Marka
Polaryzacja

Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban

Marka Ray Ban produkuje jedne z najbardziej pożądanych modeli współczesnych okularów na świecie! Powstała przed II wojną światową, w 1937 roku i od tego czasu z sukcesem zdobyła rynek okulistyczny. Słynie głównie z modeli okularów przeciwsłonecznych , można dostać także typowe okulary korekcyjne . Markę stworzyła firma Bausch&Lomb, która była jej właścicielem aż do 1999 roku. Nazwa to zlepek dwóch angielskich słów: „ray” – promień oraz „ban” – blokada, zakaz. Już ona sama wskazuje na skuteczną ochronę oczu przed promieniami słonecznymi. Obecnie właścicielem znaku towarowego Ray Ban jest włoska firma Luxottica Group. Najpopularniejsze na świecie modele okularów marki Ray-Ban to: AviatorClubmasterWayfarer, Erika, Round. Kultowe modele okulary to nie jedyny wyróżnik okularów przeciwsłonecznych Ray Ban . Jej drugim znakiem rozpoznawalnym są jedynie w swoim rodzaju szkła stosowane w okularach przeciwsłonecznych. Powstały w 1957 roku i są (po lekkich modyfikacjach) stosowane do dzisiaj!

Wybrane filtry: 0
Pokazano 1-12 z 324 pozycji

Okulary przeciwsłoneczne Ray Ban - światowy lider, który zasłynął kolekcją okularów dla amerykańskich pilotów

Obecnie okulary Ray-Ban przeciwsłoneczne są elementem rozpoznawczym modowych kreatorów. Pierwotnie jednak były one specjalnie zaprojektowane i wymyślone dla amerykańskich pilotów. W latach 30-tych XX wieku, generał John A. Macready, który był aeronautykiem, zwrócił się do firmy Bausch & Lomb z prośbą o stworzenie okularów dla swoich pilotów. Narażeni na działanie promieni słonecznych żołnierze cierpieli na bóle głowy, nudności i kłopoty ze wzrokiem. Okulary Ray-Ban miały za zadanie chronić oczy pilotów przed promieniowaniem UV. Stąd też wzięła się nazwa marki Ray, czyli promień oraz Ban, co oznacza zakaz. Wtedy nikt nawet nie myślał, że przedmiot o bardzo praktycznym zastosowaniu zostanie ikoną modnych dodatków.

Historia powstania kultowej marki okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban

W maju 1937 roku powstał pierwszy model ochronnych soczewek okularowych przeciwsłonecznych i jednocześnie modnie wyglądających okularów przeciwsłonecznych. Wszyscy byli tym dodatkiem zachwyceni. Okulary przeciwsłoneczne Ray Ban świetnie spełniały swoją funkcję, ale dodając użytkownikom szyku i wyjątkowej elegancji. Był to bardzo popularny model Ray-Ban Aviator, który do dziś jest najczęściej kupowanym modelem okularów zarówno wśród mężczyzn, jak i u kobiet.

Od tego czasu okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban stały się nieodłącznym elementem garderoby, który świetnie komponuje się z każdym ubiorem. Drugi model Ray-Ban Wayfarer, nieco bardziej masywny, ale równie trwały i wygodny w noszeniu. Te dwa rodzaje Ray-Ban’ów są najbardziej rozpoznawalnym gadżetem.

Oprawki okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban - nieodłączny element kreowania własnego wizerunku

Na popularność okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban składa się wiele czynników. Pierwszym z nich jest to, że największe ikony mody celebrują je i są one dla nich nieodzownym elementem w zasadzie każdej stylizacji. Kolejną kwestia jest to, że Ray-Ban przeciwsłoneczne okulary są gadżetem niezwykle solidnym, trwałym i uniwersalnym, dlatego dużo chętniej są one kupowane.

Oprawy Ray-Ban – od 80 lat niezmiennie na topie

Ray-Ban są najczęściej kupowanymi okularami przeciwsłonecznymi na świecie. Co ciekawe, kształt okularów nie uległ nigdy całkowitej zmianie. Jednak co jakiś czas pojawiają się na rynku nowe modele kultowych oprawek okularów przeciwsłonecznych Ray Ban. Fani tej marki bardzo chętnie dają się skusić na zupełnie nowy model, który uzupełni ich domową kolekcję. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz bogaty wybór różnego rodzaju najnowszych modeli okularów przeciwsłonecznych marki Ray-Ban.

Ray Ban – okulary przeciwsłoneczne i nie tylko

Okulary Ray-Ban to nie tylko dodatek czy element ubioru, to styl życia bliski wszystkim, którzy dbają o swój wygląd. Za fenomenem tej marki kryje się wysoka jakość, doskonałe wzornictwo oraz wyjątkowy styl. To sprawia, że popularność okularów Ray-Ban trwa niezmiennie od 80 lat.

Okulary przeciwsłoneczne Ray Ban męskie i damskie - uniwersalny dodatek do każdego stroju

Ray Ban, czyli klasyczne okulary przeciwsłoneczne zarówno damskie, jak i męskie łatwo jest dopasować w zasadzie do każdej stylizacji. Ich niepowtarzalny i unikatowy wzór sprawia, że codzienny ubiór nabiera oryginalności, elegancji, a uniform (garnitur czy garsonka) szyku i profesjonalizmu, a z kolei sportowy look lekkiej nonszalancji i luzu. Są to okulary, które nie dość, że nigdy nie wychodzą z mody, są również trwałe, solidne i każdy w nich prezentuje się obłędnie. Ray-Ban, czyli okulary przeciwsłoneczne męskie i damskie są wyznacznikiem stylu.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz bogaty wybór zarówno męskich, jak i damskich okularów przeciwsłonecznych marki Ray Ban. Wybierz już dziś model okularów, który stanie się zwieńczeniem każdej Twojej stylizacji. Mając okulary Ray Ban staniesz się ikoną stylu. Postaw na to co najlepsze, czyli okulary przeciwsłoneczne firmy Ray-Ban.