Promień krzywizny (BC)
Wybrane filtry: 0
Ultra HD  

Ultra HD Light - 3 soczewki

Ultra HD™  Light to wyjątkowo delikatna i nawilżona soczewka silikonowo–hydrożelowa o wysokiej transmisyjności tlenu, która gwarantuje zdrowe, białe, dotlenione oczy każdego dnia w trakcie dwutygodniowego okresu użytkowania.

Ultra HD Light - 3 soczewki
Daily GMA  

DailY GMA™ 30 soczewek

DAILY GMA ™ to jednodniowa soczewka z delikatnego materiału hydrożelowego odpornego na odkładanie się osadów zanurzona w roztworze naturalnego  składnika nawilżającego, który zapewnia najwyższy długotrwały komfort użytkowania.

DailY GMA™ - 30 soczewek
Acuvue  

Acuvue 1-DAY TruEye 30 soczewek

1•DAY ACUVUE® TruEye™ to jednodniowa soczewka silikonowo-hydrożelową dostarczająca 98% tlenu do rogówki. 

KUP ACUVUE TruEye PREMIUM PACK - 15% TANIEJ ! SPRAWDŹ >>

Skorzystaj z promocji ACUVUE®CashBack i zaoszczędź nawet do 108zł! SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY>>

Acuvue 1-DAY TruEye - 30 soczewek
Daily HD™  

Daily HD™ 30 soczewek

Daily HD to wyjątkowo delikatna silikonowo-hydrożelowa soczewka jednodniowa, która gwarantuje  zdrowe, białe, dotlenione oczy oraz niezwykły komfort w każdych warunkach użytkowania.

 

Daily HD™ - 30 soczewek
Simple Vue  

Simple Vue 2 soczewki

Simple Vue™  to klasyczna miesięczna soczewka kontaktowa wykonana z delikatnego, materiału hydrożelowego stanowiąca idealny wybór dla osób poszukujących ekonomicznego rozwiązania przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej ostrości widzenia i wysokiego komfortu użytkowania.

Simple Vue - 2 soczewki
 

Ultra HD Toric 3 soczewki

Ultra HD Toric to slikonowo–hydrożelowa ultra delikatna soczewka miesięczna do korekcji astygmatyzmu, która zapewnia każdemu użytkownikowi idealną korekcję oraz wyjątkowy komfort dzięki idealnie gładkiej i zwilżalnej powierzchni.

Ultra HD Toric - 3 soczewki
Acuvue  

Acuvue 1-DAY MOIST 30 soczewek

1-DAY ACUVUE® MOIST™ to miękkie jednorazowe soczewki kontaktowe zaprojektowane tak, by zachować świeże i nawilżone oczy nawet na koniec dnia.

Skorzystaj z promocji ACUVUE® CashBack i zaoszczędź nawet do 90zł!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Acuvue 1-DAY MOIST - 30 soczewek
All Vue  

All Vue Crazy™ 2 soczewki

All Vue Crazy to kolorowe soczewki gwarantujące spektakularny efekt zmiany wyglądu każdej tęczówki. To soczewki, które sprawią że staniesz się główną atrakcją każdej imprezy.

Pobierz wirtualną aplikację AllVueApp i sprawdź jak będziesz wyglądać w kolorowych soczewkach.

All Vue Crazy™ - 2 soczewki
Acuvue  

Acuvue OASYS 6 soczewek

ACUVUE® OASYS™ with HYDRACLEAR Plus to idealnie nawilżona i gładka soczewka kontaktowa, która zapewnia wyjątkowy komfort nawet w najbardziej niesprzyjających oczom warunkach. 

KUP ACUVUE Oasys PREMIUM PACK - 15% TANIEJ SPRAWDŹ >>

Skorzystaj z promocji ACUVUE® CashBack - zaoszczędź nawet do 108 zł!

Acuvue OASYS - 6 soczewek
Pokazano 1-12 z 100 pozycji

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to doskonały produkt optyczny, który pozwala w sposób niezauważalny korygować każdą wadę wzroku. Soczewki stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią nosić okularów lub czasem chciałby od nich odpocząć. Każdy okularnik powinien wiedzieć, że ma możliwość stosować okulary zamianie z soczewkami.

Soczewka kontaktowa, czyli co?

Mały, delikatny, cienki płatek materiału zakładany bezpośredni na rogówkę to opis doskonale opisujące współcześnie dostępne soczewki. Jednak pierwsze rozważanie na temat możliwości korygowania wzroku przy pomocy urządzenia bezpośrednio przykładanego do oka są autorstwa Leonarda Da Vinci. Od epoki renesansu do dziś soczewki przemierzyły długą drogę.  Poprzez pierwsze szklane soczewki odlewane na kształt gałki ocznej, poprzez szlifowane "plastikowe" soczewki nakładane na rogówkę aż po miękkie soczewki hydrożelowych lub silikonowo-hydrożelowych obecnie dostępne na rynku.

Dlaczego warto nosić soczewki?

Odpowiedź jest bardzo prosta- ze względu na ich zalety.  Soczewka kontaktowa zapewnia zdecydowanie szersze pole widzenia niż okulary korekcyjne ponieważ porusza się wraz z okiem. Soczewki korygują wzrok niezmieniająca wielkości widzianego obrazu, tak jak okulary.  Osoba stosująca szkła kontaktowe widzi świat w realnych rozmiarach. Są również wygodniejsze niż okulary - nie zsuwają się z nosa, nie zaparowują, nie zalewa ich padający deszcz lub śnie. Są bezpieczne przy uprawianiu sportu - nie spadną, nie potłuką, nie uszkodzą a w słoneczne dni pozwalają bez przeszkód założyć okulary przeciwsłoneczne. Kontaktowe soczewki to bardzo dyskretne i pozwalają na odkrycie prawdziwego wyglądu schowanego wcześniej za oprawami okularowymi, szczególnie tymi o dużych mocach.

Rodzaje soczewek kontaktowych

Soczewki mogą mieć różne przeznaczenie. Początkowo służyły wyłącznie do korygowania wzroku. Obecnie kontaktowe soczewki mogą także być używane w celu zmiany lub podkreślenia koloru oka. Najbardziej popularne są soczewki korekcyjne, które w zależności od tego jaką wadę wzroku korygują dzielimy na:

Kolejnym kryterium podziału może być częstotliwość wymiany. Zależnie od tego jak często wymienia się soczewki można je podzielić na:

Najczęściej soczewki noszone są tylko w ciągu dnia, są jednak sytuacje kiedy zasadne jest nieściąganie soczewek na noc. Różny tryb wymiany to podstawa do podziału soczewek na: dzienne, elastyczne,night&day.

Jak bezpiecznie używać soczewek:

Używanie soczewek zgodnie z zaleceniami specjalisty zapewni, że to bezpieczna forma korekcji.  Soczewki jednorazowe same w sobie ze względu na system wymiany są najbardziej higieniczne. Pozostałe szkła kontaktowe noszone przez dwa tygodnie czy miesiąc wymagają codziennej pielęgnacji przy użyciu odpowiednich płynów. Należy także pamiętać aby pojemnik do przechowywania soczewek musi być odpowiednio czyszczony. Wszystkie soczewki dostępne w naszej ofercie są pełnowartościowe a ich stosowanie jest bezpieczne.