Calvin Klein

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Projekty Calvina Kleina łączą w sobie prostotę, wygodę, uniwersalność z jednoczesną dbałością o szczegóły. Okulary tej marki charakteryzuje bogactwo koloru, oraz ciekawe i niebanalne wzory.

Geneza marki - Calvin Klein

Calvin Klein to amerykańska marka założona w 1968 przez jedną z najbarwniejszych postać amerykańskiego świata mody. Młody projektant zainspirowany tkaninami, dodatkami i fasonami oraz uwielbieniem dla wielkich europejskich projektantów mody - Diora, Coco Chanel, Balanciagi na przekór barwnej i dość niechlujnej hippisowskiej modzie Klein zaproponował linie czyste i eleganckie, bez najmniejszej ekstrawagancji, stonowane w kolorze. Kompletnie inne od wszystkiego, co nosiło się na ulicach. Prostota, czystość i umiarkowanie to cechy, które zyskały dla projektanta miano Mister Clean (ang. Pan Czysty).
Calvin Klein to trzykrotny zdobywca Coty Award- najbardziej prestiżowej nagrody amerykańskiego świata mody. Amerykańskie magazyny nazwały projektanta „Calvin zdobywca” bo wprowadził Amerykę do świata haute couture i zrobił to w najlepszym amerykańskim stylu.

Calvin Klein - innowacja i nowoczesność.

Okulary tej marki charakteryzuje bogactwo koloru, oraz ciekawe i niebanalne wzory. Ta marka łączy ze sobą klasyczne kształty z nowoczesnymi materiałami. Dzięki temu każde okulary CK charakteryzują się wysoką jakością wykonania i doskonałą linią, która prezentuje klasę i dobry smak. Każdy oprawa jest dopracowana w każdym calu, a jej wykończenie jest niezwykle estetyczne.
Projekty okularów Clavin Klein znane są również z innowacyjności. Jeden z modeli okularów przeciwsłonecznych (CK 3083S USB) został wyposażony w pamięć przenośną flash w prawym zauszniku oprawki. W 2010 Calvin Klein wprowadził także limitowaną serię etui na okulary z wbudowanym głośnikiem. Takie rozwiązania podkreślają inspirację twórcy nowoczesnością.