Strona główna Badanie wzroku Okulary przeciwsłoneczne z korekcją – czy warto je nosić?

Okulary przeciwsłoneczne z korekcją – czy warto je nosić?

Osoby z wadą wzroku niejednokrotnie muszą wybierać pomiędzy okularami korekcyjnymi, a okularami przeciwsłonecznymi. Trudniej taką decyzję podjąć latem, kiedy to słońce zmusza do mrużenia oczu, a wybór pada na modne okulary przeciwsłoneczne, które nie pozwalają dobrze widzieć. Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne z korekcją?

Wbrew ogólnym przyzwyczajeniom, okulary przeciwsłoneczne należy nosić niemalże przez cały rok. Zimowe promienie słoneczne są tak samo mocne i podobnie oddziałują na wzrok. Noszenie okularów przeciwsłonecznych latem nie wystarczy, aby uchronić oczy przed promieniowaniem UV. Dlatego tak ważna jest ochrona przez cały rok. Osoby z wadą wzroku powinny podwójnie zadbać o oczy wybierając opcję dostosowaną do ich potrzeb – okulary przeciwsłoneczne z korekcją.

Dlaczego warto nosić okulary?

Okulary przeciwsłoneczne przede wszystkim powinny pełnić rolę ochroną, dopiero później wizualną. Chronią one oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, ponadto stosowane są w profilaktyce zachorowań na zaćmę. Nie noszenie jakichkolwiek okularów może w przyszłość przyczynić się do rozwoju wielu chorób oczu oraz niekorzystnie wpłynąć na wrażliwą skórę powiek.

Okulary przeciwsłoneczne można obecnie znaleźć prawie w każdym sklepie odzieżowym. Jednak jakość tych produktów pozostawia wiele do życzenia. Modele kupione w okazyjnej cenie, nie będą w pełni chronić przed promieniowaniem UV. Warto zdecydować się na nieco droższy zakup w zaufanym miejscu (stacjonarnym albo internetowym salonie optycznym), o wyraźnym oznaczeniu ochrony.

Dla kogo okulary przeciwsłoneczne z korekcją?

Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne przeznaczone są dla każdego kto posiada choćby najmniejszą wadę wzroku. Jest to ogromna wygoda zwłaszcza w słoneczne dni, ponieważ okulary te chronią przed ostrymi promieniami słonecznymi i pomagają dobrze widzieć. Jest to funkcjonalne rozwiązanie także dla kierowców, którzy podczas jazdy samochodem narażeni są na długotrwałe promieniowanie.

Jaki dopasować szkła?

Produkty, które cieszą się największym zainteresowaniem to soczewki barwione, które są także najbardziej opłacalne. Poza ciemną barwą szkieł, soczewki te powinny posiadać specjalny filtr przeciwsłoneczny. Najczęściej jest to UV 400, który będzie ochraniał przed promieniowaniem UVA i UVB. Pamiętaj jednak, aby podczas zakupu upewnić się czy wybrany model na pewno posiada wspomniany filtr 400 UV, ponieważ jego brak może odbić się na zdrowiu oczu poprzez pojawienie się np.: zapalenia spojówek, rogówki, uszkodzenia siatkówki.

Dodatkowe powłoki – antyrefleks i polaryzacja

Profesjonalne okulary winny mieć ponadto powłokę antyrefleksyjną oraz filtr polaryzacyjny. Antyrefleks zapewni przejrzystość i zdecydowanie poprawi jakość widzenia. Ten drugi zaś sprawdzi się u osób kierujących, ponieważ nie doświadczą one efektu odbicia światła, co zapewni wysoki komfort prowadzenia samochodu.

Jeżeli zdecydujesz się zakupić korekcyjne okulary przeciwsłoneczne to powinieneś odbyć wizytę się w profesjonalnym salonie, w którym to model okularów zostanie dopasowany do wady wzroku, zaś oprawki będą podkreślać rysy twarzy.

Zapisz się na badanie wzroku

POPULARNE 🔥🔥🔥

Przed nami Dzień Mamy i Dzień Dziecka – sprawdź rabaty!

Idealne prezenty na Dzień Matki i Dziecka? Sprawcie sobie radość nowymi okularami! Mamy dla Was specjalne promocje – 20% zniżki na okulary korekcyjne i...

Z nami zobaczysz więcej

Rozdajemy vouchery do VOD! Zobacz więcej dzięki Dailies Total 1! To prawdziwa gratka dla miłośników kina, szczególnie obecnie, gdy filmów nie możemy oglądać na dużym...

Dobre wiadomości! Otwieramy nasze salony w galeriach handlowych!

Od 4 maja nasze salony w galeriach handlowych będą otwarte. Chcesz zbadać swój wzrok i skorzystać z mnóstwa promocji na okulary i soczewki? Czekamy...

Czekasz na badanie wzroku?

Nasze gabinety są już otwarte! Od 4 maja nasze gabinety, w których możesz zbadać swój wzrok są już otwarte. Pełne bezpieczeństwo i profesjonalizm – nasi...

Godziny otwarcia salonów Twoje Soczewki

Drodzy Klienci, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia, nasze salony znajdujące się w galeriach handlowych są zamknięte. W normalnym trybie działa nasz sklep internetowy www.twojesoczewki.com. W trybie...