Strona główna Badanie wzroku Okulary przeciwsłoneczne z korekcją – czy warto je nosić?

Okulary przeciwsłoneczne z korekcją – czy warto je nosić?

Osoby z wadą wzroku niejednokrotnie muszą wybierać pomiędzy okularami korekcyjnymi, a okularami przeciwsłonecznymi. Trudniej taką decyzję podjąć latem, kiedy to słońce zmusza do mrużenia oczu, a wybór pada na modne okulary przeciwsłoneczne, które nie pozwalają dobrze widzieć. Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne z korekcją?

Wbrew ogólnym przyzwyczajeniom, okulary przeciwsłoneczne należy nosić niemalże przez cały rok. Zimowe promienie słoneczne są tak samo mocne i podobnie oddziałują na wzrok. Noszenie okularów przeciwsłonecznych latem nie wystarczy, aby uchronić oczy przed promieniowaniem UV. Dlatego tak ważna jest ochrona przez cały rok. Osoby z wadą wzroku powinny podwójnie zadbać o oczy wybierając opcję dostosowaną do ich potrzeb – okulary przeciwsłoneczne z korekcją.

Dlaczego warto nosić okulary?

Okulary przeciwsłoneczne przede wszystkim powinny pełnić rolę ochroną, dopiero później wizualną. Chronią one oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, ponadto stosowane są w profilaktyce zachorowań na zaćmę. Nie noszenie jakichkolwiek okularów może w przyszłość przyczynić się do rozwoju wielu chorób oczu oraz niekorzystnie wpłynąć na wrażliwą skórę powiek.

Okulary przeciwsłoneczne można obecnie znaleźć prawie w każdym sklepie odzieżowym. Jednak jakość tych produktów pozostawia wiele do życzenia. Modele kupione w okazyjnej cenie, nie będą w pełni chronić przed promieniowaniem UV. Warto zdecydować się na nieco droższy zakup w zaufanym miejscu (stacjonarnym albo internetowym salonie optycznym), o wyraźnym oznaczeniu ochrony.

Dla kogo okulary przeciwsłoneczne z korekcją?

Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne przeznaczone są dla każdego kto posiada choćby najmniejszą wadę wzroku. Jest to ogromna wygoda zwłaszcza w słoneczne dni, ponieważ okulary te chronią przed ostrymi promieniami słonecznymi i pomagają dobrze widzieć. Jest to funkcjonalne rozwiązanie także dla kierowców, którzy podczas jazdy samochodem narażeni są na długotrwałe promieniowanie.

Jaki dopasować szkła?

Produkty, które cieszą się największym zainteresowaniem to soczewki barwione, które są także najbardziej opłacalne. Poza ciemną barwą szkieł, soczewki te powinny posiadać specjalny filtr przeciwsłoneczny. Najczęściej jest to UV 400, który będzie ochraniał przed promieniowaniem UVA i UVB. Pamiętaj jednak, aby podczas zakupu upewnić się czy wybrany model na pewno posiada wspomniany filtr 400 UV, ponieważ jego brak może odbić się na zdrowiu oczu poprzez pojawienie się np.: zapalenia spojówek, rogówki, uszkodzenia siatkówki.

Dodatkowe powłoki – antyrefleks i polaryzacja

Profesjonalne okulary winny mieć ponadto powłokę antyrefleksyjną oraz filtr polaryzacyjny. Antyrefleks zapewni przejrzystość i zdecydowanie poprawi jakość widzenia. Ten drugi zaś sprawdzi się u osób kierujących, ponieważ nie doświadczą one efektu odbicia światła, co zapewni wysoki komfort prowadzenia samochodu.

Jeżeli zdecydujesz się zakupić korekcyjne okulary przeciwsłoneczne to powinieneś odbyć wizytę się w profesjonalnym salonie, w którym to model okularów zostanie dopasowany do wady wzroku, zaś oprawki będą podkreślać rysy twarzy.

Zapisz się na badanie wzroku

POPULARNE 🔥🔥🔥

Nowość! Innowacyjne szkła okularowe do -40%!

W ofercie naszych salonów pojawiły się właśnie soczewki okularowe renomowanej marki Rodenstock. Tylko teraz doskonałej jakości szkła tej marki są tańsze nawet o 40%! Rodenstock...

Odpowiedzialni za seniorów – badanie wzroku za 1 zł!

Troska o seniorów szczególnie w ostatnim czasie jest bardzo ważna. Dni Babci i Dziadka to doskonała okazja do pomocy.  W ramach akcji Odpowiedzialni za...

Nasze salony pozostają otwarte!

Nasze salony oraz gabinety okulistyczne są otwarte. Zgodnie z rozporządzeniem od 28 grudnia do 31 stycznia zamknięte są wyspy handlowe, a więc trzy nasze...

Badanie wzroku już od 29 zł!

Zastanawiasz się gdzie zbadać swój wzrok? W naszych gabinetach badanie wykonasz już za 29 zł! Profesjonalne badanie z doborem okularów lub soczewek wykonają wykwalifikowani optometryści – bez kolejek! Zapisz się...

Dostawy w okresie świątecznym – możliwe opóźnienia!

Zbliża się przerwa świąteczna, w związku z tym, niektóre z zamówień mogą dotrzeć do Was z opóźnieniem. Jeśli chcesz, aby soczewki dotarły do Ciebie...