Esprit

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Esprit to typowo amerykański styl popularny w całej Europie. Kolekcje są modne, eleganckie, ponadczasowe i innowacyjne, ale nawiązujące do stylu życia w słonecznej Kalifornii - pełnego zabawy, przyjaźni i miłości.

Geneza marki - Esprit

Założycielką sieci jest Susie Tompkins Buell, która wraz ze swoim mężem w 1968 roku w San Francisco stworzyła markę ESPRIT. Susie pochodząca ze słonecznej Kalifornii miała słabość do nietypowych stylów. Doug Tompkins zajął się stroną finansową firmy. Pierwsza siedziba firmy mieściła się w ich mieszkaniu, a kolekcja sprzedawana była z busa. Obecnie siedziby firmy znajdują się w Kowloon (USA), Hong Kongu (Chiny) i Ratingen (Niemcy). Logo marki zostało opracowane w 1979 roku przez Johna Casado. Początkowo markę Esprit obejmowała oferta odzieży dziecięcej, damskiej i męskiej, a w połowie lat 90. do kolekcji dołączają: okulary, zegarki i akcesoria wyposażenia wnętrz. Od początku istnienia Esprit współpracował ze znanymi projektantami, architektami i fotografami.

Esprite - międzynarodowy styl

Międzynarodowy zespół projektantów z niezwykłą pasją i dbałością o szczegóły przekłada cechy Esprit na stałe kolekcje w sposób zdecydowany i naturalny. Efektem są stylowe i zmysłowe modele okularów przeciwsłonecznych, jak i opraw korekcyjnych.

Co roku pojawia się 12 kolekcji w sześciu wyznaczonych terminach. Firma koncentruje się na zachowaniu odpowiedniej proporcji jakości produktu do ceny.
Firma Esprit obecna jest w ponad 44 państwach na 5 kontynentach, posiada 10 własnych linii produktów, 26 partnerów na licencji, ponad 620 własnych sklepów i 2500 partnerów franczyzowych.

Okulary przeciwsłoneczne ESPRIT

Okulary korekcyjne ESPRIT