Filtr UV
Promień krzywizny (BC)
Średnica (DIA)

Soczewki progresywne

Wybrane filtry: 0
  • Obniżka
Acuvue  

1-DAY Acuvue® MOIST Multifocal 30 szt.

1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL to miękkie jednorazowe soczewki kontaktowe dla presbiopów (osób ze starczowzrocznością) zaprojektowane tak, aby zapewnić ostre widzenie w każdej odległości przy zachowaniu uczucia świeżości i komfortu na oku. 

Najniższa cena z 30 dni przed obecną obniżką: 89.00 zł

  • Obniżka
Bausch & Lomb  

Biotrue ONEday for Presbyopia 30 szt.

Innowacyjny material - inspirowany biologią ludzkiego oka. Soczewki jednodniowe Biotrue ONEday stworzono z materialu nowej generacji HyperGel opartego na bioinspiracji.

Najniższa cena z 30 dni przed obecną obniżką: 99.00 zł

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Soczewki progresywne - dla kogo to rozwiązanie ?

Z wiekiem każdego człowieka dotyka problem z widzeniem, którego wcześniej nie doświadczał. Po ukończeniu 40 roku życia soczewka w oku ulega osłabieniu, stopniowo tracąc zdolność do pracy, co w efekcie powoduje znaczne pogorszenie widzenia w bliskich odległościach. Ta wada wzroku to presbiopia (inaczej starczowzroczność).

Wada wzroku pojawia się przez to, że soczewka w oku ulega osłabieniu, powoli tracąc zdolność do pracy i skutecznego przetwarzania widzianego przed nami obrazu. Z tego powodu zaczynamy źle widzieć wszystko, co jest w bliskiej odległości. W efekcie oddalamy przedmioty od naszych oczu nawet na długość ręki. Taka wada wzroku określana jest mianem presbiopii (starczowzroczności). W jej korygowaniu używa się tzw. okularów do czytania albo progresywnych soczewek kontaktowych (multifokalnych, wieloogniskowych soczewek). Ich wygląd nie różni się od tych klasycznych, mają one jednak inną budowę. Osoba, która je nosi musi mieć swobodę w zmianie mocy korekcji wzroku, by móc komfortowo widzieć. Dzięki temu odczuwa całkowity komfort prawidłowego widzenia, niezależnie od tego czy patrzy w dal, czy może na przedmiot, który trzyma w ręce. Pozwala to na nie rezygnowanie z ulubionych czynności (czytania gazet, książek, rozwiązywania krzyżówek) czy sportów. 

Soczewki progresywne określane są także mianem multifokalnych albo wieloogniskowych. Wyglądem w ogóle nie różnią się one od tradycyjnych soczewek miękkich. Mają jednak inną budowę – muszą one bowiem umożliwiać osobom, które je noszą zmianę widzenia od bilży do dali i odwrotnie. Zostały stworzone z myślą o osobach cierpiących na prezbiopię. To wada wzroku wynikająca ze starzenia się soczewki oka – powoduje to trudności w dostrzeganiu przedmiotów, które są blisko nas. Stąd też określenie „okulary do czytania” – korekcja wzroku jest potrzebna głównie przy tej czynności.

Szkła progresywne mają specyficzną strukturę, ich konstrukcja składa się z kilku ognisk, które pozwalają na płynną zmianę mocy korekcji wzroku. Dzięki temu każda osoba cierpiąca na starczowzroczność może widzieć zarówno to co jest daleko, jak i blisko – nie zmieniając przy tym soczewek, czy okularów. Jedyne o co musi on zadbać, to odpowiednia pielęgnacja szkieł kontaktowych, zgodna z zaleceniami specjalisty. Prócz soczewek trzeba zatem kupić płyn do ich pielęgnacji oraz pudełeczko do przechowywania.
Soczewki progresywne w sklepie Twojesoczewki.com

Sklep internetowy Twojesoczewki.com oferuje wysokiej jakości soczewki kontaktowe multifokalne, które charakteryzują się wysokim komfortem użytkowania. Wybieramy do asortymentu naszego magazynu tylko najlepszych producentów, o różnym czasie noszenia. Nasi klienci najczęściej sięgają po soczewki kontaktowe Acuvue 1-Day Moist Multifocal. Są to modele jednodniowe – przeznaczone do jednorazowego użycia. Ich duży plus to to, że nie wymagają praktycznie pielęgnacji. To produkt renomowanej marki Johnson&Johnson.
Jeśli preferujesz miesięczny tryb noszenia, koniecznie sięgnij po Air Optix Multifocal firmy Alcon, albo Pure Vision Multifocal soczewki firmy Bausch&Lomb.

