Marka
Kształt
Materiał
Polaryzacja
Wymiarowanie (mm)

Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban Round

Lubisz ubierać się w stylu retro i szukasz niebanalnego wykończenia swoich stylizacji? Sięgnij po okulary Ray-Ban® Round. To oprawki uniwersalne – przeznaczone do noszenia zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Powstały w latach ’60 ubiegłego wieku, są od tamtego czasu rozpoznawalne dosłownie na całym świecie! Te okrągłe okularki można kupić w dwóch wariantach – jako okulary korekcyjne oraz przeciwsłoneczne. Co ciekawe, praktycznie każdy model okularów wyprodukowany przez markę Ray-Ban® bardzo szybko otrzymywał miano kultowego. Okulary Ray-Ban® Round pokochali użytkownicy na całym świecie. Podobnie stało się z aviatorami, wayfarerami, czy damskim modelem Erika. Największą sławę zyskały dzięki Johnowi Lennonowi, który je nosił podczas koncertów. Właśnie on zapoczątkował modę na ten kształt oprawek. To od jego nazwiska nazywa się je również „lenonkami”. Związane są z rozwojem amerykańskiej kontrkultury oraz ruchem hippisowskim.  

Wybrane filtry: 0
Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Ray-Ban® - największy wybór okrągłych oprawek

Szczyt popularności okulary Ray-Ban® Round zyskały w latach ‘60 oraz ’70 ubiegłego stulecia. Okrągłe oprawki są świetnym zwieńczeniem dziewczęcych stylizacji w klimacie hippie, czy boho. Powinny po nie sięgać osoby, które mają podłużną twarz, albo trójkątną czy kwadratową. Jak ognia tego modelu powinny unikać osoby z okrągłą twarzą. Największy wybór modeli „lennonek” znajdziemy właśnie pod marką Ray-Ban®

Do wyboru, do koloru! 

Okulary Ray-Ban Round® można nosić w różnych kolorach. Mają one bardzo charakterystyczny wygląd – okrągłe soczewki okularowe oprawione są w bardzo cienkie, metalowe/stalowe oprawki. Posiadają one wygodne, regulowane noski oraz cieniuteńkie metalowe zauszniki. Dzięki temu ich noszenie jest przyjemnością i nie sprawia żadnego problemu. Każdy użytkownik może swój model dostosować do kształtu nosa i ucha. 

Oprawki dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych – złote, srebrne, metaliczne, miedziane, czarne, brązowo-miedziane. W przypadku okularów przeciwsłonecznych soczewki okularowe także mają pełną gamę kolorystyczną, łącznie z całkiem zwariowanymi kolorami. Można wybierać spośród szkieł żółtych, różowych, niebieskich, brązowych, lustrzanych, czarnych, czy pomarańczowych. 

Dodatkowe funkcjonalności, pomoc w codzienności

Niezależnie czy kupujesz okulary Ray-Ban® Round w wersji korekcyjnej, czy przeciwsłonecznej, warto je dostosować do Twoich codziennych potrzeb. W zależności od tego, jaki prowadzisz tryb życia, możesz dobrać sobie do nich powłokę chroniącą przed promieniowaniem ultrafioletowym (UVA i UVB), warstwę odbijającą światło odbite od karoserii samochodu, czy śniegu. To niezwykle ważne – przecież okulary powinny podwyższyć komfort Twojego życia na co dzień. 

Twojesoczewki.com maja kilkanaście kultowych wzorów okularów Ray-Ban® Round. Z pewnością znajdziesz w naszym sklepie coś ciekawego. Pamiętaj, że noszony model powinien odzwierciedlać Twoje cechy charakteru!