Filtr UV
Promień krzywizny (BC)

Soczewki

Wybrane filtry: 0
Ultra HD  

Ultra HD Light 3 soczewki

Ultra HD™  Light to wyjątkowo delikatna i nawilżona soczewka silikonowo–hydrożelowa o wysokiej transmisyjności tlenu, która gwarantuje zdrowe, białe, dotlenione oczy każdego dnia w trakcie dwutygodniowego okresu użytkowania.

Daily GMA  

DailY GMA™ 30 soczewek

DAILY GMA ™ to jednodniowa soczewka z delikatnego materiału hydrożelowego odpornego na odkładanie się osadów zanurzona w roztworze naturalnego  składnika nawilżającego, który zapewnia najwyższy długotrwały komfort użytkowania.

 • Obniżka
Simple Vue  

Simple Vue 2 soczewki

Simple Vue™  to klasyczna miesięczna soczewka kontaktowa wykonana z delikatnego, materiału hydrożelowego stanowiąca idealny wybór dla osób poszukujących ekonomicznego rozwiązania przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej ostrości widzenia i wysokiego komfortu użytkowania.

Biofinity  

Biofinity Toric XR 3 soczewki

Soczewki Biofinity Toric XR dedykowane są dla osób borykających się z dużą wadą wzroku, wysokiego astygmatyzmu. Biofinity Toric XR posiadają zdecydowanie większy zakres mocy niż standardowe soczewki Biofinity Toric. Mogą po nie sięgać wszyscy ci, którzy mają spory problem z dopasowaniem odpowiednich soczewek.

 • Obniżka
Acuvue  

ACUVUE® OASYS 1-Day 5 soczewek wyprzedaż

ACUVUE OASYS® 1-Day to nowa, jednodniowa soczewka kontaktowa, przeznaczona dla osób szczególnie narażonych na przesuszenie oka, związane z pracą w niekorzystnych warunkach (klimatyzacja, długi czas pracy przed komputerem, słabe nawilżenie oczu). 

 • Obniżka
Ultra HD  

Ultra HD™ Aqua - 1 soczewka wyprzedaż

Ultra HD™ Aqua silikonowo–hydrożelowa ultra delikatna soczewka miesięczna, która zapewnia wyjątkowy komfort dzięki idealnie gładkiej i zwilżalnej powierzchni. Soczewki pełnowartościowe. 

Wyprzedaż ze względu na krótki termin ważności.

Pokazano 1-24 z 150 pozycji

Soczewki kontaktowe – wygoda i prostota użytkowania

Soczewki kontaktowe pozwalają na niwelowanie najpopularniejszych wad wzroku: krótko i długowzroczności, astygmatyzmu, czy starczowzroczności.

Soczewki kontaktowe zrewolucjonizowały polski i światowy rynek optyczny! Sięgają po nie osoby z wadą wzroku, które chcą cieszyć się brakiem ograniczeń oraz ukryć problemy z oczami. Wszystko dlatego, że takie rozwiązanie jest dużo wygodniejsze od okularów – pozwala na nieskrępowane ruchy, skutecznie chroni nasze oczy przed promieniowaniem UV oraz skutkami zetknięcia ze smogiem.

Najpopularniejsze rodzaje soczewek kontaktowych

Na rynku optycznym, zarówno w salonach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych (takich jak nasz) można znaleźć bardzo duży wybór szkieł kontaktowych. Jeśli chcesz po raz pierwszy sięgnąć do soczewki, w pierwszej kolejności swoje kroki powinieneś skierować do lekarza okulisty, albo optometry. Fachowiec pomoże wybrać Ci optymalny model – dostosowany do krzywizny Twojego oka, stylu życia oraz indywidualnych potrzeb. Najbardziej podstawowy podział wyróżnia miękkie, sztywne gazo przepuszczalne oraz twarde soczewki kontaktowe.

Ze względu na długość noszenia wyróżniamy następujące rodzaje soczewek:

 • Soczewki jednodniowe – przeznaczone do jednorazowego stosowania, nie wymagają pielęgnacji. Po użyciu po prostu wyrzuca się je do kosza.
 • Soczewki dwutygodniowe – można je nosić codziennie przez okres dwóch tygodni, później należy sięgnąć po nową parę z bistra. Trzeba je przechowywać w specjalnym pojemniczku, wypełnionym płynem do soczewek , którym jednocześnie się je czyści.
 • Soczewki miesięczne – najpopularniejsze wśród użytkowników. Używa się je codziennie przez okres jednego miesiąca. Należy je czyścić płynem do pielęgnacji i trzymać w specjalnym pojemniku.
 • Soczewki roczne – używa się je w systemie dziennym przez cały rok. Trzeba je pielęgnować i czyścić specjalnym płynem, a ponadto przechowywać w specjalnym pojemniczku.

