Okulary progresywne,
co mogą Ci umożliwić

Okulary progresywne są jednym z najbardziej zaawansowanych pod względem technologicznym okularami, dostępnymi na rynku. Jeszcze 60 lat temu były nowością w okulistyce, dziś natomiast noszą je miliony osób na całym świecie, doceniając ich skuteczność, wygodę i funkcjonalność. Wystarczy Ci więc jedna para okularów, by widzieć wyraźnie na każdą odległość. Bogata oferta w naszym sklepie internetowym progresywnych soczewek okularowych pozwala spełnić Ci Twoje oczekiwania.

Zobacz oprawki do soczewek progresywnych
Okulary korekcyjne z książką

Soczewki progresywne - działanie

Okulary progresywne posiadają specjalne soczewki okularowe, które gwarantują komfortowe widzenie w każdej sytuacji i każdego obiektu jaki jest obserwowany, niezależnie od tego, czy znajduje się on blisko, czy daleko od oczu. Jest to możliwe dzięki specjalnej, innowacyjnej konstrukcji soczewek okularowych, które posiadają odpowiednie strefy widzenia:

Obszar dali
obszar dali
Jeżeli chcemy widzieć wyraźnie przedmioty, które są od nas bardzo oddalone, np. drogę podczas prowadzenia samochodu, krajobraz podczas jazdy pociągiem czy numer autobusu nadjeżdżającego na przystanek - powinniśmy patrzeć górną częścią soczewki okularowej. Jeżeli za mocno podniesiemy brodę, będziemy obserwować świat przez niewłaściwą część soczewki okularowej i obraz, który chcemy zobaczyć będzie niewyraźny.
Obszar dali
Obszar pośredni
obszar pośredni
Jeżeli chcemy widzieć wyraźnie w odległościach pośrednich, np. treści na ekranie komputera - korzystamy z obszaru położonego w centralnej części soczewki okularowej. Szerokość pola widzenia w obszarze pośrednim może się różnić pomiędzy rodzajami soczewek progresywnych. Jest też inna, gdy zmienia się addycja - czyli dodatkowa moc, której potrzebujemy, aby widzieć wyraźnie na bliskie odległości.
Obszar pośredni
Obszar bliży
obszar bliży
Ten obszar jest niezbędny, gdy chcemy zobaczyć obiekty z bliska, np. poczytać gazetę czy też zobaczyć treści na telefonie lub tablecie. Aby prawidłowo korzystać z tego obszaru, musimy skierować swój wzrok na dolną część soczewki okularowej. Należy pamiętać, że korzystanie z tego obszaru wymaga poprawnej postawy odcinka szyjnego kręgosłupa, który pozostaje w lini prostej, a jedynie oczy są mocno skierowane w dół, tak by gazeta była obserwowana przez dolną część soczewki okularowej. Więc okulary progresywnie to nie tylko korygują wzrok na każdą odległość, ale także dbają o zdrowy kręgosłup.
Obszar bliży
Starsze małżeństwo w okularach progresywnych

Okulary progresywne
wygoda i funkcjonalność

Zaawansowane technologie wykorzystane przy wytwarzaniu i produkcji soczewek progresywnych nie wymagają od użytkownika zbyt długiego przyzwyczajania się do nich. Po to, aby wykonywanie codziennych czynności stało się przyjemnością.

Okulary progresywne świetne
rozwiązanie dla osób po 40 roku życia

Okulary progresywne zapewnią Ci możliwość używania jednych okularów. Dzięki nim będziesz widział na każdą odległość. Na pozór soczewki te nie różnią się niczym od tradycyjnych soczewek okularowych. Dlatego osoby, które na nas patrzą nie widzą żadnych widocznych różnic.

Rodzaje okularów progresywnych

1. Dla początkujących prezbiopów – jest to podstawowa opcja dla małych korekcji wzroku i standardowych wymiarów opraw.
2. Eko – podstawowa korekcja dla osób z niewielkimi wadami, posiadają funkcje poprawy jakości widzenie z daleka i z bliska.
3. Zoptymalizowane – uwzględniają różne kąty patrzenia z bliska.
4. Zaawansowane – dostosowane do potrzeb użytkownika, projektowana strefa od dali, poprzez odległości pośrednie, do bliży.
5. Profesjonalne – uwzględniająca dodatkowo styl życia, upodobania, np. głównie do pracy z bliska, z komputerem oraz jazdy samochodem. Są one odpowiednio dostosowane do zmieniającej się wielkości źrenic zapewniając lepszy komfort widzenia o każdej porze dnia i nocy.

Okulary progresywne – bogaty wybór oprawek okularowych

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz bogaty wybór różnego rodzaju oprawek okularowych progresywnych. Masz w czy wybierać, więc z pewnością wybierzesz model, który skradł Ci serce.

Okulary progresywne – bogaty wybór oprawek okularowych

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz bogaty wybór różnego rodzaju oprawek okularowych progresywnych. Masz w czy wybierać, więc z pewnością wybierzesz model, który skradł Ci serce.

Okulary korekcyjne ICON i615 kolor 101/99

ICON i615
kolor 101/99

Okulary korekcyjne Ray-Ban 2185V WAYFARER II kolor 2012

Ray-Ban 2185V WAYFARER II
kolor 2012

Okulary korekcyjne TURRO T2024 kolor 011/99

TURRO T2024
kolor 011/99

Okulary korekcyjne VOGUE 5231 kolor W656 rozmiar 53

VOGUE 5231
kolor W656 rozmiar 53

Okulary korekcyjne ICON 1612 kolor 001/99

ICON 1612
kolor 001/99

Okulary korekcyjne Ray-Ban 6392 JA-JO kolor 2969 rozmiar 53

Ray-Ban 6392 JA-JO
kolor 2969 rozmiar 53

Zobacz pozostałe modele