PureVision

  • Obniżka
 

PureVision 2 HD 6 szt.

Pure Vision 2 HD to miesięczna silikonowo-hydrożelowa soczewka miesięczna, którą dzięki unikalnym właściwościom może być stosowana przez 24 godziny na dobę 30 dni w miesiącu.

Najniższa cena z 30 dni przed obecną obniżką: 99.00 zł

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Linia miesięcznych soczewek silikonowo-hydrożelowych  zaprojektowanych do korekcji każdej wady wzroku przez firmę Bausch&Lomb.

Każdy użytkownik soczewek marzy o produkcie, który nie tylko w idealny sposób koryguje wadę wzroku, ale także jest bardzo komfortowy w użytkowaniu oraz nie powoduje żadnych niedogodności. Właśnie takie są soczewki PureVision, zaprojektowane przez znaną firmę Bausch & Lomb. To amerykańskie przedsiębiorstwo zostało założone w 1853 roku przez Johna Jacoba Bauscha i Henry’ego Lomba i od wielu lat wyznacza trendy na światowym rynku “kontaktów”. PureVision to linia soczewek miesięcznych, które zostały wykonane z rewolucyjnego materiału hydrożelowo-silikonowego, który zapewnia wysoką przepuszczalność powietrza oraz odpowiednie nawilżenie. Szczególnie dobrze szkła kontaktowe PureVision sprawdzają się przy słabym świetle oraz podczas pracy przy komputerze, wykonywanej w suchym i klimatyzowanym pomieszczeniu. Nie dopuszczają one nawet w tak trudnych warunkach do spuchnięcia, zaczerwienienia czy bólu oczu.

Różne rodzaje soczewek PureVision

Soczewki na miesiąc PureVision korygują różne typy wad wzroku. W naszym sklepie dostępne są:

soczewki sferyczne - najpopularniejszy typ szkieł kontaktowych, korygujący bliskowzroczność oraz dalekowzroczność,

soczewki toryczne - te modele o bardziej spiczastym kształcie dostosowują się do oka za astygmatyzmem, zmieniając ogniskową światła wpadającego do siatkówki, dzięki czemu możliwe jest wyraźne widzenie.

soczewki progresywne (multifokalne) - po 40 roku życia wiele osób zagrożonych jest tak zwaną prezbiopią, czyli starczowzrocznością. Ta przypadłość wiąże się z utratą możliwości akomodacji oka. Szkła kontaktowe progresywne umożliwiają skorygowanie tego stanu rzeczy. 

W naszym sklepie mogą znaleźć Państwo także soczewki PureVision 2 HD, które dedykowane są kierowcom oraz osobom, które codziennie przez długie godziny pracują przy komputerze. Te modele dzięki specjalnym filtrom i budowie minimalizują efekt halo, który zaburza ostrość widzenia. Aby używać miesięcznych szkieł kontaktowych, należy dokupić specjalny płyn do soczewek oraz pudełeczko, do którego odkłada się na na noc swoje “kontakty”. 

Jak odpowiednio używać miesięcznych soczewek kontaktowych?

Aby w pełni świadomy i bezpieczny sposób używać szkieł kontaktowych, warto najpierw odwiedzić okulistę albo optometrystę w celu wykonania specjalistycznych badań, które wskażą poziom zakrzywienia rogówki oraz wilgotności oka. Posiadając te dane, można przystąpić do wyboru soczewek kontaktowych. Gdy już zakupi się kontakty z rodziny PureVision, należy przestrzegać kilku wytycznych, które pozwolą na w pełni komfortowe korzystanie z tej formy korygowania wzroku. Po pierwsze miesięczne soczewki zdejmuje się przed snem oraz zawsze przed ich ubieraniem i ściąganiem powinno się umyć ręce. Należy także regularnie zmieniać płyn do soczewek w pudełeczku oraz nie przekraczać okresu przydatności do użytku danych szkieł kontaktowych. Modeli miesięcznych używa się przez 30 dni, a próby wydłużania tego czasu mogą skończyć się niemiłymi konsekwencjami, w postaci zaczerwienienia czy bólu oka. 

Soczewki PureVision czy okulary?

Wiele osób zastanawia się na tym, czy zdecydować się na okulary czy może soczewki kontaktowe. “Kontakty” mają tę przewagę nad okulary, że bez problemu można uprawiać w nich sport oraz ma się zapewnione pełne spektrum widzenia, które nie jest ograniczone oprawkami. Szkła kontaktowe nie zaparowują się także wraz z przechodzeniem z pomieszczenia do pomieszczenia o innej temperaturze oraz nie osadzają się na nich krople deszczu. Dla niektórych osób ważna jest także kwestia wizerunkowa - w soczewkach wygląda się po prostu lepiej i można poczuć się dużo pewniej siebie. Gdy chociaż raz spróbuje się szkieł kontaktowych, trudno już będzie wrócić do okularów.

Jeśli zainteresowani są Państwo miesięcznymi soczewkami, które pozwolą na sporą dozę komfortu, warto postawić na modele PureVision, które cechują się dobrym nawilżeniem, elastycznością i przepuszczalnością powietrza.