Polaryzacja

Okulary przeciwsłoneczne

Wybrane filtry: 0
Pokazano 1-24 z 1166 pozycji

Okulary przeciwsłoneczne - idealny dodatek do każdej stylizacji oraz ochrona dla Twoich oczu

Okulary przeciwsłoneczne są stylowym oraz ponadczasowym elementem każdego ubioru. Świetnie komponują się zarówno z eleganckim, jak i sportowym czy codziennym strojem. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli różnego rodzaju okularów przeciwsłonecznych. Warto jednak pamiętać, że okulary przeciwsłoneczne nie są tylko i wyłącznie oryginalnym dodatkiem czy gadżetem, który pasuje do naszego wyglądu. Okulary przeciwsłoneczne pełnią przede wszystkim funkcję ochronną dla oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wszystkie oferowane przez nas okulary słoneczne posiadają specjalne ochronne filtry ultrafioletowe (UV 400). Liczba 400 oznacza maksymalną długość fal światła, przed którą chroni filtr. Co więcej, część modeli oferowanych przez nasz sklep posiada filtr polaryzacyjny (np.: okulary przeciwsłoneczne Polaroid).

Jednak bezpieczeństwo nie jest też najważniejsze. Okulary przeciwsłoneczne powinny również ładnie się prezentować na twarzy ich właściciela. W naszym sklepie znajdują się okulary, które z łatwością dopasujesz do swojego gustu czy przeznaczenia.

Filtry ochronne w okularach przeciwsłonecznych

Obecnie dostępne są trzy rodzaje ochrony z jakimi można się spotkać w okularach przeciwsłonecznych:

Filtr UV w okularach przeciwsłonecznych

Jest to właściwie jeden z najpopularniejszych rodzajów ochrony oczu przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Mowa jest o filtrze UV. W zależności od mocy, filtr chroni nasze oczy częściowo bądź całkowicie. Ilość przepuszczanego światła zależy od kategorii do jakiej wpisana jest dana soczewka.

Możemy spotkać pięć kategorii:

Kategoria 0 – przepuszczalność od 80 do 100% światła

Kategoria 1 – przepuszczalność od 43 do 80% światła

Kategoria 2 – przepuszczalność od 18 do 43 % światła

Kategoria 3 – przepuszczalność od 8 do 18% światła

Kategoria 4 – przepuszczalność od 3 do 8% światła

Polaryzacja okularów słonecznych

Polaryzacyjne okulary przeciwsłoneczne są nieco kosztowniejsze. Dlatego niewiele osób decyduje się na ich zakup.

Są to okulary, które bardzo dobrze sprawdzają się u sportowców, jak i kierowców np.: tira. Chronią one oczy oraz osłabiają odbijające się od powierzchni wody, jezdni czy innych przejeżdżających pojazdów światło słoneczne.

Fotochrom w okularach korekcyjnych

Filtr fotochromowy najczęściej możemy spotkać w okularach korekcyjnych. Takie okulary w zależności od poziomu nasłonecznienia przepuszczają światło w różnych ilościach i dostosowują się do panujących warunków zewnętrznych.

Proces przejścia od jasności soczewki do ciemności i na odwrót nie następuje od razu. Trwa to do kilku minut. Jest to bardzo bezpieczne dla oczu, ponieważ fotochrom nie naraża ich na nagłą zmianę światła i nie powoduje dyskomfortu dla soczewki oka.

Okulary korekcyjne z filtrem fotochromowym używane są w przypadku osób, które mimo wady wzroku chcą również chronić swoje oczy przed szkodliwymi promieniami UV.

Okulary przeciwsłoneczne na każdą okazję (na rower, spacer, do samochodu)

Kiedy najczęściej korzystamy z okularów przeciwsłonecznych? Odpowiedź na to pytanie jest prosta i oczywista – okulary przeciwsłoneczne zakładamy wtedy, kiedy ich potrzebujemy. Nie ma reguły mówiącej o tym, że okulary przeciwsłoneczne trzeba nosić np.: tylko latem, choć właśnie w tym okresie są one najpopularniejszym elementem stylizacji zarówno u kobiet, mężczyzn czy nawet dzieci. Jest to świetny dodatek, który zajmuje mało miejsca. Okulary możemy zabrać ze sobą tak naprawdę wszędzie np.: na spacer, rower, na wakacje czy do samochodu. Ten niewielki gadżet sprawdzi się w każdej stylizacji.

Okulary przeciwsłoneczne - idealny dodatek garderoby dla kobiet, mężczyzn i dzieci

Warto dodać, że obecnie w zasadzie nie istnieje podział okularów słonecznych na damskie i męskie. W ofercie dostępne są modele określane mianem uniseks. Jest to rodzaj uniwersalny, który może służyć zarówno paniom, jak i panom, chłopcom i dziewczynkom. Tego typu okulary przeciwsłoneczne idealnie komponują się z każdym ubiorem. Bez względu na to czy idziemy pobiegać czy spotkać się ze znajomymi.