Jeśli jeszcze nigdy nie nosiłeś szkieł kontaktowych, a chciałbyś wypróbować tej formy korekcji wzroku, w pierwszej kolejności skontaktuj się ze specjalistą. Po spotkaniu z nim zapraszamy na zakupy!

Jak skorygować presbiopię?

W korekcji presbiopii pomocne mogą być okulary do czytania, które zakłada się podczas wszystkich czynności wykonywanych w bliskich odległościach. To wygodna opcja dla osób, które wcześniej nie korygowały wzroku. Dotychczasowi "okularnicy" nie będą w pełni zadowoleni z konieczności ściągania i zakładania okularów za każdym, razem kiedy przenoszą wzrok z dali do bliży. Kolejna możliwość to okulary dwuogniskowe, których powierzchnia jest  podzielona na dwie części, z których każda koryguje widzenie w innej odległości. Obecnie coraz bardziej popularne staja się okulary progresywne, które na powierzchni  posiadają różne moce, gwarantując ostre widzenie zarówno w bliży, dali i tzw. odległościach pośrednich bez widocznego podziału na soczewce. Istnieje także rozwiązanie dla tych presbiopów, którzy przyzwyczajeni są do używania soczewek kontaktowych są to soczewki kontaktowe progresywne.

Czym są soczewki progresywne?

Soczewki progresywne (inaczej multifokalne, wieloogniskowe) wyglądają dokładnie tak samo jak klasyczne soczeki kontaktowe. Różnią się jednak budową. Szkła progresywne posiadają specjalną konstrukcję opartą na płynnej zmianie mocy korekcyjnej na całej powierzchni tak, aby umożliwiały pełną  korekcję widzenia w każdej odległości. Dzięki soczewkom multifokalnym każdy presbiop może komfortowo wykonywać wszystkie czynności w trakcie dnia niezależnie od odległości. Pozwalają zachować dotychczasowy stylu życia w każdym wieku. Warto pamiętać, że są to soczewki o zmiennej ogniskowej dlatego wymagają od użytkownika okresu adaptacji i bezwzględnie powinny być dopasowane przez specjalistę.

Jak stosować soczewki progresywne?

Zasady użytkowania szkieł multifokalnych są takie same jak w przypadku soczewek sferycznych (dla krótko- i dalekowidza). Biorąc pod uwagę zróżnicowane wymagania użytkowników producenci oferują soczewki o różnym trybie wymiany. Obecnie dostępne są soczewki jednodniowe oraz miesięczne korygujące starczowzroczność.  Noszenie soczewek jednodniowych jest zupełnie bezproblemowe. Codziennie na oko zakłada się nową soczewkę, którą pod koniec dnia użytkowania wyrzuca się do kosza. Używanie na co dzień miesięcznych soczewek progresywnych wymaga od użytkownika jedynie prawidłowej i systematycznej pielęgnacji.

Najczęściej wybierane soczewki multifokalne

W naszej ofercie znajdują się soczewki progresywne cenionych producentów, o różnych trybach wymiany.

Te najczęściej wybierane:

Acuvue 1-Day Moist Multifocal- jednodniowa soczewka marki Johnson&Johnson
Air Optix Multifocal - miesięczna soczewka firmy Alcon
Pure Vision Multifocal - miesięczna soczewka firmy Bausch&Lomb

Gorąco zachęcamy wszystkich presbiopów do wypróbowania soczewek multifokalnych po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.

Pamiętaj, żeby regularnie badać swój wzrok, dlatego zapraszamy na darmowe badanie wzroku do naszych salonów.