, RB 4257).

GRADIENT FLASH LENS

Ray-Ban w tym roku przygotował coś bardzo wyjątkowego – cztery ponadczasowe modele z powłoką lustrzaną w połączeniu z barwieniem gradalnym (jednym z nich jest Ray-Ban 3025 AVIATOR kolor 002/4J).  Trend na soczewki lustrzane nigdy się nie kończy, a połączenie ich z barwieniem gradalnym to zupełnie nowy poziom tego trendu.

Nowa chromatyczna soczewka od marki Ray-Ban.

CHROMANCE  to najnowsze soczewki lustrzane z efektem chromatycznym. Soczewki dzięki powłoce lustrzanej gwarantują oryginalny wygląd, a dzięki powłoce CHROMANCE optymalizują widoczność. Nie przekłamują widzianych kolorów oraz zapewniają bezpieczeństwo i komfort widzenia. Obraz jest bardziej wyrazisty i nasycony kolorami. To pierwsze w historii soczewki chromatyczne w okularach przeciwsłonecznych.

RAINBOW LENSES

Marka Ray-Ban ponownie zaskakuje, tym razem kolorami. Najnowsza kolekcja 2016/2017 prezentuje soczewki lustrzane w kolorach tęczy. Kultowy model Aviator RB 3025 (Ray-Ban 3025 AVIATOR kolor 112/4D) jest teraz dostępny w oryginalnej tęczowej lustrzance, gdzie cztery kolory płynnie się przenikają, tworząc efekt kalejdoskopu.

Podkreśl swój indywidulany styl, wybierz Rainbow Lenses.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Okulary korekcyjne Ray-Ban

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column css_animation=”bounceIn” width=”1/3″][vc_column_text]

Ray-Ban AviatorRay-Ban Aviator

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column css_animation=”zoomInDown” width=”1/3″][vc_column_text]

Okulary Ray-Ban ClubmasterRay-Ban Clubmaster

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Okulary Ray-Ban ErikaRay-Ban Erika

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Okulary Ray-Ban WayfarerRay-Ban Wayfarer

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Okulary Ray-Ban RoundRay-Ban Round

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Okulary Ray-Ban TimelessRay-Ban Timeless

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Damskie okulary korekcyjneDamskie okulary korekcyjne

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Męskie okulary korekcyjne

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Dziecięce okulary korekcyjneDziecięce okulary korekcyjne

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Okulary Ray-Ban AviatorRay-Ban Aviator

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Okulary Ray-Ban ClubmasterRay-Ban Clubmaster

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Okulary Ray-Ban ErikaRay-Ban Erika

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Okulary Ray-Ban WayfarerRay-Ban Wayfarer

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Okulary Ray-Ban RoundRay-Ban Round

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Okulary Ray-Ban JustinRay-Ban Justin

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Damskie okulary przeciwsłoneczneDamskie okulary przeciwsłoneczne

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Męskie okulary przeciwsłoneczneMęskie okulary przeciwsłoneczne

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

Dziecięce okulary przeciwsłoneczne

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]* Opracowanie własne Avenir Medical  Poland sp. z o.o. na podstawie materiałów Luxottica Group, wszelkie prawa do opracowania zastrzeżone[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]