Skorzystaj z wyjątkowej oferty w naszych salonach!

Druga, tańsza para progresywnych szkieł okularowych marki Rodenstock do -50% taniej.

Szkła progresywne Rodenstock to idealne rozwiązanie dla wszystkich, a szczególnie dla najbardziej wymagających użytkowników okularów progresywnych, prowadzących dynamiczny styl życia.

Okulary progresywne to doskonałe widzenie w każdej sytuacji na wszystkie odległości – z bliska, na średnim dystansie i z daleka.

Zalety szkieł progresywnych:

  • 6-miesięczna gwarancja adaptacji
  • Brak potrzebny korzystania z kilku par okularów korekcyjnych
  • Krótki okres adaptacji
  • Płynna ostrość widzenia
  • Szerokie pole widzenia

Kila słów o okularach progresywnych.

Czy zdarza Ci się mrużyć oczy oraz mocno wyciągać rękę do przodu by coś przeczytać ?

Jest na to rozwiązanie i są nim – okulary progresywne! Okulary o najbardziej innowacyjnych technologiach, które aktualnie są najczęściej wybieranym i najbardziej cenionym rozwiązaniem dla osób po około 40 roku życia. Dzięki swojej nietypowej i zaawansowanej konstrukcji oraz dzięki bardzo dokładnym wyliczeniom podczas projektowania soczewki progresywnej, zapewnia komfortowe i stabilne widzenie nawet w ruchu.

Na co należy zwrócić uwagę, przy doborze odpowiednich soczewek progresywnych ?

Rodzaj oprawy korekcyjnej – powinna ona mieć odpowiednie parametry, na które konsultant w salonie optycznym zwróci uwagę przy doborze oraz powinna być komfortowa i dość łatwa w dopasowaniu do indywidualnych potrzeb twarzy.

Rodzaj soczewki progresywnej – w zależności od Twojego stylu życia i wymagań możesz zdecydować jaką soczewkę progresywną wybrać, a najlepiej zdać się na konsultanta w salonie optycznym, który przeprowadzi odpowiedni wywiad, zada kilka lub kilkanaście pytań tak by dowiedzieć się czego dokładnie potrzebują Twoje oczy, a następnie dobierze odpowiednią soczewkę progresywną. Może ona być dostosowana do Twoich najczęściej wykonywanych czynności i w pełni dopasowana do Twojego stylu życia i rodzaju wady wzroku jak i parametrów oprawy. Przykładem takiej soczewki jest Impresson Free Sign 3, która zagwarantuje najszersze pole widzenia oraz najbardziej stabilne nawet podczas aktywności sportowych lub wymagających częstej zmiany odległości widzenia.

Twoja historia z okularami.

Jakie są Twoje doświadczenia z okularami progresywnymi lub ich brak, także nie jest bez znaczenia. Ekspert od soczewek progresywnych na pewno zada pytanie na temat aktualnie używanej korekcji wzroku.

Jeśli wcześniej użytkowałeś okulary dwuogniskowe to wiesz, że zapewniają one wyraźne widzenie tylko do dali (prowadzenia auta, spacery na świeżym powietrzu) oraz bliży ( czytanie gazety, korzystanie z telefonu). Brakuje odpowiedniego miejsca na takiej soczewce dla odległości pośrednich takich jak gotowanie, korzystanie z komputera, sprzątanie, oglądanie TV, spotkanie towarzyskie lub biznesowe, wszystkie czynności w zasięgu ręki, co jest uciążliwe i może jeszcze bardziej męczyć wzrok. Z obszaru odległości pośrednich korzystamy najczęściej w ciągu dnia, a soczewki dwuogniskowe nie zapewniają korekcji w tych odległościach oraz ich wygląd nie do końca jest dla nas satysfakcjonujący, ze względu na widoczne mocne odcięcie mocy do dali od bliży. Soczewki progresywne to estetyczniejsze i zdrowsze rozwiązanie dla Twoich oczu.

Jeżeli aktualnie korzystasz z dwóch par okularów jednoogniskowych – jedne do dali, drugie do czytania, to problem jest podobny jak w okularach dwuogniskowych – brak odpowiedniej i komfortowej korekcji w odległościach pośrednich. Dodatkowo okulary progresywne eliminują uciążliwy problem z notorycznym ściąganiem, zakładaniem, szukaniem odpowiednich okularów. Bo na pewno zdarzyło Ci się nie raz zapomnieć okularów np. do czytania wtedy, kiedy ich potrzebowałeś. Użytkowanie na stałe okularów to także ochrona przed szkodliwym działaniem promieniowania UV oraz światła niebieskiego emitowanego przez urządzenia cyfrowe lub sztuczne oświetlenie w pomieszczeniach (z odpowiednią powłoką antyrefleksyjną do komputera).

Soczewki progresywne to z pewnością najlepsze rozwiązanie dla osób, którym doskwiera problem z odległością czytania, pisania, użytkowania telefonu. Zapraszamy Cię do naszych salonów, w których doświadczona kadra zagwarantuje najlepszy wybór soczewek progresywnych oraz zaopiekuje się Tobą w trakcie adaptacji do nowych okularów.