Płyny do soczewek

Soczewki kontaktowe w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat dosłownie zawojowały rynek optyczny, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie! Użytkownicy docenili ich ogromną wygodę oraz to, że dzięki nim można ukryć wadę wzroku. Każdy, kto po nie sięga powinien prócz nich mieć przy sobie zawsze płyn do soczewek. Pozwoli on na zachowanie ich w doskonałym stanie oraz długie i bezpieczne użytkowanie. Wszystkie rodzaje soczewek kontaktowych, niezależnie od rodzaju i długości użytkowania należy pielęgnować za pomocą specjalistycznych płynów do soczewek. Z tego powodu ten produkt to absolutny „must have” dla każdego użytkownika szkieł kontaktowych. Sumienna i systematyczna pielęgnacja soczewek to przede wszystkim wysoki komfort widzenia i zdrowe, białe oko.

Wybrane filtry: 0
  • Obniżka
BioTrue  

BioTrue 100 ml

Biotrue to nowoczesny płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych, którego skład został zainspirowany biologią oka ludzkiego.

  • Obniżka
Opti-Free  

Opti Free 355 ml

Opti Free Express to wielofunkcyjny płyn dezynfekujący do pielęgnacji wszystkich miękkich soczewek kontaktowych.

Najniższa cena z 30 dni przed obecną obniżką: 39.00 zł

  • Obniżka
Solo-Care Aqua  

SOLO-care aqua 360 ml

SOLO-care aqua to wielofunkcyjny płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych z dodatkowym składnikiem nawilżającym.

Najniższa cena z 30 dni przed obecną obniżką: 45.00 zł

  • Obniżka
BioTrue  

BioTrue 300 ml

Biotrue to nowoczesny płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych, którego skład został zainspirowany biologią oka ludzkiego.

Najniższa cena z 30 dni przed obecną obniżką: 39.00 zł

ReNu  

Renu MPS 360 ml

Płyn wielofunkcyjny Renu MPS jest aseptycznym, buforowanym, izotonicznym płynem. Służy do codziennego użytku, dezynfekcji, nawilżania, płukania i przechowywania wszystkich miękkich soczewek kontaktowych.

  • Obniżka
ReNu  

ReNu MultiPlus 360 ml

Renu MultiPlus to wielofunkcyjny płyn pielęgnacyjny przeznaczony do wszystkich rodzajów soczewek kontaktowych.

Najniższa cena z 30 dni przed obecną obniżką: 29.00 zł

Acuvue  

Acuvue® RevitaLens® 360 ml

All-in-One Acuvue RevitaLens zapewnia najlepsze właściwości czyszczące. Dodatkową zaletą płynu jest usuwanie białek, lipidów i doskonała kompatybilność z ludzkimi tkankami.

  • Obniżka
See l'Eau  

Flight Pack MonoVision 2x60ml + pojemnik na soczewki

Flightpack to idealny zestaw podróżny dla każdego użytkownika soczewek kontaktowych systematycznej wymiany zawierający płyn pielęgnacyjny o pojemności dostosowanej do wymogów obowiązujących w liniach lotniczych.

Najniższa cena z 30 dni przed obecną obniżką: 19.00 zł

See l'Eau  

SEE L'EAU EyeCare Synergie 60 ml

SEE L'EAU EyeCare Synergie do pielęgnacji wszystkich rodzajów soczewek kontaktowych, który dzięki zawartości Hialuronianu Sodu skutecznie odżywia, pielęgnuje i nawilża soczewki poprawiając komfort ich użytkowania.

Pokazano 1-24 z 27 pozycji

Typy płynów do soczewek

Soczewki kontaktowe stanowią idealne uzupełnieniem okularów korekcyjnych. Każdego dnia osoba nosząca okulary może zbywać w sytuacjach wynikających z trybu życia, w których  musi zdjąć okulary, a nadal ma potrzebę idealnego widzenia. Są to właśnie te sytuacje, w których soczewki kontaktowe najlepiej się sprawdzają. Oczywiście o tym jakie soczewki i w jakim systemie wymiany może stosować użytkownik powinien zdecydować specjalista w gabinecie. Podczas badania z doborem soczewek poza ich dopasowaniem specjalista powinien wyedukować pacjenta jak właściwie stosować i pielęgnować soczewki.  Soczewki, które stosuje się dłużej niż jeden dzień należy każdego dnia czyścić przy użyciu specjalnych płynów pielęgnacyjnych. Stosowanie właściwych płynów pozwala zachować je w prawidłowym stanie przez okres na który są przeznaczone.

Niezależnie od rodzaju stosowanych soczewek kontaktowych, każde zarówno miękkie jak i twarde soczewki należy pielęgnować przy użyciu przeznaczonych do tego płynów. Każdy użytkownik soczewek o dłuższym trybie wymiany niż jednodniowe musi posiadać  i używać płyn do pielęgnacji.  Systematyczna pielęgnacja soczewek  pozwala na zachowanie komfortu zdrowia przez cały czas noszenia soczewek.

Podstawowy podział płynów do soczewek: 

Płyny do soczewek miękkich – za ich pomocą skorygujesz większość najpopularniejszych wad wzroku, od krótko i długowzroczności, przez astygmatyzm, aż po starczowzroczność. Niezależnie od tego po jaki model soczewek sięgniesz, musisz stosować do niego odpowiedni płyn pielęgnacyjny – dzięki niemu Twoje soczewki będą bezpieczne dla oka i zachowają je w doskonałej formie. Polecamy szczególnie: See L'Eau SynergieSee L'Eau Ultra Flex HD, Opti Free ExpressSolo Care.

Płyny do soczewek twardych – służących do korekcji wady wzroku związanych z astygmatyzmem, albo innych bardziej skomplikowanych wad wzroku. Dbanie o takie soczewki jest nieco inne od pielęgnacji soczewek miękkich. By nie doszło do ich uszkodzenia, należy do pielęgnacji używać tylko specjalnych preparatów. Dokładną instrukcje znajdziesz TUTAJ. W naszym sklepie znajdziesz See L’Eau GP Cleaner oraz Boston Simplus. Pamiętaj, że do każdego płynu do soczewek dołączona jest ulotka i należy ją dokładnie przeczytać przed jego użyciem. 

Drugi popularny podział soczewek, wg działania jego składu to: 

Preparaty (płyny) wielofunkcyjne – działają one kompleksowo, jednocześnie czyszczą, dezynfekują i odbiałczają soczewki, a także służą do ich płukania oraz bezpiecznego przechowywania w przeznaczonym do tego pojemniku. Często mają także działanie nawilżające, co pozwala wpłynąć na komfort użytkowania soczewek przez ich właścicieli. 

Płyny oksydacyjne – mają w swojej zawartości wodę utlenioną. Dzięki niej mamy gwarancję całkowitej dezynfekcji soczewek, które są nim płukane. By działał prawidłowo, musi być stosowany razem ze specjalnym pojemnikiem, dołączonym do opakowania. 

Przy wyborze pierwszych soczewek kontaktowych, specjalista, który Ci je przepisał z pewnością zaznajomił Cię z instruktarzem zakładania, ściągania oraz pielęgnowania szkieł kontaktowych. Zatem doskonale wiesz, że powinieneś kupić sobie skuteczny i dobru płyn do soczewek. Radzimy skorzystać z sugerowanego przez okulistę/optometrystę płynu do soczewek. Z pewnością dobrał on go do indywidualnych cech Twojego oka oraz przepisanych soczewek kontaktowych.