Strona główna Poradnik Kolorowe soczewki - zmień kolor oczu w dniu ślubu

Kolorowe soczewki – zmień kolor oczu w dniu ślubu

Ślub i zawarcie związku małżeńskiego to bardzo ważna data dla każdej panny młodej. W tym wyjątkowym dniu chce wyglądać po prostu pięknie. Możliwości współczesnej okulistyki pozwalają nawet na tak radykalną odmianę, jak zmiana koloru oczu. Kiedyś taką możliwość mieli tylko aktorzy, poddawani charakteryzacji do roli. Teraz jest to dostępne dla każdego – wystarczy wybrać się na wizytę u specjalisty (okulisty, optometrysty, albo refrakcjonisty). Określą oni parametry naszej gałki ocznej, a następnie można jechać do salonu optycznego i
przebierać w kolorach soczewek.

Od czego zależy nasz kolor oczu?

Odcień tęczówki oka jest dziedziczny – w głównej mierze zależy od ilości melaniny, która jest barwnikiem odpowiadającym za kolor naszych włosów, oraz skóry na całym ciele. Jeśli mamy jej dużo, posiadamy ciemniejszy odcień. Co ważne, rodzimy się (jako osoby rasy białej) z niebieskimi oczami z prostego powodu – nie ma w naszych oczach jeszcze melaniny. Ich kolor zaczyna na stałe kształtować się dopiero ok. 3 roku życia. Ilość melaniny w naszym organizmie może wspomagać funkcjonowanie mózgu – naukowcy udowodnili, że lepiej działa on u osób z jej dużym stężeniem.

Ciemnowłose osoby dużo lepiej i szybciej przetwarzają informacje, mają rewelacyjne zdolności motoryczne. Jeśli jesteś jasnowłosy, to znowu Twój mózg ma skłonności do myślenia analitycznego, opracowywania strategii działania. Sprawdzasz się doskonale w zadaniach, które wymagają przewidywania oraz planowania. Mała ilość melaniny w naszym organizmie sprawia, że oczy są bardziej wrażliwe na działanie światła słonecznego, a także mniej odporne na działanie promieniowania ultrafioletowego (UVA i UVB). Dlatego powinny obowiązkowo nosić okulary z wysokim filtrem UV. Mamy jednak także dobre wieści – osoby z jasnymi oczami są bardziej odporne na ból, mają mniejsze skłonności do depresji i wahań nastroju. To z reguły niepoprawni optymiści!

Kolorowe soczewki kontaktowe – co to takiego?

Kolorowe soczewki kontaktowe to miękkie soczewki, które może nosić niemal każdy człowiek, niezależnie od tego czy ma on wadę wzroku, czy nie. Pozwalają one na całkowitą zmianę koloru tęczówki oka, albo wzmocnienie naturalnej barwy oczu i powiększenie oka. Wszystko zależy od tego, jaką opcję wybierzesz. W zależności od tego, czy będą to jednocześnie soczewki korekcyjne, mogą one także poprawić Twój wzrok. W przypadku, kiedy nie masz problemów z widzeniem, sięgnij po tzw. „zerówki”, które dają tylko wizualny efekt innego koloru oczu.

Pamiętaj o tym, że kolor oczu może pięknie podkreślić Twoją ślubną stylizację. Jeśli planujesz zmianę koloru oczu na ten wielki dzień, a nigdy wcześniej nie używałeś soczewek kontaktowych, zrób sobie próbę generalną i noś je na kilka, albo kilkanaście dni przed uroczystą ceremonią. Na początku możesz odczuwać delikatny dyskomfort – warto by gałka oczna przyzwyczaiła się do tej ultracienkiej, specyficznej nakładki. Kolejną rzeczą jest to, że szybciej trzeba opanować niełatwą sztukę zakładania i zdejmowania soczewek. To wszystko jest niezwykle ważne w kontekście wielkiego dnia. Warto czuć się swobodnie, tak by tego ważnego dnia móc zająć się dobrą zabawą i podejmowaniem gości.

Kolorowe soczewki – jaki efekt wybrać?

Firmy produkujące sprzęt okulistyczny, które specjalizują się w kontaktologii, prześcigają się w produkowaniu nowych rodzajów soczewek kontaktowych. Obecnie za ich pomocą na naszym oku możemy wymalować dość dużo różnych rzeczy! Są trzy główne efekty, które możemy w ten sposób uzyskać:
✅ Podkreślenie naturalnego koloru tęczówki oka – w zależności od wybranego modelu soczewek oraz koloru możemy przyciemnić kolor, który ma nasze oko, albo je całkowicie rozjaśnić.
✅ Całkowita zmiana koloru tęczówki oka – pokrywają one całą powierzchnię tęczówki, pozwala nadać oku całkowicie inny kolor.
✅ Ciekawy wzorek na tęczówce oka – dzięki takim soczewkom uzyskamy np. dwukolorowe oko, efekt graficzny kociego oka, plamki.
Niezależnie od tego, jaki z powyższych efektów wybierzesz, postaraj się kolor oczu dobrać do swojej ślubnej stylizacji. Zwróć uwagę na kolor bukietu kwiatów, albo dodatków wpinanych we włosy.

POPULARNE 🔥🔥🔥

Stylowe Zakupy w salonach i sklepie online!

1 października rusza akcja Stylowe Zakupy! Kupony rabatowe na okulary i soczewki kontaktowe znajdziesz w magazynach Twój Styl i SHOW! To idealna okazja do...

Weekend zniżek – odbierz 20% rabatu!

Zaczyna się weekend zniżek! Od 17 do 19 września wykorzystaj kupony z magazynu Wysokie Obcasy Extra i ciesz się zniżkami! Skorzystaj z kuponu i...

Start wielkiej promocji! Druga para okularów za złotówkę!

Takiej okazji nie możesz przegapić! Tylko teraz – kupując dwie pary okularów, za jedną z nich zapłacisz tylko… symboliczną złotówkę. To idealna okazja do wspólnych...

Tylko jeden weekend z takimi zniżkami!

Tylko dwa dni niesamowitych okazji w naszych salonach! 29 i 30 sierpnia otrzymasz aż 30% zniżki na oprawy korekcyjne marki Ray-Ban® - nie czekaj...

Druga para szkieł okularowych za 1 zł

Przy zakupie dwóch par okularów, jedna para szkieł za złotówkę! Dodatkowa para dla siebie lub kogoś bliskiego? Skorzystaj z okazji! Teraz kupując dwie pary okularów,...