Strona główna Aktualności Soczewki kontaktowe, a astygmatyzm - co wybrać?

Soczewki kontaktowe, a astygmatyzm – co wybrać?

Astygmatyzm to jedna z najczęściej występujących wad wzroku. Polega on na niezborności oka – osoba, która ma z nim problem, widzi obraz podwójnie i nieostro. Często przez to marszczy czoło by lepiej skupić wzrok na oglądanym obiekcie. Ten problem z oczami wymaga korekcji widzenia – najlepiej sięgnąć w tym celu po okulary korekcyjne, albo soczewki kontaktowe toryczne. Obecnie coraz więcej użytkowników okularów zamienia je właśnie na wygodniejsze w codziennym użytkowaniu szkła kontaktowe.

Toryczne soczewki kontaktowe dla astygmatyków

Soczewki kontaktowe toryczne są także nazywane soczewkami astygmatycznymi. To specjalny rodzaj soczewek kontaktowych dla osób z niezbornością oka. Taki rodzaj soczewek różni się od sferycznych tym, że sama soczewka nie jest wycinkiem kuli, a figury geometrycznej „torus” – pozwala ona na różne załamania światła. Pozwala to na dobre dopasowanie soczewki do zniekształconej rogówki oka oraz poprawne widzenie.

Szczególnie polecamy sięgnięcie po miękkie soczewki kontaktowe toryczne – są one bardzo komfortowe podczas codziennego użytkowania. Pozwolą one na skorygowanie wszystkich trzech wad astygmatyzmu: regularnego, rogówkowego i soczewkowego. Tylko w przypadku, jeśli wada wzorku wynika z mechanicznego uszkodzenia gałki ocznej, trzeba sięgnąć po twarde soczewki kontaktowe, które są wykonywane na specjalne zamówienie. Ich kształt i powierzchnia w perfekcyjny sposób dopasowywana jest do powierzchni oka.

Wizyta u specjalisty to podstawa – zacznij od tego

Astygmatyk ma duży wybór soczewek kontaktowych torycznych, które są produkowane przez wiodące firmy branży optycznej. Wybór rodzaju szkieł to kwestia preferencji, jednak nim po nie sięgniemy, warto spotkać się ze specjalistą w zakresie wzroku i oczu. Pierwsze kroki skierujmy zatem do okulisty, który ma ukończone szkolenie z dziedziny kontaktologii, lub optometrysty/refrakcjonisty.

To specjaliści, którzy pomogą Ci określając dokładnie wszystkie parametry dotyczące oczu. Pomogą Ci wybrać soczewki, które w sposób optymalny będą dopasowane do gałki ocznej. Ta kwestia jest niezwykle ważna – źle dobrane soczewki kontaktowe będą się zsuwać z rogówki oka, mogą także uszkodzić gałkę oczną w sposób trwały – a od tego tylko krok do pogorszenia się wady wzroku, bądź w ekstremalnych przypadkach, utraty możliwości widzenia.

Prócz dopasowania soczewek, podczas wizyty u specjalisty zostaniesz przeprowadzony krok po kroku przez z początku trudny proces zakładania szkła kontaktowego. Dokładnie przeszkoli Cię także w zakresie ich pielęgnacji i postępowania z nimi. Podpowie także, jakiego płynu do pielęgnacji soczewek używać oraz po które krople nawilżające do oczu sięgnąć. Jego pomoc w początkowej fazie korzystania ze szkieł kontaktowych jest po prostu nieoceniona! Później wystarczy wybrać odpowiednie parametry przy zakupie kolejnego opakowania soczewek.

Jakie soczewki wybrać?

Wiele koncernów optycznych oferuje wysokiej jakości soczewki kontaktowe. Szczególnie polecamy:
💡 Ultra HD Toric – to silikonowo-hydrożelowe ultra delikatne soczewki kontaktowe o wysokim stopniu uwodnienia. Są przeznaczone do stosowania w trybie miesięcznym. Posiada ona filtr UV chroniący oczy przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.
💡 Acuvue Oasis for Astigmatism – soczewki które zaprojektowane tak, by były zawsze idealnie nawilżone. Zapewniają one stabilne utrzymywanie się na oku oraz idealną ostrość widzenia, niezależnie od warunków zewnętrznych. Nosi się je w trybie dwutygodniowym.
💡 PureVision Toric – soczewki astygmatyczne wykonane z zastosowaniem współczesnej technologii. Mają wysoką przepuszczalność tlenu, wykonane zostały z elastycznego silikonowo-hydrożelowego tworzywa. Można je nosić w sposób ciągły, przez całą dobę.
💡 Biofinity Toric – sztandarowy produkt marki CooperVision®. Są przeznaczone do noszenia całodobowego. To miesięczne soczewki toryczne z nowoczesnego materiału, który gwarantuje wysoki komfort użytkowania Nawet w trybie Day&Night.

Niezależnie od tego, po który z powyższych modeli soczewek sięgniesz, z pewnością będziesz się cieszyć swobodą ruchów. Dzięki temu bez problemu oddasz się swoim ulubionym aktywnościom i zapomnisz o zsuwających się, albo zaparowanych okularach.

POPULARNE 🔥🔥🔥

Weekend zniżek – odbierz 20% rabatu!

Zaczyna się weekend zniżek! Od 17 do 19 września wykorzystaj kupony z magazynu Wysokie Obcasy Extra i ciesz się zniżkami! Skorzystaj z kuponu i...

Start wielkiej promocji! Druga para okularów za złotówkę!

Takiej okazji nie możesz przegapić! Tylko teraz – kupując dwie pary okularów, za jedną z nich zapłacisz tylko… symboliczną złotówkę. To idealna okazja do wspólnych...

Tylko jeden weekend z takimi zniżkami!

Tylko dwa dni niesamowitych okazji w naszych salonach! 29 i 30 sierpnia otrzymasz aż 30% zniżki na oprawy korekcyjne marki Ray-Ban® - nie czekaj...

Druga para szkieł okularowych za 1 zł

Przy zakupie dwóch par okularów, jedna para szkieł za złotówkę! Dodatkowa para dla siebie lub kogoś bliskiego? Skorzystaj z okazji! Teraz kupując dwie pary okularów,...

Przed nami Dzień Mamy i Dzień Dziecka – sprawdź rabaty!

Idealne prezenty na Dzień Matki i Dziecka? Sprawcie sobie radość nowymi okularami! Mamy dla Was specjalne promocje – 20% zniżki na okulary korekcyjne i...