Strona główna Aktualności Soczewki kontaktowe na wakacyjny wyjazd. Jakie zabrać ze sobą?

Soczewki kontaktowe na wakacyjny wyjazd. Jakie zabrać ze sobą?

Pakujesz właśnie walizkę na wakacyjny wyjazd i zastanawiasz się, czy spakować do niego soczewki kontaktowe? To z pewnością bardzo dobry pomysł – pozwalają one na pełną swobodę ruchów przy wykonywaniu wielu aktywności na świeżym powietrzu. Obowiązkowo powinniśmy jednak mieć przy sobie również okulary przeciwsłoneczne oraz korekcyjne. Dlaczego? O tym za chwilę.

Nim podejmiemy decyzję, jaka forma korekcji wzroku będzie dla nas wiodąca podczas wakacji, zastanówmy się nad tym, gdzie się wybieramy i w jaki sposób chcemy spędzać czas. To będzie miało kluczową rolę przy wyborze odpowiednich soczewek kontaktowych, a dokładniej formy ich noszenia.

Kąpiele słoneczne i wodne – soczewki jednodniowe

Lubisz aktywnie spędzać czas wolny? Uwielbiasz wylegiwać się na plaży, pływać w wodzie albo na desce surfingowej? Koniecznie spakuj do swojej torby jednodniowe soczewki kontaktowe, przez niektórych określane jako jednorazowe. Są bardzo wygodne – zaraz po użyciu po prostu wyrzucasz je do kosza. Właśnie z tego powodu często wybierają je osoby, które wyjeżdżają w podróż – nie muszą być odpowiednio przechowywane, pielęgnowane, zatem nie musisz dokładać do bagażu dodatkowej buteleczki z płynem do ich czyszczenia i przetrzymywania. Bezwzględnie miej przy sobie swoje ulubione krople nawilżające do oczu, sięgaj po nie od razu kiedy poczujesz suchość oczu – w naszych ulubionych wakacyjnych kurortach jest zazwyczaj bardzo ciepło, co skutkuje przesuszaniem gałki ocznej!

Jeśli jesteś na egzotycznych wakacjach w dalekim kraju, to myj ręce w wodzie mineralnej, albo przegotowaną. Jeśli nie masz takiej możliwości, absolutnie nie używaj do mycia rąk wody z kranu. Najlepiej zrezygnuj z ich używania na poczet standardowych okularów korekcyjnych.

Kąpiel na basenie – wielka pułapka dla oczu

Dużą atrakcją podczas wakacyjnych wojaży jest spędzanie czasu w basenie albo ogromnych parkach wodnych. Woda, która znajduje się w takich sztucznych kąpieliskach jest siedliskiem wielu niebezpiecznych bakterii, grzybów oraz innych drobnoustrojów, które mogą wywołać u nas ropne zapalenie spojówek. Gorzej, jeśli w naszym oku zagnieżdżą się pierwotniaki, np. akantoameba. Leczenie oka w takim przypadku będzie długotrwałe, może to być nawet kilka miesięcy. W najgorszym razie może zakończyć się przeszczepem rogówki.

Na takie niemiłe przygody najbardziej narażone są osoby, które noszą na co dzień soczewki kontaktowe. Dlatego przy aktywnościach tego typu najlepiej z nich zrezygnować, albo sięgnąć po soczewki jednodniowe, które wyrzucamy zaraz po wyjściu z basenu.

Jak dbać o oczy podczas wakacji.

Zawsze, jeśli przebywasz w miejscu gdzie na Twoje oczy bezpośrednio działa słońce, sięgaj po okulary przeciwsłoneczne z wysokim filtrem UV. Miej w swoim bagażu podręcznym wspomniane już szybciej krople nawilżające do oczu, pomogą Ci one nie tylko w momencie wystąpienia uczucia suchości oczu, ale i jak zaprószysz je piaskiem. Morska woda może znacznie podrażnić śluzówkę oka – wtedy także sięgamy po sztuczne łzy. Jeżeli dużo czasu będziesz spędzać w basenie albo w morskiej wodzie – sięgaj zawsze po okulary pływackie.

Ray-Ban 3025 AVIATOR kolor 001/58

Kup teraz

Ray-Ban 3025 AVIATOR kolor 001/58

TURRO T1008 kolor 255/12

Kup teraz

TURRO T1008 kolor 255/12

ICON i902 kolor 100/01p

Kup teraz

ICON i902 kolor 100/01p

BARDZO WAŻNE!

Jeśli podczas wakacyjnego wyjazdu nie masz możliwości odpowiednio przepłukać soczewki kontaktowe, albo dokładnie umyć ręce przed ich założeniem/ściągnięciem – lepiej ich nie używać wcale, a sięgnąć po okulary korekcyjne. Zawsze mniej przy sobie dodatkowe, „świeże” soczewki i środki do pielęgnacji, jeśli są przeznaczone do noszenia w trybie wielodniowym.

Bezpieczeństwo naszych oczu podczas wakacji i używania soczewek kontaktowych zależy głównie od nas. Jeśli będziemy rozsądnie działać i pamiętać o zachowaniu higieny podczas kontaktu z oczami, z pewnością nasze oczy odwdzięczą nam się ostrym widzeniem i świetną kondycją.

Flight Pack MonoVision 2x60ml + pojemnik na soczewki

POPULARNE 🔥🔥🔥

Kup soczewki jednodniowe Soflens Daily Disposable

Kup soczewki jednodniowe Soflens Daily Disposable (30 szt.), a otrzymasz w prezencie dodatkowe 5 sztuk soczewek. Oferta obowiązuje w sklepie internetowym www.twojesoczewki.com do wyczerpania produktów...

ACUVUE® OASYS with Transitions™

Czy soczewki ACUVUE® OASYS with Transitions™ są dla Ciebie? Sprawdź! ✔️ Jeździsz samochodem i dobrze znasz to uczucie, kiedy oślepiają Cię reflektory jadących z naprzeciwka...

Rób to co kochasz

Odbierz kosmetyk w prezencie do zakupu soczewek Dailies Total 1. Kup 2 opakowania soczewek Dailies Total 1 i odbierz w prezencie kosmetyk marki Nacomi. Przy zakupie...

Bausch+Lomb ULTRA® + maska Thera° Pearl

Bausch+Lomb ULTRA® to miesięczne soczewki kontaktowe najnowszej generacji wykonane w technologii MouistureSeal™, która zapewnia 16 godzin ULTRAkomfortu użytkowania. Miesięczne soczewki kontaktowe najnowszej generacji wykonane w...

Biotrue® ONEday – Odbierz 20 sztuk soczewek gratis!

Przy zakupie dwóch opakowań soczewek kontaktowych Biotrue® ONEday (2x30 szt.) otrzymasz dodatkowe 20 sztuk soczewek w prezencie. Oferta obowiązuje w sklepie internetowym www.twojesoczewki.com do 31...