Makijaż do okularów – kobiece porady

Wiele kobiet noszących okulary rezygnuje z make up’u oczu, używając jedynie do ich podkreślenia i pogrubienia rzęs mascary. Dlaczego? Uważają one bowiem, że makijażu nie będzie widać spod szkieł okularowych, więc nie ma po co stać przed lustrem, by wykonać misterny makijaż oka. Nic bardziej mylnego! Wystarczy jedynie przestrzegać kilku prostych reguł.

✅ Zasada 1. Sięgnij po naturalne, stonowane kolory ????

Sięgnij po beże, brązy i odcienie grafitu – będą pięknie prezentować się na powiece, a umiejętnie dobrane kolory do barwy tęczówki z pewnością pomogą Ci ją uwydatnić. Ważne jest, abyś unikała bardzo jaskrawych kolorów – Twoje okulary wystarczająco przyciągną wzrok rozmówcy. Możesz oczywiście podkreślić kącik oka nieco bardziej rzucającym się w oczy kolorem, ale zastosuj go punktowo i z umiarem.

✅ Zasada 2. Miej zawsze pod ręką mascarę oraz kredkę do oczu ????

Dobrze wytuszowane rzęsy oraz podkreślona linia powieki to podstawa makijażu każdej kobiety, która nosi okulary. Powinnaś pamiętać o jednej bardzo ważnej zasadzie – kreskę na oku warto dostosować do oprawek okularów – powinna mieć ona podobną do nich grubość. Zaś po mascarę sięgnij przynajmniej dwa razy, tak aby rzęsy były widoczne za soczewkami okularowymi.

✅ Zasada 3. Dopasuj make up do wady wzroku ????

Ta zasada pewnie Cię zaskoczyła. Jeśli jesteś dalekowidzem, pomniejsz oko makijażem, a jeśli krótkowidzem, postaraj się je mocniej uwydatnić. Pamiętaj, że możesz postawić na mocniejsze pomalowanie oka, bo wyda się ono i tak nieco jaśniejsze dzięki warstwie szkła okularowego. Ostatnim elementem oprawy oka są brwi – warto je przyciemnić, tak by nie gubiły się pod oprawkami.

Ray-Ban 3582V kolor 2538 rozmiar 49

Ray-Ban 3582V kolor 2538 rozmiar 49

Ray-Ban 5377 METEOR kolor 2000 rozmiar 52

Ray-Ban 5377 METEOR kolor 2000 rozmiar 52

Ray-Ban 6489 AVIATOR kolor 2500 rozmiar 58

Ray-Ban 6489 AVIATOR kolor 2500 rozmiar 58

✅ Zasada 4. Smoky eye’s – idealne na wieczór ????

Bez problemu możesz sobie pozwolić na coś, o czym wiele kobiet jedynie może sobie pomarzyć: makijaż typu smoky eye’s! Dodatkowo mocno wykonturować twarz, pomalować mocnym kolorem usta – i iść w miasto!

✅ Zasada 5. Oprawki, a make up ust ????

Jeśli stawiasz na co dzień na noszenie okularów z grubymi oprawkami, obowiązkowo powinnaś podkreślić usta wyraźnym i widocznym kolorem. W ciągu dnia warto by były w bardziej neutralnym kolorze np. różowym, albo koralowym. Podczas wieczornego eventu warto postawić na mocną czerwień!

✅ Zasada 6. Wodoodporny tusz do rzęs ???? 

Jeśli często miewasz problem z rzęsami, które przyklejają się do szkieł okularowych, albo zaparowanymi okularami, postaw na wodoodporny tusz do rzęs i zainwestuj w ten kosmetyk. Z pewnością odczujesz większy komfort i zapomnisz o dotychczasowych problemach.

✅ Zasada 7. Pamiętaj o korektorze ????

Okulary podkreślają oczy i przyciągają uwagę w tą strefę twarzy. Z tego powodu powinnaś pamiętać szczególnie o tym, by zadbać o skórę wokół oczu. Koniecznie ukryj używając dobrze dobranego do odcienia skóry korektora wszelkie sińce pod oczami oraz przebarwienia skóry, które zostaną z pewnością uwydatnione przez okulary.
Warto także pomyśleć o tym, by makijaż pasował do naszego charakteru i codziennego stylu bycia. Polecamy porozmawiać o tym z zaprzyjaźnioną wizażystką, która z pewnością doradzi nam, które kolory będą pasowały do naszej karnacji, koloru oraz oprawy oczu, a także włosów.
Ważnym aspektem będzie również nasz charakter. Jeśli nie lubimy się wyróżniać z tłumu z pewnością wybierzemy stonowane kolory, które nie będą za bardzo rzucać się w oczy.
Najważniejsze! Dobierając kolory zwróć także uwagę na to, w jakich kolorach najczęściej się ubierasz, oraz na barwę swoich oprawek okularowych. Ważne jest to, by wszystkie elementy Twojego wizerunku były spójne. Wtedy z pewnością zrobisz wrażenie osoby bardzo profesjonalnej, która o siebie dba i potrafi świetnie odnaleźć się w każdej sytuacji.

Badanie wzroku za 9 zł, zbadaj wzrok i kup nowe okulary korekcyjne
Badanie wzroku za 9 zł