Zastanawiasz się nad rezygnacją z okularów, które przeszkadzają Ci w codziennym funkcjonowaniu? Soczewki kontaktowe to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala
Monitory same w sobie nie są odpowiedzialne za zaburzenia wzroku. To raczej ich nieprawidłowe użytkowanie jest odpowiedzialne za jakiekolwiek dolegliwości.
Aronia to niewielki, odporny na mróz, łatwy w uprawie krzew o efektownych skórzastych liściach, w sezonie ciemnozielonych, a później ognistych. W drugiej połowie maja okrywa się chmurą białych kwiatów, a jesienią obficie owocuje, zamieniając białe kwiaty na grona prawie czarnych, lśniących owoców. Jest to interesująca roślina, na którą warto bliżej zwrócić uwagę nie tylko ze względów estetycznych ale z uwagi na właściwości prozdrowotne jej owoców.
Z wiedzą o soczewkach bywa różnie. Nawet sami użytkownicy często mają mylne o nich przekonanie. Pragniemy obalić najczęstsze mity dotyczące soczewek kontaktowych.
Jeśli nosisz okulary korekcyjne i w warunkach silnego słońca odczuwasz ogromny dyskomfort koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Jest to „krótki przewodnik” po technologiach jakie wprowadzili producenci soczewek okularowych, aby chronić oczy przed słońcem. Istnieje dziś szereg rozwiązań, które umożliwiają oprócz korygowania wad refrakcji polepszenie jakości widzenia w rożnych warunkach nasłonecznienia.
Mineło już 10 lat od wprowadzenia na rynek soczewek silikonowo-hydrożelowych. Zarówno z klinicznego doświadczenia jak i informacji uzyskanych dzięki wielu kontrolowanym badaniom klinicznym wiadomo, że materiały silikonowo-hydrożelowe zapewniają wiele korzyści ich użytkownikom.
Monitory same w sobie nie są odpowiedzialne za zaburzenia wzroku. To raczej ich nieprawidłowe użytkowanie jest odpowiedzialne za jakiekolwiek dolegliwości.
Ewolucja soczewek kontaktowych w głównej mierze dotyczy materiałów z jakich są wytwarzane. Mija 10 lat odkąd na rynku pojawiła się pierwsza soczewka silikonowo-hydrożelowa. Dziś już wiadomo, że jej wysoka tlenoprzepuszczalność dowiodła skuteczności zastosowanego materiału. Powikłania związane z niedotlenieniem rogówki są obecnie coraz rzadziej spotykane.