Strona główna Badanie wzroku Jak prawidłowo dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy

Jak prawidłowo dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy

Okulary przeciwsłoneczne to gadżet, który kochają nie tylko kobiety, sięgają po nie także mężczyźni. Wybór idealnie dopasowanych okularów niekiedy może okazać się wyzwaniem. W grę wchodzą: kształt oprawek, ich kolor i wielkość. Jak wybrać te najbardziej wygodne, podkreślające rysy twarzy?

Okulary przeciwsłoneczne stworzone głównie do ochrony, obecnie spełniają także funkcję dekoracyjną, dopełniają stylizację. W salonie optycznym znajdziesz szeroką gamę okularów, które bez trudu dopasujesz do własnej twarzy. Osoby posiadające wiosenną lub jesienią urodę powinny wybrać oprawki w kolorze złotym, brązowym lub czerwonym. Zaś te o urodzie zimy lub lata powinny zwrócić uwagę na czerń, szarość, srebro bądź granat.

Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych kluczowe jest określenie kształtu twarzy oraz jej wielkości. Jeżeli już udało ci się opisać jej wygląd, sprawdź jakie okulary pasują właśnie do ciebie.

Twarz okrągła

Posiada miękkie kontury twarzy, także brody. Ma bardzo dobrze widoczne policzki. Z reguły buzia pozostaje krótka i szeroka. Do takiej urody warto wybrać oprawki kwadratowe, które sprawią, że twarz nabierze wyraźnego kształtu. Unikaj zbyt grubych oprawek, które niepotrzebnie nadadzą buzi szerokości i stworzą wrażenie jeszcze większej twarzy.

Twarz kwadratowa

Typ twarzy, która zazwyczaj jest podłużna z widocznie wyostrzonymi kośćmi szczęki. Kobiety, które posiadają taką właśnie twarz wykazują męskie cechy urody. Dlatego też polecanymi oprawkami dla twarzy kwadratowej są te o subtelnych kątach. Najlepsze okażą się okrągłe i owalne, optycznie zniwelują szeroką i dobrze widoczną szczękę. Rekomendowane są także oprawki nieco grubsze i szersze. Odradzane są zaś te w formie kwadratu.

Twarz owalna

Ci, którzy posiadają twarz w kształcie owalu, mogą sobie tak naprawdę pozwolić na dużą swobodę w wyborze oprawek. Kontury takiej buzi są miękkie, a najszerszą część twarzy stanowią policzki. Ten kształt uważany jest za idealny. Należy jednak uważać z szerokością oprawek, aby nie odstawały one poza widoczne i podkreślone policzki.

Twarz trójkątna

Taka twarz charakteryzuje się zdecydowanie szerokim czołem i wąską, mocno zwężającą się brodą. Czoło pozostaje w kontraście do ostrej brody. Posiadacze takiej urody powinny postawić na oprawki w kształcie kociego oka. Nie polecane są szerokie oprawki, które mogą dodatkowo poszerzyć twarz. Warto postawić na subtelne oprawki, które wydobędą delikatną urodę, nie przytłaczając jej.

Twarz podłużna

Posiadacze tego typu urody mają o wiele dłuższą twarz niż jej szerokość. Buzia jest wyraźnie wąska, zaś żuchwa jest subtelnie zaokrąglona. Aby zrównoważyć proporcje, warto wybrać okulary o okrągłych lub owalnych oprawkach, które pozwolą optycznie poszerzyć jej kształt.

Teraz kiedy już wiesz jaki posiadasz typ urody oraz kształt twarzy możesz dowolnie wybierać w kolorystyce. To czy postawisz na klasyczną czerń lub modną w tym sezonie panterkę zależy tak naprawdę od twoich upodobań oraz gustu.

POPULARNE 🔥🔥🔥

Druga para szkieł okularowych za 1 zł

Przy zakupie dwóch par okularów, jedna para szkieł za złotówkę! Dodatkowa para dla siebie lub kogoś bliskiego? Skorzystaj z okazji! Teraz kupując dwie pary okularów,...

Przed nami Dzień Mamy i Dzień Dziecka – sprawdź rabaty!

Idealne prezenty na Dzień Matki i Dziecka? Sprawcie sobie radość nowymi okularami! Mamy dla Was specjalne promocje – 20% zniżki na okulary korekcyjne i...

Z nami zobaczysz więcej

Rozdajemy vouchery do VOD! Zobacz więcej dzięki Dailies Total 1! To prawdziwa gratka dla miłośników kina, szczególnie obecnie, gdy filmów nie możemy oglądać na dużym...

Dobre wiadomości! Otwieramy nasze salony w galeriach handlowych!

Od 4 maja nasze salony w galeriach handlowych będą otwarte. Chcesz zbadać swój wzrok i skorzystać z mnóstwa promocji na okulary i soczewki? Czekamy...

Czekasz na badanie wzroku?

Nasze gabinety są już otwarte! Od 4 maja nasze gabinety, w których możesz zbadać swój wzrok są już otwarte. Pełne bezpieczeństwo i profesjonalizm – nasi...