Pomoce optyczne dla słabowidzących

Wybrane filtry: 0
Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Pomoce optyczne dla słabowidzących

Pomoce dla słabowidzących to grupa przyrządów optycznych dla osób z nabytą lub wrodzoną dysfunkcją narządu wzroku taką jak AMD, jaskra, zaćma, retinopatia cukrzycowa czy zwyrodnienie barwnikowe. Stosowane w momencie, gdy inne metody leczenia nie umożliwiają poprawy jakości widzenia.

Odpowiednio dobrane pomoce optyczne pozwalają na maksymalne wykorzystanie zachowanej ostrości wzroku. Ich zadaniem jest powiększenie widzianego obrazu, a także ułatwienie obserwacji obrazu przez nieuszkodzoną część siatkówki oka. Umożliwiają pacjentom powrót do samodzielnego funkcjonowania w codziennym życiu oraz aktywności zawodowej. Ułatwiają wykonywanie podstawowych czynności tj. czytanie, pisanie, korzystanie z telefonu, oglądanie telewizji i wiele innych, które są nieosiągalne w zwykłych okularach.

Kim jest osoba słabowidząca?

Według światowej organizacji zdrowia WHO to osoba mająca ostrość wzroku w lepszym oku przy najlepszej możliwej korekcji mniejszą niż 6/18 (0,3) ale większą lub równą 3/60 (0,05)

Pomoce Optyczne uznawane są za sprzęt rehabilitacyjny, w związku z tym istnieje możliwość odliczenia tego zakupu od podstawy opodatkowania w ramach ulgi podatkowej.

Pomoce optyczne powinny być dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od wielkości ubytku w ostrości wzroku, sprawności manualnej czy potrzeb wzrokowych.

W naszych gabinetach możesz wykonać badanie z doborem pomocy optycznych, w trakcie, którego oprócz sprawdzenia potrzebnej korekcji do dali i bliży specjalista zaprezentuje i dopasuje do Twoich potrzeb i możliwości wzrokowych rozwiązania optyczne takie jak lupy, okulary lupowe pryzmatyczne, okulary lornetkowe czy filtry medyczne.

Jak przygotować się do badania? 

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania, należy jedynie pamiętać, aby:

przynieść ostatnie okulary, nawet jeśli widzenie w nich nie jest zadowalające

zabrać całą dotychczasową dokumentację okulistyczną (historię chorób oczu, wyniki badań) do wglądu naszego Specjalisty.

Gabinety, w których można wykonać badanie z doborem pomocy optycznych: 

Family Optic Warszawa, ul. Chmielna

Twoje Soczewki Bielany Wrocławskie, Aleja Bielany

Twoje Soczewki Poznań, Factory Luboń

Perfect Eye Optic, Kielce, CH Korona

Family Optic Gdynia, CH Riviera

Twoje Soczewki Kraków, Galeria Kazimierz