Gdy weźmiemy pod uwagę korygowaną wadę wzroku, wymienić można:

Biorąc pod uwagę materiał, z którego wykonana jest soczewka, w salonach optycznych znajdziemy:

 • Soczewki hydrożelowe – tzw. soczewki starego typu. Mniej przepuszczają tlenu do rogówki oka.
 • Soczewki silikonowo-hydrożelowe – nowoczesne soczewki, które pozwalają oku swobodnie oddychać, można je stosować w systemie 24 h, są dużo zdrowsze dla oka.

Soczewki – praktyczne i wygodniejsze od okularów

Użytkownicy soczewek kontaktowych wskazują na ich dużą wygodę użytkowania. Sięgają po nie szczególnie osoby, które lubią aktywny tryb życia i uprawiają sport. W sklepie Twojesoczewki.com znajdziesz produkty renomowanych i sprawdzonych producentów soczewek kontaktowych.

Najpopularniejsze soczewki kontaktowe

Gdy weźmiemy pod uwagę popularność soczewek kontaktowych (kolejność przypadkowa) :

 • Soczewki Dailies Total 1 - Pierwsza i jedyna soczewka z gradientem uwodnienia, która charakteryzuje się wzrostem uwodnienia od 33% w jej wnętrzu do ponad 80% na powierzchni, dochodząc nawet do 100% na jej zewnętrznej części.
 • Soczewki Acuvue OASYS - przeznaczone są dla osób, które oczekują wyjątkowego komfortu dla oczu w zmiennych warunkach otoczenia.
 • Soczewki Biofinity - Sferyczne silikonowo - hydrożelowe soczewki kontaktowe o uwodnieniu 48% do noszenia przez cały dzień, przez całą noc, przez okrągły miesiąc.
 • Soczewki Acuvue 1-DAY MOIST for Astigmatism - zapewniają zarówno możliwość cieszenia się wyraźnym i stabilnym widzeniem, jak i uczuciem długotrwałego komfortu, jaki gwarantują soczewki jednodniowe.
 • Soczewki AIR OPTIX AQUA - to silikonowo-hydrożelowe soczewki kontaktowe nowej generacji, które zapewniają większy dopływ tlenu niż tradycyjne soczewki hydrożelowe.
 • Soczewki SofLens Comfort (SofLens 59) - zostały stworzone dla wszystkich osób, które mają problem z dobrym widzeniem zarówno na krótkie, jak i na długie odległości.
 • Soczewki Ultra HD Toric - to ultra nowoczesna soczewka miesięczna wykonana z materiału Filcon II 3 - silikonu trzeciej generacji w wersji torycznej - korygującej astygmatyzm.
 • Soczewki AIR OPTIX for Astigmatism - oddychające soczewki kontaktowe przepuszczają do 7 razy więcej tlenu niż wiodące toryczne soczewki hydrożelowe o niskim Dk/t, przeznaczone dla osób z astygmatyzmem.
 • Soczewki Daily HD™ - Nowoczesny materiał, z którego wykonana jest soczewka o zwiększonej przepuszczalności tlenu, lepszej zwilżalności powierzchni i pełnej biokompatybilności z tkankami oka zapewnia najwyższy komfort oraz zdrowe, białe oczy przez cały dzień użytkowania.
 • Soczewki Acuvue Oasys 1-DAY - Najnowszy produkt jednodniowy firmy Johnson&Johnson, który zapewni spełnienie wszystkich potrzeb dla aktywnego trybu życia wszystkich użytkowników soczewek kontaktowych.

Najpopularniejsze soczewki kolorowe

 • Soczewki All Vue Colors - Dzięki technologi barwienia 2 w 1 soczewka All Vue Colors doda blasku każdemu spojrzeniu. Efekt koloryzacji na jeden z trzech kolorów potęguje ciemna obwódka okalająca soczewkę, dzięki której oko wydaje się większe i bardziej wyraziste.