Strona główna Aktualności Okulary korekcyjne z nakładką słoneczną – hit czy kit?

Okulary korekcyjne z nakładką słoneczną – hit czy kit?

Podczas wakacyjnych miesięcy wiele osób miało problem: wybrać wyraźne widzenie, czy może ochronę przed szkodliwym promieniowaniem i słońcem? Na szczęście od kilku sezonów można zapomnieć o takich trudnościach. Wszystko za sprawą praktycznej nowości, którą pokochały miliony użytkowników okularów korekcyjnych – nakładki słonecznej na okulary korekcyjne!

Okulary z nakładką przeciwsłoneczną – czy to praktyczne rozwiązanie?

Jeśli zatem masz znaczną wadę wzroku, przy której nie możesz sobie pozwolić na soczewki okularowe z fotochromami, warto już podczas zakupu okularów zapytać optyka o modele z nakładką przeciwsłoneczną. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które sprawdza się w wielu sytuacjach – przy tym nie wymaga zmiany okularów.

Okulary z nakładką przeciwsłoneczną dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych oraz kształtach. Mają one standardową soczewkę okularową, która ma działać jako wsparcie naszego wzroku w wielu sytuacjach – jej wartość odpowiada Twojej wadzie wzroku. Posiadają one dodatkową, idealnie dopasowaną do szkieł i oprawek nakładkę, która jest mocowana do okularów m.in. za pomocą magnesu. Posiada ona filtr hamujący szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe (UVA i UVB), filtr polaryzacyjny, który służy do blokowania odblasków światła. Obecnie takie rozwiązanie oferuje bardzo wiele renomowanych i znanych na całym świecie marek, m.in. Ray-Ban®, czy Icon.

Okulary z nakładkami – wygodne rozwiązanie na każdą kieszeń

Nakładki na okulary są bardzo lekkie i proste w montażu – zawsze produkuje się je z myślą o jednym, konkretnym modelu okularów, muszą one bowiem do niego perfekcyjnie pasować. Zazwyczaj sprzedawane są jako 2 w 1. Okulary, które są dla nas dostępne, firmy wykonują najczęściej z tworzywa sztucznego.


Ray-Ban 5228C NAKŁADKA PRZECIWSŁONECZNA CLIP-ON kolor 2500/71 rozmiar 55

Nakładka Ray-Ban

Ray-Ban 2447C NAKŁADKA PRZECIWSŁONECZNA CLIP-ON kolor 2509/B8 rozmiar 49Nakładka Ray-Ban

W tym momencie zdecydowanie mniej jest oprawek metalowych z dopasowanymi nakładkami, choć ma je już w swoim asortymencie m.in. Ray-Ban® w przypadku jednego z najpopularniejszych modeli – Aviatora. Projektanci robią cały czas postępy, można już kupić pojedyncze modele bez oprawkowe z nakładką!

Stylowe love – dopasuj nakładki do swojego stylu

Możesz również zakupić sobie uniwersalną nakładkę przeciwsłoneczną na okulary, która będzie pasowała do każdej oprawy. Takie rozwiązanie ma jednak jeden minus – widać, że zostały nałożone na okulary, przez co nie są zbyt estetyczne, w przeciwieństwie do tych skrojonych na miarę konkretnego modelu okularów.

ICON i944 z czterema nakładkami magnetyczymi
ICON i944 z czterema nakładkami magnetyczymi

Nie są one także zbyt wygodne w montażu, jednak i teraz znajdują one swoich zwolenników.

Największym minusem takiego rozwiązania wydaje się możliwość zgubienia, albo zniszczenia nakładki przeciwsłonecznej. Na szczęście powoli w salonach optycznych coraz częściej pojawia się możliwość dokupienia albo dorobienia samej nakładki. Teraz możemy nawet wybierać spośród wielu różnych wersji kolorystycznych, czasami nakładki mają także ciekawe, wzorzyste printy! Niektóre firmy oferują także do podstawowego zestawu dodatkową, zapasową nakładkę.

Dla kogo są nakładki przeciwsłoneczne?

Płacisz za jedną parę okularów, a otrzymujesz dwie – czegóż chcieć więcej? To rozwiązanie wydaje się bardzo praktyczne, w dodatku to lekkie produkty, wygodne, łatwe w użytkowaniu. Nakładki są wykonane tak, że spełniają wszystkie najważniejsze normy ochrony przeciwsłonecznej, które obowiązują w Unii Europejskiej.

Po taką formę ochrony oczu przed promieniowaniem UVA i UVB powinni sięgać przede wszystkim:
💡 miłośnicy górskich wycieczek oraz wspinaczki górskiej,
💡 kierowcy – nie tylko Ci zawodowi,
💡 fani wędkarstwa i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Niektóre z nakładek mogą być wyposażone w dodatkowy mechanizm, który pozwoli odchylać przeciwsłoneczne szkła, gdy nie są potrzebne. To stylowy i praktyczny element, dzięki któremu nie zgubimy ich tak łatwo.

POPULARNE 🔥🔥🔥

Nasze salony pozostają otwarte!

Nasze salony oraz gabinety okulistyczne są otwarte. Zgodnie z rozporządzeniem od 28 grudnia do 31 stycznia zamknięte są wyspy handlowe, a więc trzy nasze...

Badanie wzroku już od 29 zł!

Zastanawiasz się gdzie zbadać swój wzrok? W naszych gabinetach badanie wykonasz już za 29 zł! Profesjonalne badanie z doborem okularów lub soczewek wykonają wykwalifikowani optometryści – bez kolejek! Zapisz się...

Dostawy w okresie świątecznym – możliwe opóźnienia!

Zbliża się przerwa świąteczna, w związku z tym, niektóre z zamówień mogą dotrzeć do Was z opóźnieniem. Jeśli chcesz, aby soczewki dotarły do Ciebie...

50% zniżki na drugie szkła!

Potrzebujesz nowych okularów? A może od razu dwie pary? Tylko teraz w naszych salonach otrzymasz 50% zniżki na drugą parą szkieł okularowych! Druga para okularów...

Mega oferta na okulary korekcyjne

Tylko w salonach do 14 listopada 2020 Przygotowaliśmy dla Was wyjątkową ofertę. Tylko w salonach i tylko do soboty 14 listopada 2020 okulary korekcyjne możecie...