Strona główna Aktualności Dlaczego stosowanie płynu do soczewek jest konieczne?

Dlaczego stosowanie płynu do soczewek jest konieczne?

Jeśli wybierasz się na wizytę związaną z doborem soczewek po raz pierwszy, możesz się spodziewać, że specjalista pomoże Ci dobrać także płyn do pielęgnacji soczewek. Pamiętaj, by nie szukać zamienników, ani tym bardziej nie robić płynu do soczewek samodzielnie. W ten sposób nie zabezpieczysz soczewek, a możesz narazić się na infekcję. Istnieje również ryzyko uszkodzenia wzroku.

Dlaczego stosowanie płynu do soczewek jest tak ważne? Przypomnijmy dokładnie najważniejsze powody stosowania płynów do soczewek.

Po pierwsze: czyszczenie

Podstawową funkcją płyny pielęgnacyjnego do soczewek jest ich oczyszczanie. Dzięki płynowi usuniesz bakterie, osady białkowe i inne zabrudzenia. Wszystko to bez ryzyka uszkodzenia soczewki, ponieważ płyn działa odświeżająco i pielęgnacyjnie.

Po drugie: odkażanie

Płyny nie tylko czyszczą, ale też mają o wiele silniejsze działanie – odkażają. Pomagają usunąć z soczewek mikroorganizmy. Co mogłoby się stać, gdybyśmy pominęli użycie płynu? Takie mikroogranizmy namnożyłyby się. Ponowne założenie nieoczyszczonych soczewek mogłoby spowodować stany zapalne, infekcje, a finalnie doprowadzić do ekspresowego pogorszenia się widzenia.

Po trzecie: przechowywanie

Funkcje higieniczne to jedno. Stosując odpowiednie płyny, pielęgnujesz soczewki. Dbasz o ich nawilżanie i zapewniasz właściwe przechowywanie. Pozostawienie soczewek w pojemniku z płynem do czasu następnego założenia to prosty sposób, by zapobiegać podrażnieniom, łzawieniu i stanom zapalnym. Takie niechciane skutki mogłyby się pojawić, gdyby soczewki były przechowywane w nieprawidłowy sposób.

Po czwarte: nawilżanie

Komfort podczas noszenia soczewek uzależniony jest również od ich prawidłowego nawilżenia. Nierzadkim problemem związanym z użytkowaniem soczewek jest dyskomfort oczu, który często nasila się pod koniec dnia. Przyczyną uczucia takiego dyskomfortu może być zmniejszona zwilżalność powierzchni soczewki kontaktowej. By zapobiec dyskomfortowi, stosuje się właśnie m.in. odpowiednie płyny do soczewek kontaktowych ze składnikami nawilżającymi.

Pamiętaj również o tym, by nigdy nie stosować przeterminowanych płynów pielęgnacyjnych. Zaaplikowany przeterminowany produkt nie spełni powyższych funkcji, a tym samym może być niebezpieczny dla wzroku.

By płyn odpowiednio spełniał swoje zastosowanie, nie zapomnij także o jego prawidłowym używaniu:

  1. Kupuj płyny tylko w sprawdzonych miejscach.
  2. Nie dotykaj końcówki butelki, by jej nie zanieczyścić.
  3. Pamiętaj, by zawsze zakręcać butelkę z płynem po jego użyciu.
  4. Nigdy nie używaj przeterminowanych płynów.
  5. Jeśli chcesz zmienić płyn, najlepiej skontaktuj się ze specjalistą.

Podsumowując

Jedynym wyjątkiem, kiedy nie potrzebujesz płynu do soczewek, jest noszenie soczewek jednodniowych. W każdym innym wypadku musisz zaopatrzyć się w odpowiedni płyn. Najlepiej w ten, który polecił Ci optometrysta w czasie wizyty związanej z dobieraniem soczewek lub ten, który rekomendowany jest przez producenta Twoich soczewek.

 

POPULARNE 🔥🔥🔥

Nasze salony pozostają otwarte!

Nasze salony oraz gabinety okulistyczne są otwarte. Zgodnie z rozporządzeniem do 29 listopada zamknięte są wyspy handlowe, a więc trzy nasze punkty w Warszawie...

Mega oferta na okulary korekcyjne

Tylko w salonach do 14 listopada 2020 Przygotowaliśmy dla Was wyjątkową ofertę. Tylko w salonach i tylko do soboty 14 listopada 2020 okulary korekcyjne możecie...

100 zł zniżki na okulary do każdego zakupu online!

Takiej promocji nie było już dawno! Tylko teraz kupując w naszym sklepie internetowym soczewki kontaktowe, otrzymasz aż 100 zł zniżki na okulary korekcyjne! Jak otrzymać...

Idealne okulary do pracy przy komputerze!

Spędzasz dużo czasu przed ekranem? Twoje oczy potrzebują ochrony! Teraz w naszych salonach dobierzesz soczewki okularowe ze specjalną powłoką Crizal Prevencia aż 30% taniej! Nie...

Badanie za pół ceny na Światowy Dzień Wzroku!

8 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wzroku. To akcja, która ma uświadamiać i uczyć. Profilaktyczne badanie wzroku jest bardzo ważne –...