Kolor szkła

Okulary korekcyjne damskie

Damskie okulary korekcyjne mają zazwyczaj spełniać dwie funkcje – dobrze korygować wadę wzroku, a dodatkowo dodawać urody i szyku. Każda kobieta zwróci w pierwszej kolejności na walory estetyczne oprawek okularowych. Projektanci mody i salony optyczne pozwalają na prawdziwe szaleństwo podczas wyboru oprawek – można sięgnąć zarówno po współczesne modele, jak i znane od lat klasyczne wzory oprawek.

Wybrane filtry: 0
Pokazano 1-24 z 1030 pozycji

Modny i funkcjonalny element wizerunku nowoczesnej kobiety

Wybierając najlepszy model okularów korekcyjnych damskich powinnaś zastanowić się nad tym, do czego będą Ci głównie służyć okulary, jak często będziesz je nosić. Przeglądnij swoją szafę oraz zdjęcia z ostatnich kilku miesięcy – określ jak najczęściej się ubierasz,  a także jakie dodatki wybierasz (torebki, biżuterię, itp.). Jak dobrze przeanalizujesz powyższe kwestie, będziesz wiedziała po jakie oprawki powinnaś sięgnąć. 

Kolejną sprawą na którą trzeba zwrócić uwagę jest kształt Twojej twarzy. W końcu to właśnie ją będą zdobić okulary korekcyjne. Koniecznie określ czy jest ona owalna, okrągła, czy może kanciasta – kwadratowa albo trójkątna. Sięgnij po oprawki okularowe, które nie powtarzają jej kształtu. 

Psychologowie stawiają sprawę jasno – to jakie okulary nosisz, wpływa na to jak jesteś postrzegany przez ludzi dookoła! Sprawia to, że będziesz uznany za osobę prawdomówną, inteligentną, oczytaną, wyrafinowaną i pracowitą – to same dobre cechy! Medal ma jednak dwie strony – wiele osób postrzega okularników jako osoby mniej atrakcyjne i “społecznie dziwaczne”. W przypadku mężczyzn noszących okulary, utarło się, że nie mają oni cech przywódczych i są mniej atrakcyjni, niż ci bez nich. Więcej możesz przeczytać u nas na blogu: Co mówią o Tobie Twoje okulary korekcyjne?

Soczewki okularowe – to one skorygują Twój wzrok

Najważniejszym elementem, na który zwracamy uwagę przy zakupie okularów powinny być soczewki okularowe, które znajdziemy w szkłach okularowych. To one są odpowiedzialne za korekcję naszej wady wzroku (krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu, itp.) oraz komfort widzenia w różnych warunkach. Pamiętaj, że oprawka nie powinna dotykać policzków, ma znajdować się zaraz pod brwiami (powinna powielać ich kształt), a także nie może uciskać skroni. 

W zależności od naszego stylu pracy i tego, czy jesteśmy kierowcami warto zaopatrzyć okulary w dodatkowe powłoki, które wpłyną na komfort pracy przy komputerze, bądź prowadzenia samochodu (powłoka polaryzacyjna).

Twojecoczewki.com to najmodniejsze modele damskich okularów korekcyjnych! Renomowane firmy i marki (m.in. Calvin Klein, DKNYESPRIT, Chanel, Dolce&Gabbana, Michael Kors) oraz kultowe modele (m.in. Aviator, Wayfarer) dodadzą Ci urody oraz wspomogą wygodę codzienności. 

Pamiętaj o prawidłowej pielęgnacji okularów korekcyjnych

Niezależnie od tego, którą powłokę będą miały nasz okulary, musimy pamiętać o ich prawidłowej pielęgnacji. Do ich czyszczenia trzeba używać specjalnych preparatów w płynie, które są dostępne w stacjonarnych oraz internetowych salonach optycznych. Warto mieć zawsze przy sobie specjalny płyn do czyszczenia soczewek okularowych, oraz ściereczkę ze specjalnego materiału. Warto mieć ich kilka egzemplarzy i włożyć sobie do etui na okulary oraz każdej torby, którą na co dzień używamy.

Jak kupić okulary korekcyjne w internecie mając tylko receptę?

W Twoje Soczewki nie musisz już iść do salonu i kupować okularów korekcyjnych z receptą, teraz możesz zrobić to bezpośrednio przez nasza stronę internetową. Znajdzie oprawki, które Cię interesują i później użyj opcji Dobierz szkła korekcyjne do oprawy, wpisz wszystkie parametry jak na recepcie i dokonaj zamówienia. Już nie musisz wychodzić z domu, kurier przyniesie Ci Twoje okulary korekcyjne.