Marka
Polaryzacja

Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban

Marka Ray Ban produkuje jedne z najbardziej pożądanych modeli współczesnych okularów na świecie! Powstała przed II wojną światową, w 1937 roku i od tego czasu z sukcesem zdobyła rynek okulistyczny. Słynie głównie z modeli okularów przeciwsłonecznych, można dostać także typowe okulary korekcyjne ray ban . Właścicielem znaku towarowego Ray Ban jest włoska firma Luxottica Group. Najpopularniejsze modele: AviatorClubmasterWayfarer, Erika, Round.

Wybrane filtry: 0
Pokazano 1-24 z 505 pozycji

Okulary przeciwsłoneczne Ray Ban - światowy lider okularów

Obecnie okulary Ray-Ban przeciwsłoneczne są elementem rozpoznawczym modowych kreatorów. Pierwotnie jednak były one specjalnie zaprojektowane i wymyślone dla amerykańskich pilotów. Narażeni na działanie promieni słonecznych żołnierze cierpieli na bóle głowy, nudności i kłopoty ze wzrokiem. Okulary Ray-Ban miały za zadanie chronić oczy pilotów przed promieniowaniem UV. Stąd też wzięła się nazwa marki Ray, czyli promień oraz Ban, co oznacza zakaz.

Historia marki okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban

Od tego czasu okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban stały się nieodłącznym elementem garderoby, który świetnie komponuje się z każdym ubiorem. Ray-Ban są najczęściej kupowanymi okularami przeciwsłonecznymi na świecie. Co ciekawe, kształt okularów nie uległ nigdy całkowitej zmianie. Jednak co jakiś czas pojawiają się na rynku nowe modele kultowych oprawek okularów przeciwsłonecznych Ray Ban. Fani tej marki bardzo chętnie dają się skusić na zupełnie nowy model.

Ray Ban – okulary przeciwsłoneczne i nie tylko

Ray Ban, czyli klasyczne okulary przeciwsłoneczne zarówno damskie, jak i męskie łatwo jest dopasować w zasadzie do każdej stylizacji. Okulary przeciwsłoneczne Ray Ban męskie i damskie - uniwersalny dodatek do każdego stroju.  Ich niepowtarzalny i unikatowy wzór sprawia, że codzienny ubiór nabiera oryginalności, elegancji, a uniform (garnitur czy garsonka) szyku i profesjonalizmu, a z kolei sportowy look lekkiej nonszalancji i luzu. Są to okulary przeciwsłoneczne, które nie dość, że nigdy nie wychodzą z mody, są również bardzo trwałe, solidne i każdy w nich prezentuje się obłędnie. Ray-Ban, czyli okulary przeciwsłoneczne męskie i damskie są wyznacznikiem stylu.