Strona główna Aktualności Co mówią o Tobie Twoje okulary korekcyjne?

Co mówią o Tobie Twoje okulary korekcyjne?

Pierwsze skojarzenia, jakie mamy z osobami noszącymi okulary to inteligencja, mądrość i pracowitość. Jednak wachlarz skojarzeń może być znacznie szerszy. Dzisiaj sprawdziliśmy, co o “okularnikach” piszą psychologowie. Oto, co mówią o Tobie okulary korekcyjne, które nosisz!

Mało kto myśli o tym na co dzień, ale okulary mogą być tak samo ważnym elementem ubioru, jak bluzka, sukienka, czy biżuteria, którą nosimy. Dobrze dobrane mogą wspaniale uzupełniać naszą stylizację do pracy, albo na wieczorne wyjście. Okulary są ważnym elementem – nosimy je bowiem na twarzy, na którą zawsze zwraca uwagę nasz rozmówca. Co więcej, spogląda on przez nie w nasze oczy!

Okulary z psychologicznego punktu widzenia

Psychologowie stawiają sprawę jasno – to jakie okulary nosisz, wpływa na to jak jesteś postrzegany przez ludzi dookoła! Sprawia to, że będziesz uznany za osobę prawdomówną, inteligentną, oczytaną, wyrafinowaną i pracowitą – to same dobre cechy! Medal ma jednak dwie strony – wiele osób postrzega okularników jako osoby mniej atrakcyjne i “społecznie dziwaczne”. W przypadku mężczyzn noszących okulary, utarło się, że nie mają oni cech przywódczych i są mniej atrakcyjni, niż ci bez nich.

Co ciekawe, jeśli nosisz okulary, przez niektórych możesz być postrzegana jako osoba o wyższym statusie społecznym! Jeśli znowu Twoje okulary mają widoczny markowy logotyp, może być to odczytane na dwa sposoby: wskazuje to na to, że jesteś ugodowym ekstrawertykiem, który swoją pracę wykonuje bardzo sumiennie i lubi być na topie. Z drugiej strony możesz być neurotykiem, któremu zależy na dobrym wrażeniu z obawy przed odrzuceniem.

Jeśli lubisz okulary z grubymi ramkami, jesteś osobą która lubi rzucać się w oczy, bardzo charakterystyczną – ludzie szybko Cię zapamiętują. Zgoła odmiennie się dzieje, jeśli wybierasz modele bezramkowe – trudniej taką osobę zapamiętać, ale znowu wzbudza większe zaufanie.

Kształt oprawek, a cechy i charakter człowieka

Mamy jeszcze kilka skojarzeń, które związane są z tym, jaki kształt oprawek nosimy:
prostokątne okulary oznaczają profesjonalizm, mądrość, wiedzę i inteligencję, a ponadto przebojowość. Określane są także popularnie “kujonkami”, co wiąże się z powyższymi cechami.

Ray-Ban 5121 WAYFARER kolor 2000 Rozmiar: 50

Kup teraz

Ray-Ban 5121 WAYFARER kolor 2000 Rozmiar: 50

Ray-Ban 5184 NEW WAYFARER kolor 5630 Rozmiar: 52

Kup teraz

Ray-Ban 5184 NEW WAYFARER kolor 5630 Rozmiar: 52

Ray-Ban 5184 NEW WAYFARER kolor 5583 Rozmiar: 54

Kup teraz

Ray-Ban 5184 NEW WAYFARER kolor 5583 Rozmiar: 54

✅ oprawki rogowe – noszą je osoby chaotyczne, bardzo emocjonalne, mające uzdolnienia artystyczne.
kocie okulary noszą osoby zalotne, które lubią kokietować.
okrągłe okulary noszą osoby dobroduszne, łagodne, spokojne, które nie lubią stosowania agresji. Pokochali je hippisi. Nosił je np. John Lennon, przykładowe modele.

Ray-Ban 5257 kolor 5110 rozmiar 47

Kup teraz

Ray-Ban 5257 kolor 5110 rozmiar 47

Ray-Ban 6378 kolor 2904 rozmiar 49

Kup teraz

Ray-Ban 6378 kolor 2904 rozmiar 49

Ray-Ban 7097 kolor 5632 rozmiar 49

Kup teraz

Ray-Ban 7097 kolor 5632 rozmiar 49

Kolejna rzecz, na którą zwracają uwagę psychologowie to kolor okularów:
💡 ciemne sprawiają wrażenie, że właściciel okularów to osoba bardzo poważna,
💡 intensywne „ostre” kolory wybierają osoby dynamiczne oraz kreatywne,
💡 ciepłe, pastelowe odcienie są idealne dla osób, które charakteryzuje spokój i równowaga.

Baw się swoim wizerunkiem!

prawda jest taka, że powinno nam zależeć przede wszystkim na tym, by były odpowiednio dobrane do kształtu oraz wielkości naszej twarzy. Wybierzmy coś, co nam się spodoba, będzie pasowało do naszego charakteru oraz stylu ubierania się. Jeśli jesteśmy odważniejsi, nie bójmy się bawić ze swoim wizerunkiem!

W przypadku, gdy okulary nosimy na stałe i nasza wada wzroku nie pogłębia się, warto mieć kilka par ciekawych par okularów, mogą mieć różne kształty i kolory. Będą tym samym pasowały do różnych stylizacji oraz form spędzania czasu. Jeśli często jeździmy samochodem albo uprawiamy sporty wodne, albo śnieżne, warto pomyśleć o tym, by miały one polaryzację. Warto porozmawiać z okulistą, lub optometrystą o naszych codziennych aktywnościach – pomogą nam oni wybrać odpowiednie powłoki do soczewek okularowych, które wspomogą nas w codzienności z okularami.

Badanie wzroku za 9 zł
Badanie wzroku za 9 zł

POPULARNE 🔥🔥🔥

Stylowe Zakupy w salonach i sklepie online!

1 października rusza akcja Stylowe Zakupy! Kupony rabatowe na okulary i soczewki kontaktowe znajdziesz w magazynach Twój Styl i SHOW! To idealna okazja do...

Weekend zniżek – odbierz 20% rabatu!

Zaczyna się weekend zniżek! Od 17 do 19 września wykorzystaj kupony z magazynu Wysokie Obcasy Extra i ciesz się zniżkami! Skorzystaj z kuponu i...

Start wielkiej promocji! Druga para okularów za złotówkę!

Takiej okazji nie możesz przegapić! Tylko teraz – kupując dwie pary okularów, za jedną z nich zapłacisz tylko… symboliczną złotówkę. To idealna okazja do wspólnych...

Tylko jeden weekend z takimi zniżkami!

Tylko dwa dni niesamowitych okazji w naszych salonach! 29 i 30 sierpnia otrzymasz aż 30% zniżki na oprawy korekcyjne marki Ray-Ban® - nie czekaj...

Druga para szkieł okularowych za 1 zł

Przy zakupie dwóch par okularów, jedna para szkieł za złotówkę! Dodatkowa para dla siebie lub kogoś bliskiego? Skorzystaj z okazji! Teraz kupując dwie pary okularów,...