Strona główna Badanie wzroku Jak prawidłowo dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy

Jak prawidłowo dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy

Okulary przeciwsłoneczne to gadżet, który kochają nie tylko kobiety, sięgają po nie także mężczyźni. Wybór idealnie dopasowanych okularów niekiedy może okazać się wyzwaniem. W grę wchodzą: kształt oprawek, ich kolor i wielkość. Jak wybrać te najbardziej wygodne, podkreślające rysy twarzy?

Okulary przeciwsłoneczne stworzone głównie do ochrony, obecnie spełniają także funkcję dekoracyjną, dopełniają stylizację. W salonie optycznym znajdziesz szeroką gamę okularów, które bez trudu dopasujesz do własnej twarzy. Osoby posiadające wiosenną lub jesienią urodę powinny wybrać oprawki w kolorze złotym, brązowym lub czerwonym. Zaś te o urodzie zimy lub lata powinny zwrócić uwagę na czerń, szarość, srebro bądź granat.

Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych kluczowe jest określenie kształtu twarzy oraz jej wielkości. Jeżeli już udało ci się opisać jej wygląd, sprawdź jakie okulary pasują właśnie do ciebie.

Twarz okrągła

Posiada miękkie kontury twarzy, także brody. Ma bardzo dobrze widoczne policzki. Z reguły buzia pozostaje krótka i szeroka. Do takiej urody warto wybrać oprawki kwadratowe, które sprawią, że twarz nabierze wyraźnego kształtu. Unikaj zbyt grubych oprawek, które niepotrzebnie nadadzą buzi szerokości i stworzą wrażenie jeszcze większej twarzy.

Twarz kwadratowa

Typ twarzy, która zazwyczaj jest podłużna z widocznie wyostrzonymi kośćmi szczęki. Kobiety, które posiadają taką właśnie twarz wykazują męskie cechy urody. Dlatego też polecanymi oprawkami dla twarzy kwadratowej są te o subtelnych kątach. Najlepsze okażą się okrągłe i owalne, optycznie zniwelują szeroką i dobrze widoczną szczękę. Rekomendowane są także oprawki nieco grubsze i szersze. Odradzane są zaś te w formie kwadratu.

Twarz owalna

Ci, którzy posiadają twarz w kształcie owalu, mogą sobie tak naprawdę pozwolić na dużą swobodę w wyborze oprawek. Kontury takiej buzi są miękkie, a najszerszą część twarzy stanowią policzki. Ten kształt uważany jest za idealny. Należy jednak uważać z szerokością oprawek, aby nie odstawały one poza widoczne i podkreślone policzki.

Twarz trójkątna

Taka twarz charakteryzuje się zdecydowanie szerokim czołem i wąską, mocno zwężającą się brodą. Czoło pozostaje w kontraście do ostrej brody. Posiadacze takiej urody powinny postawić na oprawki w kształcie kociego oka. Nie polecane są szerokie oprawki, które mogą dodatkowo poszerzyć twarz. Warto postawić na subtelne oprawki, które wydobędą delikatną urodę, nie przytłaczając jej.

Twarz podłużna

Posiadacze tego typu urody mają o wiele dłuższą twarz niż jej szerokość. Buzia jest wyraźnie wąska, zaś żuchwa jest subtelnie zaokrąglona. Aby zrównoważyć proporcje, warto wybrać okulary o okrągłych lub owalnych oprawkach, które pozwolą optycznie poszerzyć jej kształt.

Teraz kiedy już wiesz jaki posiadasz typ urody oraz kształt twarzy możesz dowolnie wybierać w kolorystyce. To czy postawisz na klasyczną czerń lub modną w tym sezonie panterkę zależy tak naprawdę od twoich upodobań oraz gustu.

POPULARNE 🔥🔥🔥

Kolory soczewek w okularach przeciwsłonecznych – po jakie sięgnąć?

Mało kto o tym wie, ale okulary przeciwsłoneczne powinniśmy nosić przez cały rok, a nie tylko w upalne wiosenno-letnie dni. Pamiętają o tym producenci...

Rodzaje powłok uszlachetniających w szkłach okularowych

Współczesne soczewki okularowe swoje doskonałe parametry optyczne i mechaniczne zawdzięczają w dużej mierze nowoczesnym powłokom, jakimi są pokrywane. W poniższym tekście postaramy się przybliżyć właściwości stosowanych obecnie powłok nanoszonych na soczewki okularowe.

Skuteczne sposoby na czyszczenie szkieł okularowych

Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne znacznie ułatwiają nam codzienne życie. Dzięki nim poprawiamy ostrość widzenia oraz chronimy nasze oczy przed działaniem promieniowania ultrafioletowego. Niezależnie od...

Przegląd skutecznych kropli nawilżających do oczu.

Krople nawilżające do oczu to rzecz, która stała się niezbędnym „musy have” z powodu powszechnej komputeryzacji. Codziennie stykamy się z co najmniej kilkoma ekranami...

Jak radzić sobie z problemem zaparowanych okularów?

Zaparowane okulary to problem, który dopada nas, kiedy zdarza nam się wchodzić z bardzo zimnej przestrzeni do ciepłej, podczas gotowania, picia gorących napojów, albo...