Kolorowe soczewki kontaktowe od kilku lat są prawdziwym hitem. Bardziej szalone wersje z wzorkami świetnie sprawdzają się w okresie Halloween i karnawału, z kolei tradycyjne soczewki podkreślające lub zmieniające kolor oczu coraz częściej nosimy na co dzień. Zastanawiasz się czy możesz nosić kolorowe soczewki? Ile kosztują i czy są bezpieczne? Rozwiejmy wątpliwości!

Dla kogo są kolorowe soczewki kontaktowe?

Kolorowe soczewki mogą korygować wadę wzroku, a jednocześnie całkowicie zmienić nasz wygląd. Może po nie sięgnąć każdy, kto nie ma przeciwwskazań do noszenia soczewek. Kolorowe soczewki doskonale sprawdzą się u osób z wadami wzroku, ale dostępne są również tzw. „zerówki”, które spełniają jedynie funkcję estetyczną. Najczęściej możemy spotkać się z soczewkami miesięcznymi, które w ciągu miesiąca możesz nosić kilkakrotnie (należy pamiętać o ściąganiu ich na noc!).

Po kolorowe soczewki takie jak All Vue Colors, czy All Vue Colors Premium sięgają osoby, które chcą podkreślić swój kolor oczu i nadać mu głębi, lub całkowicie go zmienić.

Soczewki kolorowe we wzorki – hit Halloween i karnawału

Coraz bardziej popularnym rodzajem soczewek kolorowych są modele we wzroki. Najwięcej osób sięga po nie, gdy zbliża się czas imprez z przebraniami – podczas Halloween, karnawału, andrzejek. Ilość wzorów jest naprawdę duża – dzięki temu nasza tęczówka staje się całkowicie czarna, zamienia w pajęczynę, spiralę, kocie albo diabelskie oko. Soczewki we wzory to opcja dla odważnych – dzięki nim z pewnością wyróżnimy się w tłumie.

Gdzie i za ile można kupić soczewki kolorowe?

Sięgnij przede wszystkim po soczewki kolorowe, które pochodzą ze sprawdzonego źródła. Są one produktem medycznym, dlatego by je kupić, powinieneś wybrać się do profesjonalnego salonu optycznego – internetowego albo stacjonarnego. Sprawdzony i renomowany producent to pewność, że Twoim oczom nie stanie się nic złego. Zwracaj uwagę na to, w jakich warunkach trzymasz soczewki kolorowe oraz na ich termin ważności.

Jeśli sięgasz po soczewki kontaktowe po raz pierwszy i masz wadę wzroku, koniecznie zgłoś się do specjalisty – optometrysty lub okulisty, który dobierze dla Ciebie odpowiedni rodzaj korekcji. Jeśli zamierzasz korzystać z zerówek, warto poprosić w sprawdzonym salonie optycznym o pomoc i wskazówki dotyczące używania soczewek kontaktowych. Ich zakładanie i zdejmowanie jest naprawdę łatwe!

Na cenę soczewek kolorowych wpływa wiele czynników. Zazwyczaj ceny wahają się pomiędzy 49 zł a 99 zł (warto poczekać na duże promocje, np. przez Halloween). Dla własnego zdrowia nie warto stawiać na soczewki z niższej półki cenowej – mogą okazać się niebezpieczne! Soczewki kolorowe od sprawdzonego producenta to świetny sposób na zmianę (od bardzo subtelnej po naprawdę radykalną) swojego wyglądu.