Soczewki dwutygodniowe

Każdy, kto raz sięgnął po soczewki kontaktowe, zazwyczaj już nie potrafi ich odstawić. Wszystko przez wygodę, którą niesie ich używanie – nie krępują ruchów, nie zsuwają z nosa, i pasują do dosłownie każdego stroju. Ich producenci stworzyli tyle wariantów ich noszenia, że nie ma problemu z wybraniem czegoś dla siebie. Soczewki kontaktowe możemy dopasować do swojego trybu życia, sposobu spędzania wolnego czasu. Soczewki dwutygodniowe to jedna z wielu możliwości, po które mogą sięgnąć osoby, które wybrały taką formę korygowania widzenia. Pamiętajmy jednak o tym, że to specjalista w zakresie korekcji wad wzroku powinien wskazać nam najlepszy model soczewek kontaktowych. Decyzję podejmuje on po dokładnym zbadaniu budowy gałki ocznej oraz wywiadzie, w którym pyta o tryb pracy i sposób spędzania wolnego czasu. Dodatkowo, niezależnie którą z opcji wielodniowych wybierzemy, musimy mieć pod ręką płyn do pielęgnacji soczewek kontaktowych oraz odpowiednie pudełeczko do ich przechowywania.

Wybrane filtry: 0
Ultra HD  

Ultra HD Light 3 soczewki

Ultra HD™  Light to wyjątkowo delikatna i nawilżona soczewka silikonowo–hydrożelowa o wysokiej transmisyjności tlenu, która gwarantuje zdrowe, białe, dotlenione oczy każdego dnia w trakcie dwutygodniowego okresu użytkowania.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Soczewki dwutygodniowe – co to takiego?

Soczewki kontaktowe to nowoczesny i wygodny sposób korekcji wady wzroku, po który sięga coraz więcej osób. W przypadku rozpoczynania ich noszenia ważne jest, by pierwsze kroki skierować do specjalisty – lekarza okulisty, który ma ukończony kurs kontaktologiczny, albo optometrysty/refrakcjonisty. Dokładnie zbadają oni nasze gałko oczne i określą, w jaki sposób najlepiej jest korygować wzrok w naszym przypadku. Jeśli nie zauważą przeciwwskazań, wyjdziemy od nich z receptą na zakup pierwszych szkieł kontaktowych. Być może będą to soczewki dwutygodniowe. Pamiętaj, żeby regularnie badać swój wzrok, dlatego zapraszamy na darmowe badanie wzroku do naszych salonów.

Soczewki dwutygodniowe to szkła kontaktowe, które należą do grupy produktów systematycznej wymiany. Mogą być używane przez okres 14 dni od wyjęcia z bistra i pierwszej aplikacji na oko. Na noc trzeba je zdejmować, po wymyciu w specjalnym płynie do pielęgnacji szkieł kontaktowych, włożyć do specjalnego, niewielkiego pojemniczka na soczewki – każdą do osobnej przegródki. Użytkownicy wskazują, że dwutygodniowy tryb wymiany jest niezwykle komfortowy i pozwala na wygodne noszenie szkieł.

Jak używać soczewki dwutygodniowe?

Pamiętaj, że używanie soczewek kontaktowych dwutygodniowych to nie tylko ich zdejmowanie i zakładanie. Musimy przy tym zachować odpowiednią higienę rąk – optymalnie jest przed tymi działaniami myć je w bezzapachowym mydłem antybakteryjnym. Ponadto regularnie musimy dokładnie czyścić soczewki kontaktowe specjalnym płynem do ich pielęgnacji. Trzecim ważnym aspektem jest ich przechowywanie w przeznaczonym do tego pojemniczku na soczewki. Powinniśmy także zadbać o dodatkowe nawilżenie gałki ocznej – warto zainwestować w skuteczne krople nawilżające.

Soczewki kontaktowe gwarantują pełną korekcję wady w każdej sytuacji, także w których stosowanie okularów nie jest możliwe lub „niemile widziane”. Choć okulary dziś staja się coraz bardziej modne nie wszyscy ulegają tym trendom. Są osoby, które nie czują się dobrze w okularach, a konieczność noszenia tej formy korekcji wzroku pogarsza ich samoocenę. Soczewki powinny być dopasowane do stylu życia, oczekiwań i doświadczeń użytkownika. Każdy specjalista dopasowujący soczewki kontaktowe przed pierwszą aplikacją przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, aby dobrać te najlepiej dopasowane. Jedną z wielu możliwości są soczewki dwutygodniowe.

Czym są soczewki dwutygodniowe?

Dwutygodniowe soczewki należą do grupy produktów systematycznej wymiany. Oznacza to, że od momentu otwarcia blistra mogą być zakładane przez kolejnych 14 dni, po których należy je wymienić na nowe. Zazwyczaj soczewki te trzeba na noc zdejmować z oczu i przechowywać w pojemniku z płynem do soczewek. Są także w grupie dwutygodniowych soczewki typu night&day, ale ich stosowanie bez ściągania skraca czas użytkowania do tygodnia.

Jakie są zalety soczewek dwutygodniowych?

Soczewki dwutygodniowe stanowią doskonałą alternatywę dla osób, które nie chcą nosić soczewek jednodniowych zazwyczaj ze względu na koszt, ale też niechętnie sięgają po soczewki miesięczne. Dwa tygodni to czas, który użytkownicy soczewek określają jako najbardziej komfortowy. Czternaście dni to także najbardziej optymalny czas używania soczewek, który pozwala na zachowanie ich powierzchni w czystości. Ten tryb wymiany pozwala na komfortowe widzenie podczas krótkich wyjazdów wakacyjnych, w tracie urlopu, wyjazdów na kolonie, obozy sportowe.

Jak stosować soczewki dwutygodniowe?

A celu zachowania zdrowia i higieny oczu soczewki dwutygodniowe jak wszystkie soczewki systematycznej wymiany wymagają odpowiedniej dbałości. Z powierzchni soczewek każdego dnia należy usuwać osady białkowo-lipidowe, które regularnie osadzają podczas ich użytkowania. Jak zakładać soczewki kontaktowe, zobacz jakie są najpopularniejszym metody na naszym blogu.

Soczewki dwutygodniowe najbardziej popularne w Twojesoczewki.com

Wśród soczewek dwutygodniowych znajdują się soczewki sferyczne do korekcji krótkowzroczności i nadwzroczności oraz soczewki toryczne do korekcji astygmatyzmu. Są także soczewki dwutygodniowe, które można nosić dzień i noc, bez konieczności ich zdejmowania, ale wówczas ich czas użytkowania wynosi tydzień. Najbardziej popularne wśród naszych Klientów soczewki dwutygodniowej wymiany to: