Biomedics

Marka Biomedics to delikatne hydrożelowe soczewki kontaktowe zaprojektowane i produkowane  przez firmę Cooper Vision.

Soczewki kontaktowe są wygodnym rozwiązaniem dla osób, które z jakichś powodów nie chcą nosić okularów, uprawiają aktywne sporty lub mają dużą wadę wzroku. Te artykuły optyczne zdecydowanie ułatwiają codzienne funkcjonowanie i zapewniają komfort podczas codziennych czynności. Soczewki kontaktowe Biomedics przeznaczone są dla osób o specjalnych wymaganiach, które szukają produktu niepodrażniającego gałki ocznej i niepowodującego uczucia zmęczenia.

Marka Biomedics jest częścią uznanej firmy CooperVision, która od kilkudziesięciu lat tworzy artykuły dla branży optycznej. Jest właścicielem wielu znanych marek, takich jak: Biofinity®, Proclear, Clariti czy MyDay. Wybierając produkty od CooperVision - takie jak soczewki Biomedics - zyskują Państwo gwarancję odpowiednio nawilżonych oczu oraz wyrazistego widzenia. Soczewki trójkrzywiznowe Biomedics to wygoda i pełen komfort noszenia na co dzień.

Dlaczego warto nosić soczewki kontaktowe Biomedics?

Soczewki kontaktowe Biomedics posiadają sprawdzoną, miękką konstrukcję, która dopasowuje się do gałki ocznej. Jest to produkt w szczególności polecany osobom z astygmatyzmem. Soczewki korekcyjne z rodziny Biomedics są jednodniowe, a to oznacza, że zakłada się je rano i wieczorem wyrzuca. Nie trzeba się więc martwić o dodatkową pielęgnację soczewek. Jednodniowe soczewki zdecydowanie poprawiają komfort noszenia i ostrość widzenia, gdyż umieszczone na gałce ocznej są w zasadzie niewyczuwalne. Inaczej jest w przypadku soczewek miesięcznych, które się zużywają i przez to z czasem stają się dla oka drażniące. Soczewki tego typu także bardzo łatwo założyć, dlatego z powodzeniem mogą być używane przez osoby, dla których jest to kwestia problematyczna. Ponadto są one mocno nawilżone, dzięki czemu w szczególności polecane są osobom z tak zwanym syndromem suchego oka.

Jak zapewnia producent - soczewki te doskonałe są nie tylko dla astygmatyków, ale też dla osób, które uprawiają sport lub pracują przez długie godziny przy komputerze. Odpowiednie nawilżenie struktury zapewnia komfort i lekkość przez cały dzień użytkowania - w różnych warunkach - i bez efektu zaczerwienionych i zmęczonych oczu. Komfort, jakość i higiena na najwyższym poziomie to cechy, które charakteryzują soczewki Biomedics.

Rodzina produktów Biomedics

Marka Biomedics w swojej ofercie posiada dwa flagowe produkty, które korygują dalekowzroczność i krótkowzroczność oraz astygmatyzm. Do produktów tej marki należą:
Biomedics 1 day Extra - ten rodzaj soczewek z rodziny Biomedics został zaprojektowany dla osób, które mają dużą wadę wzroku - minusową lub plusową. Zadaniem tego produktu jest korygowanie problemów z widzeniem. Jednodniowe soczewki zapewniają wysoki komfort użytkowania i klarowność widzenia oraz pełnej ostrości.
Biomedics 1 day Extra toric - astygmatyzm jest wadą rogówki lub soczewki ocznej, która wpływa na ostrość i sposób widzenia, ale może też powodować bóle głowy. Dla osób ze stwierdzonym astygmatyzmem dedykowane są okulary ze specjalnymi, cylindrycznymi szkłami. Czy osoby z taką wadą wzroku mogą nosić soczewki? Jak najbardziej. Specjalnie dla nich stworzone zostały soczewki dla osób z astygmatyzmem od marki Biomedics, które niwelują krzywizny i brak ostrości widzenia, która spowodowana jest przez taką wadę wzroku. Soczewki toryczne mają inny kształt od tych standardowych soczewek, dzięki czemu - podczas ich noszenia - redukują negatywne skutki astygmatyzmu.

Soczewki Biomedics wybierane są przez osoby, które cenią sobie produkty wysokiej jakości o określonym przeznaczeniu. Niewątpliwym plusem jest także ich jednodniowy charakter, który zapewnia maksimum czystości i higieny rogówki oka - w trakcie noszenia tego produktu. Soczewki jednodniowe Biomedics przeznaczone są dla tych, którym zależy na komforcie podczas noszenia, ale i pielęgnacji tego produktu optycznego. Są one niewyczuwalne dla oka - nawet pod zamkniętą powieką, miękkie i maksymalnie nawilżone, dzięki czemu zapomina się o istniejącej wadzie wzroku.