Ray-Ban

Pokazano 1-24 z 1010 pozycji

Silna osobowość, jasne wybory. To jest świat Ray-Ban. Świat, który rozpoczął się w 1937 i stworzony jest z modeli, które stały się ponadczasowymi ikonami stylu.

Marka Ray Ban to niekwestionowany lider na rynku okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych. Pierwszy sygnowany nią model “Anti Glare” powstał w 1937 roku, a zaprojektowano go specjalnie dla pilotów Air Force. Stanowił skuteczną ochronę przed oślepiającymi i niebezpiecznymi odblaskami. Co ciekawe, do dzisiaj cieszy się niesłabnącą popularnością i to nie tylko w gronie miłośników podniebnych przygód. Mowa o kultowych okularach przeciwsłonecznych Aviator. Ray Ban to synonim ponadczasowego stylu i solidnego wykonania, dzięki czemu jest jedną z najlepiej sprzedających się marek na rynku. Bogata gama kolorów i modeli sprawia, że każdy znajdzie dla siebie idealne okulary przeciwsłoneczne lub korekcyjne, dopasowane zarówno do preferowanego stylu, jak i kształtu twarzy. 

Okulary przeciwsłoneczne Ray Ban - symbol popkultury

Okulary przeciwsłoneczne Ray Ban swój światowy sukces zawdzięczają kultowym produkcjom filmowym, takim jak m.in. “Śniadanie u Tiffanego”, “Brudny Harry”, “Las Vegas Parano” czy “Easy Rider”. Na przestrzeni ostatnich 70 lat marce zaufało szerokie grono znanych i cenionych osobowości kina, showbiznesu i polityki. Od ikon stylu, takich jak choćby Marilyn Monroe czy Audrey Hepburn, po pokolenie Rock and Roll’a lat 50. i 60., reprezentowanego przez Boba Dylana. Aviator, Wayfarer, Shooters, Caravan to tylko niektóre modele okularów przeciwsłonecznych Ray Ban, które na stałe zakorzeniły się w popkulturze, przenikając tym samym do świadomości milionów osób na całym świecie. To, w połączaniu z pionierskimi soczewkami i solidną konstrukcją musiało zaowocować niepowtarzalnym sukcesem. Nic dziwnego, że marka znalazła się na liście najbardziej rozpoznawanych symboli Ameryki, opublikowanej przez magazyn Time. Obecnie, na zakup kultowych modeli czy oprawek Ray Ban mogą pozwolić sobie nie tylko gwiazdy kina, ale i każdy miłośnik ponadczasowego designu. 

Czy warto zainwestować w okulary Ray Ban?

Już sama nazwa marki wskazuje, iż produkty nią sygnowane stanowią niezawodną ochronę przed promieniami UV. Wielogodzinne zwiedzanie słonecznych kurortów czy beztroski odpoczynek na plaży - okulary przeciwsłoneczne Ray Ban to gwarancja bezpieczeństwa dla wzroku w każdych warunkach. Już pierwszy projekt marki miał na celu chronić pilotów, którzy ze względu na osiąganą wysokość, borykali się z bólami głowy i nudnościami, spowodowanymi przez rażące promienie słońca. Obecnie, okulary Aviator, poza wysoką funkcjonalnością i unikalnym stylem, zapewniają wysoki komfort i niezawodną ochronę m.in. za sprawą innowacyjnych i szerokich soczewek. 

Pozornie zakup wybranego modelu Ray Ban wydaje się być dużym wydatkiem dla portfela. Przemawia jednak za nim wyjątkowa jakość wykonania, dzięki której spełnia swoje funkcje przez długie lata. Zarówno damskie, jak i męskie okulary przeciwsłoneczne Ray Ban dostępne są w bogatej ofercie ponadczasowych modeli, dzięki czemu ich zakup stanie się wieloletnią inwestycją. 

Ray Ban - producent okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych

Gdy markę przejęła włoska firma Luxottica Group, podjęto decyzję o rozszerzenie jej asortymentu. W latach 70. wprowadzono do sprzedaży okulary korekcyjne Ray Ban, które swoim kształtem przypominały kultowe modele przeciwsłoneczne m.in. Aviator, Wayfarer czy Clubmaster. Obecnie oferta ta jest na tyle szeroka, że zarówno miłośnicy klasycznych, jak i oryginalnych rozwiązań z pewnością znajdą coś dla siebie. Nie mogło w niej również zabraknąć okularów korekcyjnych Ray Ban dla dzieci, które dostępne są w bogatej palecie kolorów. Jeżeli szukają Państwo modelu z możliwością wstawienia szkieł progresywnych, to asortyment marki z pewnością sprosta Państwa oczekiwaniom. 

Marka Ray Ban utożsamiana będzie zawsze z kultowymi okularami przeciwsłonecznymi. Oczywiście, oferta modeli stale poszerzana jest o nowe propozycje, przy czym jedne z nich stanowią odpowiedź na aktualne trendy, drugie doskonale korespondują z dawną stylistyką. Poza ciekawym wzornictwem, wyposażone są jednak w innowacyjne soczewki, które dostępne są także w rozmaitych gamach kolorystycznych.