Czy masz prezbiopię?
  • Zaobserwowałeś ostatnio zmiany w swoim widzeniu?
  • Zaczynasz odsuwać od siebie książkę lub telefon, aby znaleźć odległość, z której widzisz wyraźniej?
  • Czy czytanie drobnego druku przy słabym oświetleniu zaczyna sprawiać Ci trudność?
  • Masz ponad 40 lat?
Jeżeli tak, możesz mieć prezbiopię. sprawdź podczas badania

Pamiętaj!

Prezbiopia utrudnia czytanie, a także pracę w bliskich odległościach. Dodatkowo brak korekcji wzroku może prowadzić do bólów głowy i łatwego męczenia się oczu. Oczywistym rozwiązaniem w tej sytuacji może być para okularów do czytania lub okulary wieloogniskowe, inną opcją są multifokalne soczewki kontaktowe, które mogą sprawdzić się lepiej przy Twoim stylu życia1.

Co to jest prezbiopia?

Prezbiopia to przypadłość związana z wiekiem, dotykająca wszystkich. Z wiekiem trudniej widzi się z bliska, zwłaszcza w słabym świetle.

Co to jest prezbiopia?

Jakie są przyczyny prezbiopii i jak sobie z nią radzić?

Z wiekiem soczewka oka traci elastyczność i staje się mniej giętka. Światło pada za siatkówką, co może skutkować zamazanym widzeniem. Do korekcji prezbiopii używa się soczewek wieloogniskowych takich jak np. 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL. Dzięki nim można widzieć wyraźnie bez okularów do czytania, niezależnie od odległości. Jeśli specjalista stwierdzi potrzebę korekcji problemów ze wzrokiem, musicie wspólnie zadecydować, jaka metoda będzie najlepsza w Twoim przypadku.

Twoje widzenie się zmieni, Twój styl życia nie

1-DAY ACUVUE® MOIST Multifocal
1-DAY ACUVUE® MOIST Multifocal
Innowacyjna technologia INTUISIGHT™
Innowacyjna technologia INTUISIGHT™2:
unikalna konstrukcja strefy optycznej, dopasowana do zmieniającej sie w oku prezbiopijnym szerokości źrenicy, zapewnia wyraźniejsze widzenie zarówno do bliży, dali, jak i odległości pośrednich.
Technologia podwójnego działania
Technologia podwójnego działania3,4:
pomaga utrzymać nawilżenie i zapobiegać podrażnieniom, dzieki czemu nie powinieneś czuć soczewek kontaktowych na oczach.
UB Blocking
UV Blocking*:
zawierają filtr UV, który pomaga chronić Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV i minimalizuje ryzyko dolegliwości z nim związanych.
Łatwe w użyciu
Łatwe w użyciu:
tryb jednodniowy pomaga utrzymać nawilżenie i zapobiegać podrażnieniom.
* Wszystkie soczewki kontaktowe marki ACUVUE® posiadają filtr UV, który pomaga chronić rogówkę i wnętrze gałki ocznej przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Soczewki kontaktowe z filtrem UV NIE zastępują okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, gdyż nie zakrywają całkowicie oczu i okolic wokół nich. Zaleca się korzystać z okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV zgodnie z zaleceniami specjalisty.
1. Twój specjalista potwierdzi czy soczewki z rodziny ACUVUE® są odpowiednie dla Twoich oczu.
2. Moody K i wsp. Innovating for multifocal fitting success. Optician (2015) 249; 6509: 12-17
3. Dane firmy JJVC 2009. Analiza wyników, przeprowadzona w październiku 2009, wśród osób dorosłych w wieku 25-34 lat (N=71) P<0,05. W grupie użytkowników soczewek 1-DAY ACUVUE® MOIST, u 1% pacjentów występują częste podrażnienia oka, u 14% podrażnienia występują okazjonalnie, a u 83% rzadko lub nie występują w ogóle.
4. Dane firmy JJVC 2014. Dane uzyskane we współpracy z Centre for Contact Lens Research (CCLR) w Waterloo, Kanada, w oparciu o dane z badań in vitro; nie przeprowadzono badań klinicznych, które wykazałyby bezpośredni związek pomiędzy postacią lizozymu i konkretnymi korzyściami klinicznymi.
ACUVUE® i 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL są znakami towarowymi firmy Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, Polska; Spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS0000032278, NIP 113-00-20-467, o kapitale zakładowym 39 751 500,00 złotych. Właścicielem grafiki jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o.© Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o.,ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, 2018