Polaryzacja

Okulary przeciwsłoneczne dziecięce

Delikatne dziecięce oczy są o wiele bardziej wrażliwe na działanie szkodliwego światła ultrafioletowego – działa ono nań trzy razy mocniej, niż na dorosłych. Z tego powodu powinny być w szczególności chronione przed jego działaniem. Warto zatem kupić okulary przeciwsłoneczne dziecięce renomowanej firmy. Ważna jest bowiem profilaktyka wzroku, już od najmłodszych lat. O dziecięcej modzie pamiętają doskonale najpopularniejsze okularowe marki. Znajdziesz u nas okulary produkowane przez największe, światowe koncerny optyczne. W zależności, który model wybierzesz, możesz u nas kupić popularne okulary Ray-Ban® oraz ICON.

Wybrane filtry: 0
Pokazano 1-24 z 61 pozycji

Działanie promieniowania UV 

Przede wszystkim powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że promieniowanie ultrafioletowe działa na wzrok Twojego dziecka nie tylko podczas upalnych, wiosenno-letnich dni, ale także podczas zimowego wypadu na narty. Warto zatem zadbać o to, by było ono chronione przez cały rok. 

Jego działanie jest szkodliwe – długotrwała ekspozycja oczu na nie może skutkować wieloma schorzeniami oczu w dorosłym życiu, a także trwałym uszkodzeniem narządu wzroku. Warto zatem zainwestować w okulary profesjonalnych firm. Pamiętajmy o tym, że tanie „bazarowe” modele mogą być tylko ozdobnym gadżetem, bo najczęściej nie mają żadnych filtrów ochronnych. 

Modele okularów przeciwsłonecznych dziecięcych 

Jeśli szukasz właśnie modnego modelu okularów dla córki, albo syna, mamy dla Ciebie świetną wiadomość. W sklepie internetowym Twojesoczewki.com znajdziesz dużo ciekawych propozycji dla najmłodszych. Są to zazwyczaj odpowiedniki najbardziej topowych dorosłych modeli. Znajdziesz zatem m.in. dziecięce aviatory, liczne modele kwadratowe (w tym clubmastery, czy wayfarery), czy prostokątne. Warto pozwolić dziecku samodzielnie wybrać najciekawszy model, delikatnie sugerując na co powinno zwrócić szczególną uwagę. W końcu to ono ma być ich użytkownikiem. Jeśli będą się jej podobały, szybciej i częściej po nie sięgnie! 

Trwałe i mocne modele współczesnych okularów

Dzieci mają olbrzymią energię, a ich wyobraźnia działa tak, że dorośli niejednokrotnie nie są w stanie nadążyć za pomysłami najmłodszych! Z tego powodu przy wyborze odpowiednich okularów przeciwsłonecznych musimy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Nie warto wybierać delikatnych modeli, które mogą łatwo ulec uszkodzeniu podczas dziecięcej, energicznej zabawy. Znajdziesz u nas produkty najwyższej jakości, z trwałymi acetatowymi oraz stalowymi oprawkami, oraz wzmocnionymi zawiasami. Posiadają one wszystkie najważniejsze atesty. 

Ważnym aspektem jest to, by szkła okularów były nietłukące się. Warto sięgnąć po takie, które w razie pęknięcia nie rozbiją się na setki małych kawałeczków. Pamiętaj także o tym, by miały one 1 klasę optyczną. Dzięki temu nie zniekształcą one obrazu, który będzie widziało dziecko.