Typ
Marka
Kolor oprawy
Materiał
Polaryzacja
Wymiarowanie (mm)

Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban Justin

Okulary Ray-Ban® Justin to kolejny model nowoczesnych okularów przeciwsłonecznych z rodziny Wayfarera. Różni się od niego materiałem z którego wyprodukowano oprawki. Tu zastosowano specyficzne, matowe tworzywo sztuczne, które wyglądem przypomina gumę. Model Justin ma także nieco większe, prostokątne szkła okularowe z mocniej zaokrąglonymi narożnikami. Świetnie w nim wyglądają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ray-Ban® powstał w 1937 roku, a jednym z pierwszych wyprodukowanych modeli był kultowy do dzisiaj aviator. Stworzono go dla amerykańskiej floty powietrznej, ale bardzo szybko wszedł do masowej sprzedaży. Markę pokochały miliony ludzi na całym świecie. Każdy kolejny model, który wprowadziła na rynek optyczny również stał się supermodny. Obecnie jej produkty uważa się za ikonę popkultury. Nazwa Ray-Ban® znaczy dosłownie „blokować promienie” – na tym skupili się jej projektanci od samego początku.

Wybrane filtry: 0
Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Historia marki Ray-Ban® w kilku zdaniach

Olbrzymią popularność zawdzięcza ona gwiazdom kina i estrady, które szybko jej zaufały. Ray-Bany® nosiła Angelina Jolie, Tom Cruise, John Lennon, Audrey Hepburn, Brad Pitt. W dodatku modele okularów przeciwsłonecznych regularnie pojawiały się w Hollywoodzkich superprodukcjach kinowych. Po każdej premierze, w której pojawiały się aviatory, albo inny model, była na nie ogromna moda. 

Okulary Ray-Ban® Justin z polaryzacją

Mamy dla Was świetną wiadomość. Od kilku lat okulary Ray-Ban® Justin są dostępne także z soczewkami okularowymi zaopatrzonymi w powłokę polaryzacyjną. Zastanawiasz się, czym jest polaryzacja? Polega ona na przepuszczaniu tylko prostych promieni światła, które przechodzą przez soczewkę okularową i dostają się do oka. W efekcie nie widzimy różnego rodzaju rozproszeń światła. Daje nam to szereg dodatkowych plusów: 

widzimy intensywniej kolory, 

obraz jest bardziej przejrzysty – nie ma efektu zaparowania, czy zamglenia przestrzeni, 

prowadzenie samochodu staje się łatwiejsze – bo nie musisz skupiać się tak bardzo na tym, co widzisz przed sobą.

Okulary z powłoką polaryzacyjną są także zaopatrzone w wysokiej klasy filtr promieniowania ultrafioletowego, który nie przepuszcza UVA oraz UVB. Dzięki temu masz pewność, że Twój wzrok będzie bezpieczny nawet w czasie długotrwałego przebywania na słońcu. 

Twojesoczewki.com – Twoje okulary przeciwsłoneczne

Wiemy, że wybór okularów przeciwsłonecznych nie jest łatwym zadaniem. Powinny one pasować nie tylko do codziennego stylu ubierania się, karnacji, koloru włosów. Sięgając po model okularów przeciwsłonecznych należy obowiązkowo zabrać pod uwagę rodzaj aktywności, przy których będą nam niezbędne okulary. W ten sposób wybierzesz model, który będzie optymalnie dobrany do Ciebie. Co ważne, pasują one zarówno do sportowych, jak i eleganckich stylizacji. Są ponadczasowe. 

Kupisz u nas np. klasyczny czarny model Ray-Ban® 4165 Justin, jak i bardziej zwariowany z niebieskimi albo pomarańczowymi szkłami. Do wyboru, do koloru!