Halloween coraz bliżej, a Ty nerwowo szukasz kolorowych soczewek kontaktowych, które dopełnią Twoją stylizację? Nie wiesz, gdzie można znaleźć nowoczesne soczewki, wykonane z bezpiecznych dla oka materiałów? Dzisiaj podpowiemy Ci gdzie powinieneś skierować swoje kroki. Soczewki kolorowe są przez nas używane w celach kosmetycznych, ale nawet w takim przypadku niezwykle ważne jest, gdzie je kupisz oraz czy będą optymalnie dostosowane do kształtu Twojego oka.

Pierwsze soczewki? Wybierz się do specjalisty

Jeśli ma to być twój “pierwszy raz” z soczewkami kontaktowymi i masz wadę wzroku, koniecznie udaj się do specjalisty – optometrysty lub okulisty, który zbada Twój wzrok i dobierze idealny sposób korekcji oraz nauczy cię korzystać z soczewek kontaktowych. Jeśli nie masz wady wzroku i chcesz korzystać z tzw. „zerówek”, warto sprawdzić, czy nie masz żadnych przeciwwskazań. Przy okazji dowiesz się też jak zdejmować i zakładać soczewki kontaktowe.

Salon optyczny – internetowy lub stacjonarny

Wiesz już, że możesz nosić soczewki – gdzie więc ich szukać? Stawiaj na sprawdzone marki, które możesz kupić w renomowanych salonach optycznych lub sklepach internetowych. Soczewki dobrych marek znajdziesz również w dużych sieciach drogerii, zwróć jednak uwagę na producenta soczewek.

Wybór odpowiednich soczewek jest niezwykle istotny. Niezależnie od tego, czy mają one korygować wadę wzroku, czy chcesz ich używać tylko do zmiany koloru tęczówki oka. Narząd wzroku jest niezwykle delikatny, dlatego trzeba obchodzić się z nim ostrożnie. Soczewki z nieznanego źródła mogą po prostu uszkodzić twój wzrok.

Soczewki kolorowe – element przebrania na Halloween albo Karnawał

Popularyzacja soczewek kontaktowych kolorowych oraz coraz przystępniejsze ceny produktu sprawiły, że sięgają po nie także osoby, które nie mają wady wzroku. Dzięki nim możesz w jednej chwili całkowicie zmienić swój wygląd. Kolorowe soczewki są całkowicie bezpieczne dla oka. Wiele osób sięga po nie z okazji przebieranych imprez, organizowanych podczas Halloween, andrzejek, czy karnawału. W internetowych i stacjonarnych salonach optycznych można znaleźć soczewki podkreślające naturalny kolor oka, zmieniające barwę tęczówki, albo z naprawdę odjechanymi wzorkami.

Zasady pielęgnacji oraz noszenia soczewek kolorowych

Specjalista zaznajomi Cię ze wszystkimi ważnymi zasadami dotyczącymi noszenia soczewek kontaktowych. Tylko stosowanie się do nich pozwoli Ci zachować w dobrej formie Twoje oczy. To niezwykle ważne, ponieważ niestosowanie się do tych reguł może doprowadzić do zapalenia spojówek, albo innych przykrych infekcji oka. Pamiętaj, że przed zakładaniem oraz zdejmowaniem soczewek kontaktowych powinieneś umyć ręce delikatnym bezzapachowym mydłem. Soczewki należy codziennie po zdjęciu dokładnie czyścić w specjalnym płynie do ich pielęgnacji, a później przechowywać w odpowiednim pojemniku.

Choć kolorowe soczewki kontaktowe dają nam efekt kosmetyczny, są one wyrobem medycznym. Dlatego powinniśmy sięgać tylko po sprawdzone modele renomowanych producentów, a potem cieszyć się pięknym wyglądem!