Opti-Free

  • Obniżka
 

Opti Free 355 ml

Opti Free Express to wielofunkcyjny płyn dezynfekujący do pielęgnacji wszystkich miękkich soczewek kontaktowych.

Najniższa cena z 30 dni przed obecną obniżką: 39.00 zł

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Dostępne w ofercie produkty Opti-Free® są przeznaczone do pielęgnacji oraz czyszczenia soczewek i odpowiedniego nawilżenia oka.

Dostępne w ofercie produkty Opti-Free® są przeznaczone do pielęgnacji oraz czyszczenia soczewek i odpowiedniego nawilżenia oka. Zastępowanie okularów korekcyjnych soczewkami kontaktowymi jest niezwykle wygodnym oraz korzystnym rozwiązaniem, jednak trzeba pamiętać o przechowywaniu soczewek w higienicznych warunkach. Naprzeciw tym wymaganiom wychodzi Opti-Free® - marka należąca do producenta Alcon, czyli największej firmy na świecie produkującej artykuły do pielęgnacji oraz ochrony oczu. Ponad 70-letnie doświadczenie oraz wykorzystywanie innowacyjnych technologii wpływa na wysoką jakość produkowanych artykułów. Do marki należą trzy linie produktów: Opti-Free® Express, Opti-Free® PureMoist oraz Opti-Free® RepleniSH.

W naszym asortymencie znajdą Państwo różnego rodzaju krople do oczu i płyny do soczewek Opti-Free®. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą oraz skorzystania z porad pomagających wybrać najlepsze produkty do pielęgnacji oczu oraz soczewek.

Płyny do soczewek Opti-Free®

Przy wyborze soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku trzeba zadbać o ich właściwą pielęgnację i przechowywanie. Chcąc nosić soczewki kontaktowe bez uczucia dyskomfortu, w głównej mierze należy usunąć z ich powierzchni wszelkie białka, lipidy oraz wapnie, które są obecne w filmie łzowym. Ich niedokładne usunięcie z powierzchni soczewki może powodować uczucie dyskomfortu, a nawet różnego rodzaju infekcje oczu. W wybranych płynach znajdują się również substancje gwarantujące skuteczne działanie bakteriobójcze oraz grzybobójcze. 

Najczęściej w tego typu produktach znajdują się też specjalne składniki, które dodatkowo nawilżają soczewkę nawet do kilkunastu godzin. Wielofunkcyjne płyny do soczewek służą zatem do ich dokładnego czyszczenia oraz przechowywania w bezpiecznych i sterylnych warunkach. Często dodatkowo przemywa się nimi soczewki tuż ich założeniem, co ułatwia ich zakładanie i zwiększa komfort noszenia na cały dzień.

Jak dobrać płyn do soczewek?

W naszym asortymencie znajdują się między innymi uniwersalne płyny do soczewek, które można zastosować do każdego typu produktów korygujących wadę wzroku. Ich wybór zależy zatem od indywidualnych preferencji użytkownika dotyczących poszczególnych funkcji, pojemności opakowania oraz ceny. Alcon dba o to, żeby zaproponować praktyczne w użyciu, bezpieczne oraz niedrogie produkty. Każdy dostępny w naszym sklepie płyn do soczewek Opti-Free® charakteryzuje zatem świetny stosunek ceny do jakości. 

Wszystkie z nich czyszczą, spłukują oraz dezynfekują soczewki. Niektóre zapewniają nawilżenie soczewki do kilku godzin, a inne, jak płyn Opti-Free® z formułą HydraGlade PureMoist, zapewniają utrzymanie nawilżenia na powierzchni soczewki nawet do 16 godzin. 

Pojemniki na soczewki

Wybrane płyny Opti-Free® są dostępne również w zestawie z pojemnikami do przechowywania soczewek. Umożliwiają one systematyczną wymianę płynu do soczewek, co wpływa na maksymalną higienę ich przechowywania. Jedna komora pudełka jest najczęściej oznaczona znakiem “R” - dla łatwiejszego odróżnienia lewej soczewki od prawej. Płyn w pojemnikach należy wymieniać przy każdym dostaniu się do nich zanieczyszczeń. 

Przed włożeniem soczewki do pojemnika zawsze należy oczyścić ją specjalnymi płynami, o których pisaliśmy wyżej. Do mycia soczewek lub pojemniczków nie można używać wody z kranu, ponieważ może ona zawierać zanieczyszczenia, które mogą uszkodzić soczewkę oraz być niebezpieczne dla oczu. Czyste, wypełnione odpowiednim płynem i szczelnie zamknięte pojemniki na soczewki chronią je przed wyschnięciem i zniszczeniem. 

Krople do oczu Opti-Free®

Kolejnym produktem dostępnym w tej kategorii są specjalne krople do oczu Opti-Free®, które są przeznaczone do użytku przy noszeniu soczewek kontaktowych z materiałów hydrożelowych lub silikonowo-hydrożelowych. Dzięki nim można zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia gałki, złagodzić objawy suchości oraz zapobiec ewentualnym podrażnieniom i zaczerwienieniom oczu. Zawierają składniki bezpieczne dla oczu oraz dla soczewek.