Soczewki miesięczne są najchętniej wybierane przez klientów poszukujących złotego środka, czyli połączenia wysokiej jakości, maksymalnego komfortu i niewygórowanej ceny. Jeżeli wybierzemy odmianę przeznaczoną do przedłużonego noszenia, uwolnimy się też od stresu związanego z nieplanowaną drzemką czy udaniem się na spoczynek z soczewkami na oczach.

Soczewki miesięczne są jednym z najchętniej wybieranych typów soczewek. Są bezkonkurencyjne pod względem optymalizacji kosztów – znacznie tańsze od soczewek jednodniowych.

Zasady pielęgnacji soczewek miesięcznych

Żeby móc cieszyć się pełną satysfakcją z użytkowania soczewek miesięcznych dziennych, należy starannie wykonywać wszystkie zalecane przez producentów zabiegi pielęgnacyjne oraz przestrzegać rygorystycznie zasad higieny.

Przykładowa lista czynności przy nakładaniu i zdejmowaniu soczewek miesięcznych powinna wyglądać następująco.

Pielęgnacja poranna (nakładanie soczewek):

 1. starannie myjemy ręce,
 2. osuszamy dłonie ręcznikiem nie pozostawiającym włókien,
 3. wyjmujemy soczewki z pojemnika i nakładamy,
 4. opróżniamy pojemnik z resztek płynu pielęgnacyjnego, przemywamy świeżym płynem i ustawiamy do góry dnem do wyschnięcia,
 5. pojemnik co kilka dni dokładnie czyścimy przy użyciu ściereczki zamoczonej w płynie pielęgnacyjnym, a po maksimum 90 dniach wymieniamy na nowy (najlepiej robić to raz na miesiąc).

Pielęgnacja wieczorna (zdejmowanie soczewek):

 1. starannie myjemy ręce,
 2. osuszamy dłonie ręcznikiem nie pozostawiającym włókien,
 3. do pojemnika na soczewki nalewamy płyn do pielęgnacji,
 4. zdejmujemy pierwszą soczewkę, umieszczamy w zagłębieniu dłoni, napełniamy płynem pielęgnacyjnym i palcem drugiej ręki czyścimy ruchem okrężnym około 15 sekund, a następnie przepłukujemy niewielką ilością świeżego płynu i odkładamy do właściwej części pojemnika (lewej lub prawej),
 5. zdejmujemy drugą soczewkę i powtarzamy czynności pielęgnacyjne,
 6. zakręcamy płyn do pielęgnacji i nakrętki pojemnika na soczewki,
 7. pozostawiamy soczewki w płynie przez czas określony przez producenta płynu do pielęgnacji.

 Jeżeli robimy makijaż, to należy pamiętać, że soczewki zakładamy przed zrobieniem makijażu, a zdejmujemy przed demakijażem.

BioTrue OneDay - Twoje Soczewki - Kup teraz!Soczewki miesięczne całodobowe

Osoby aktywne chętnie wybierają soczewki miesięczne, nadające się do noszenia ciągłego – dzień i noc bez zdejmowania. Zastosowany w nich materiał silikonowo-hydrożelowy wykazuje doskonałe parametry tlenoprzepuszczalności. Dzięki temu można je nosić całodobowo, bez zdejmowania, tak długo, jak określił ich producent. Przy każdej zmianie rodzaju czy producenta soczewek, należy uważnie zapoznać się z instrukcją i zasięgnąć rady specjalisty.

Jeżeli nasze oczy produkują odpowiednią ilość filmu łzowego i nie wykazują skłonności do podrażnień czy alergii, soczewki miesięczne całodobowe mogą pozostawać na naszych oczach nieprzerwanie np. przez 15 dni (dokładną długość czasu użytkowania określa producent soczewek). Oczywiście pod warunkiem, że nie wystąpią żadne niekorzystne objawy. Jeżeli poczujemy się niekomfortowo, powinniśmy zdjąć niezwłocznie soczewki. Po krótkim odpoczynku (np. po upływie doby) ponownie zakładamy soczewki. Jeżeli w dalszym ciągu czujemy dyskomfort, najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u specjalisty.

Aby w pełni bezpiecznie użytkować tego soczewki całodobowe, należy bezwzględnie stosować się kilku zasad:

 • rygorystycznie stosować się do terminów użytkowania – jeżeli producent określił czas noszenia non stop na maksymalnie 15 dni, to nie należy traktować tej wartości orientacyjnie, lecz literalnie: soczewki nosimy bez przerwy maksymalnie przez 15 dni od otwarcia fabrycznego opakowania i ani dnia dłużej,
 • w przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów, typu pieczenie, zaczerwienienie spojówek czy stan zapalny ból należy niezwłocznie zdjąć soczewki,
 • unikamy kontaktu soczewek z wodą – trzeba zachować szczególną ostrożność w czasie kąpieli, a nawet mycia twarzy,
 • stosujemy w razie potrzeby krople nawilżające – zawsze powinniśmy mieć je pod ręką.

Wybierając soczewki całodobowe, warto zaopatrzyć się w płyn pielęgnacyjny i pojemniki do ich przechowywania. Pomimo to, że możemy nosić soczewki w trybie przedłużonym, to jeżeli mamy możliwość, powinniśmy je zdjąć w celu przeprowadzenia pielęgnacji oraz zapewnienia naszym oczom krótkiego odpoczynku.

Jeżeli po raz pierwszy zakładamy soczewki całodobowe, powinniśmy być przygotowani na częstsze wizyty u specjalisty, który oceni, jak reagują nasze oczy i w razie wystąpienia niekorzystnych objawów zaleci środki zapobiegawcze lub zdjęcie soczewek.

BioTrue OneDay - Twoje Soczewki - Kup teraz!

Dlaczego w opakowaniu są 3 soczewki?

Dla osób stosujących soczewki miesięczne sprawa jest oczywista i prosta. Tym, którzy dopiero zastanawiają się nad ich użyciem fakt, że w opakowaniu znajduje się trzy soczewki może wydać się nieco dziwny. Tymczasem jest to udogodnienie stworzone z myślą o osobach z różnowzrocznością, czyli różnym stopniu wady na każdym oku.

Jeżeli mamy taką samą wadę wzroku na obu oczach, opakowanie z 6 soczewkami miesięcznymi wystarczy nam na 3 miesiące. Jeżeli jednak nasze oczy wymagają soczewek różnej mocy, musielibyśmy (i tak kiedyś było) kupić jednorazowo dwa opakowania po 6 soczewek. Co prawda będziemy mieli zapas na pół roku, ale jeżeli okaże się, że z jakichś powodów nie możemy zakupionych soczewek używać, poniesiemy sporą stratę. Poza tym możemy zwyczajnie nie potrzebować tak dużej liczby soczewek. Zakup dwóch opakowań po trzy soczewki pokrywa zapotrzebowanie na trzy miesiące, jest najwygodniejszym i optymalnym kosztowo rozwiązaniem.

BioTrue OneDay - Twoje Soczewki