Strona główna Ciekawostki Kolorowe soczewki kontaktowe

Kolorowe soczewki kontaktowe

Wiele osób myśli, że soczewki kontaktowe są wyłącznie dla osób mających wadę wzroku. Nie jest to prawdą, ponieważ w sprzedaży są również soczewki kolorowe (tzw. soczewki kosmetyczne), które można nosić bez żadnej wady wzroku (czyli o mocy 0.00 lub zwanej inaczej “plano”).

Jeżeli chcesz zmienić kolor oczu to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast oczu niebieskich mieć np. brązowe. Możesz zmienić kolor oczu niezależnie od tego czy potrzebujesz korekcji wzroku czy nie i na praktycznie dowolny kolor.

Dostępne są 3 podstawowe typy soczewek kolorowych:

Soczewki podkreślające kolor oczu

Istnieją soczewki, które jedynie podkreślające Twój naturalny kolor tęczówki (soczewka nie przysłania tęczówki, a jedynie nadaje jej inny odcień) – te soczewki z języka angielskiego nazywane są także Enhancers czyli podkreślające kolor tęczówki- Freshlook Dimension.

Soczewki zmieniające kolor oczu

Drugim rodzajem są soczewki całkowicie zmieniające kolor oczu (z ang. Opaque). Te soczewki kolorowe pozwalają na znacznie większe możliwości zmiany koloru, nawet osobom posiadającym ciemniejszą tęczówkę- All Vue Colors, Acuvue Define

Stąd też wiele osób posiadających ciemniejsze oczy uzyskuje pożądany efekt tylko po założeniu soczewek zmieniających kolor oka. Osoby z jasnymi oczami mają możliwość uzyskania ciekawego efektu za pomocą obu typów soczewek kolorowych. Należy jednak pamiętać, że nie każdy kolor oczu można zmienić na dowolny inny kolor, nawet stosując soczewki zmieniające kolor. I tak np. z koloru ciemno-brązowego albo czarnego bardzo trudno będzie uzyskać np. niebieski. Wiąże się to z tym, że soczewka zawsze musi przepuszczać światło a więc i naturalny kolor tęczówki (nigdy nie będzie w 100% kryjąca)- Freshlook Colorblends, Freshlook Colors.

Ile osób, tyle różnych przypadków – nie ma jednej uniwersalnej zasady co do wyboru koloru soczewki. Trzeba być rozważnym, a jednocześnie czasem trochę zaryzykować, aby po spośród dostępnych kolorów wybrać ten najlepszy. A wybór jest ogromny, bo w sprzedaży dostępnych jest ponad 30 różnych kolorów. Zamieszczone przy opisach soczewek przykładowe efekty kolorystyczne mają służyć właśnie pomocą przy takim wyborze. Trzeba pamiętać, że nie zawsze udaje się uzyskać taki sam efekt, jaki pokazany jest na przykładach.

Szalone wzory

Dla osób mających bardzo ciemny kolor oczu, a chcących jednocześnie mieć ekstremalnie zmieniony kolor oczu, dla osób lubiących szokować swym wyglądem lub lubiących przyciągać wzrok innych, zostały stworzone soczewki kontaktowe CRAZY.

Soczewki te zmienią wygląd każdych, nawet najciemniejszych, oczu. Są one dla osób, które potrzebują rozwiązań bezkompromisowych. Aby zaskakiwać każdego w każdej możliwej sytuacji. Dlatego soczewki te mają aż 12 odlotowych wzorów. Każdy na inną okazję.

Zachęcamy do eksperymentowania z kolorem TWOICH oczu!

POPULARNE 🔥🔥🔥

Nowy salon Twoje Soczewki – Kraków Galeria Kazimierz

Nowy salon w Krakowie już otwarty. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z nowego miejsca na mapie Krakowa z najlepszymi okularami i soczewkami.

Nowe miejsca odbiorów

Nowe miejsca odbiorów osobistych na mapie Polski Odbieraj swoje zamówienia szybko, wygodnie i bezpłatnie! Zrób zakupy w naszym sklepie internetowym www.twojesoczewki.com i odbierz swoje zamówienie w...

Otwarcie nowego salonu w Krakowie

14 marca 2019 otwieramy nowy salon Twoje Soczewki w Galerii Kazimierz w Krakowie. Przygotowaliśmy dla Was szereg dedykowanych rabatów nawet do -50%. Jeśli chcesz czuć...

Sprawdź jak wyglądasz w soczewkach kolorowych!

Kolorowe soczewki kontaktowe sprawiają, że możesz swobodnie bawić się swoim wizerunkiem, dowolnie zmieniając kolor oczu. Mogą po nie sięgnąć także osoby, które nie chcą...

Zespół suchego oka – jak zapobiegać?

Jak zapobiegać zespołowi suchego oka? Czy znasz określenie zespół suchego oka (ZSA)? Stanowi on coraz popularniejszą dolegliwość, na którą narzekają w szczególności osoby młode....