Soczewki progresywne

Wybrane filtry: 0
Air Optix  

AIR OPTIX Aqua Multifocal 6 soczewek

AIR OPTIX AQUA Multifocal to silikonowo-hydrożelowa "oddychająca" soczewka miesięczna dla presbiopów (osób ze starczowzrocznością), która pozwala na wielogodzinne użytkowanie z zachowaniem pełnego zdrowia i wyjątkowego komfortu.

Air Optix  

AIR OPTIX Aqua Multifocal 3 soczewki

AIR OPTIX AQUA Multifocal to silikonowo-hydrożelowa "oddychająca" soczewka miesięczna dla presbiopów (osób ze starczowzrocznością), która pozwala na wielogodzinne użytkowanie z zachowaniem pełnego zdrowia i wyjątkowego komfortu.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Z wiekiem każdego człowieka dotyka problem z widzeniem, którego wcześniej nie doświadczał. Po ukończeniu 40 roku życia soczewka w oku ulega osłabieniu, stopniowo tracąc zdolność do pracy, co w efekcie powoduje znaczne pogorszenie widzenia w bliskich odległościach. Ta wada wzroku to presbiopia (inaczej starczowzroczność).

Jak skorygować presbiopię?

W korekcji presbiopii pomocne mogą być okulary do czytania, które zakłada się podczas wszystkich czynności wykonywanych w bliskich odległościach. To wygodna opcja dla osób, które wcześniej nie korygowały wzroku. Dotychczasowi "okularnicy" nie będą w pełni zadowoleni z konieczności ściągania i zakładania okularów za każdym, razem kiedy przenoszą wzrok z dali do bliży. Kolejna możliwość to okulary dwuogniskowe, których powierzchnia jest  podzielona na dwie części, z których każda koryguje widzenie w innej odległości. Obecnie coraz bardziej popularne staja się okulary progresywne, które na powierzchni  posiadają różne moce, gwarantując ostre widzenie zarówno w bliży, dali i tzw. odległościach pośrednich bez widocznego podziału na soczewce. Istnieje także rozwiązanie dla tych presbiopów, którzy przyzwyczajeni są do używania soczewek kontaktowych są to soczewki kontaktowe progresywne.

Czym są soczewki progresywne?

Soczewki progresywne (inaczej multifokalne, wieloogniskowe) wyglądają dokładnie tak samo jak klasyczne soczeki kontaktowe. Różnią się jednak budową. Szkła progresywne posiadają specjalną konstrukcję opartą na płynnej zmianie mocy korekcyjnej na całej powierzchni tak, aby umożliwiały pełną  korekcję widzenia w każdej odległości. Dzięki soczewkom multifokalnym każdy presbiop może komfortowo wykonywać wszystkie czynności w trakcie dnia niezależnie od odległości. Pozwalają zachować dotychczasowy stylu życia w każdym wieku. Warto pamiętać, że są to soczewki o zmiennej ogniskowej dlatego wymagają od użytkownika okresu adaptacji i bezwzględnie powinny być dopasowane przez specjalistę.

Jak stosować soczewki progresywne?

Zasady użytkowania szkieł multifokalnych są takie same jak w przypadku soczewek sferycznych (dla krótko- i dalekowidza). Biorąc pod uwagę zróżnicowane wymagania użytkowników producenci oferują soczewki o różnym trybie wymiany. Obecnie dostępne są soczewki jednodniowe oraz miesięczne korygujące starczowzroczność.  Noszenie soczewek jednodniowych jest zupełnie bezproblemowe. Codziennie na oko zakłada się nową soczewkę, którą pod koniec dnia użytkowania wyrzuca się do kosza. Używanie na co dzień miesięcznych soczewek progresywnych wymaga od użytkownika jedynie prawidłowej i systematycznej pielęgnacji.

Najczęściej wybierane soczewki multifokalne

W naszej ofercie znajdują się soczewki progresywne cenionych producentów, o różnych trybach wymiany.

Te najczęściej wybierane:

Gorąco zachęcamy wszystkich presbiopów do wypróbowania soczewek multifokalnych po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.

Pamiętaj, żeby regularnie badać swój wzrok, dlatego zapraszamy na darmowe badanie wzroku do naszych salonów.