Okulary do czytania

Okulary do czytania stanowią akcesorium, które dużo z nas potrzebuje wraz z rosnącym wiekiem. Sięgają po nie ludzie, którzy są pomiędzy 40 a 50 rokiem życia. Właśnie w tym wieku, zachodzi naturalny proces związany ze starzeniem się soczewki oraz mięśni oka, które działają jako jego akomodacja. Wpływa to na elastyczność wzroku. Pierwszą oznaką starczowzroczności (prezbiopii) to tzw. choroba długich rąk – odsuwanie tekstu w czasie czytania na większą odległość od oka. Wszystko po to, by wyraźniej widzieć. Pamiętaj, że utrata wzroku może być także związana z innymi schorzeniami oczu, np. jaskry. Z tego powodu zakup okularów do czytania poprzedź wizytą u specjalisty w poradni okulistycznej.

Wybrane filtry: 0
Pokazano 1-24 z 57 pozycji

Starczowzroczność – sięgnij po okulary do czytania

Okulary do czytania mają zazwyczaj dwie wersje oprawek: okulary pełne lub okulary półramkowe. Pamiętaj o tym, że jak będziesz patrzył przez nie w dal, to przedmioty i postacie będą rozmyte. Jeśli lubisz się wyróżniać charakternymi stylizacjami i szukasz czegoś, co będzie ich dobrym dopełnieniem – koniecznie sięgnij po okulary z pełną oprawką. Są zalecane także osobom, które spędzają dużo czasu, patrząc się na bliskie przedmioty w ciągu dnia. Okulary do czytania półramkowe noszone są zazwyczaj na czubku nosa i zalecane są osobom, które będą znad nich zerkać. Maja one zazwyczaj specjalnie dostosowane zauszniki, które pozwolą Ci na swobodne zsunięcie ich na szyję w momencie, kiedy nie będą Ci potrzebne. Po okulary do czytania powinniśmy sięgać tylko wtedy, kiedy są nam rzeczywiście potrzebne do odczytania tekstu.

Mocne i masywne modele okularów tylko w Twoje Soczewki

Ze względu na to, że okulary do czytania często będziesz nosić w kieszeni, albo trzymać w torbie należy zwrócić uwagę na to, by wybrać odpowiednio mocne oprawki, które będą masywniejsze i będą mieć dużo wyższą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zadbaj o to, by mieć przynajmniej dwa modele okularów do czytania – jedne będziesz mieć w domu, a drugie w pracy. Unikniesz wtedy skutków niekomfortowej sytuacji zapomnienia o nich.

Nowoczesne okulary do czytania. Ultra lekkie, matowy i hypoalergiczny materiał.

Dostępne w dwóch rodzajach: oprawa pełna lub oprawa typu „patent”. Oprawy pełne dodają charakteru i stanowią uzupełnienie stylizacji oraz posiadają dodatkową korzyść - System Neck Hang - specjalnie zaprojektowane zauszniki pozwalają na swobodne założenie opraw na szyję, gdy nie ma konieczności ich użytkowania. Oprawa typu patent, są dla osób poszukujących subtelnych rozwiązań. Icon See dostępne w dwóch kształtach (ICON i103 oraz ICON i104 ) oraz w 6 kolorach - moc matowych kolorów - zaprojektowane zgodnie z obecnymi na rynku trendami okularowymi, każde z nich posiadają Asferyczne soczewki – lekkie, cienkie i estetyczne, gwarantują komfortowe widzenie bliży – czytanie, pisanie, użytkowanie smartphona. Oprawy w efektownym, kolorowym etui. Posiadamy również dwuogniskowe okulary przeciwsłoneczne BeSunICONSEE, które dają pełną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV w każdych warunkach.

Okulary korekcyjne dla kobiet i mężczyzn

Wada wzroku to nie powód aby rezygnować z modnego wyglądu. Wręcz przeciwnie! Oprawy okularowe mogą być doskonałym uzupełnieniem Twojego stylu. Odpowiednio dobrane okulary mogą podkreślić Twoje naturalne piękno lub zmienić diametralnie Twój wizerunek i nadać mu wyjątkowy charakter. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór opraw, dzięki którym okulary korekcyjne będą nie tylko korygowały wadę wzroku ale staną się atrakcyjnym dodatkiem, jak zegarek, biżuteria, czy inne akcesoria modowe. Oferujemy bogaty wybór zarówno ponadczasowych, klasycznych modeli, jak i najmodniejszych opraw dla kobiet i mężczyzn zaprojektowanych przez znane na całym świecie marki takie jak Ray-Ban, Vogue, DKNY czy najpopularniejsze domy mody, w tym Dolce & Gabbana, Dior oraz Fendi. W asortymencie posiadamy oprawy dla całej rodziny także modele dla dzieci i młodzieży.