Typ
Marka
Kolor oprawy
Kształt
Materiał
Wymiarowanie (mm)

Oprawy korekcyjne Dior

Wybrane filtry: 0
Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Kolekcja okularów korekcyjnych DIOR to fuzja subtelności z współczesnymi trendami, doskonale podkreślającymi charakter marki : delikatność, ekskluzywność i szyk.

Geneza marki - Dior

Christian Dior, sławny na całym świecie francuski projektant mody, kojarzony z duchem nowoczesnego klasycyzmu, założyciel jednego z najbardziej znanych domów mody. Otrzymał nagrodę Neimana Marcusa za swoje projekty kapeluszy i sukni. Stworzył kolekcję perfum (pierwsze słynne Miss Dior) oraz inne dodatki do swoich kolekcji, w tym okulary słoneczne i korekcyjne. Po śmierci Diora dyrektorem artystycznym jego domu mody został Yves Saint Laurent.

Dior jako niekonwencjonalna forma okularów

Dior słynie z niekonwencjonalnych okularów. Wielbiciele niespotykanych form znajdą z pewnością dla siebie arcyciekawe modele. Zespół projektantów pracujących nad najnowszą kolekcją zaproponował okulary, które charakteryzują się pięknymi modernistycznymi liniami, nawiązującymi do nurtu wzornictwa organicznego. Wycięte szkła, kształtem przypominają skrzydła motyli, ale jednocześnie, mimo futurystycznego sznytu, czuć w nich inspirację lookiem retro. Za to linie oprawek to już czyste nawiązanie do obecnych trendów. Połączenie wszystkich tych elementów sprawiło, że najprawdopodobniej będziemy mieli do czynienia z „nową klasyką” w wydaniu Diora. Dior proponuje jak zwykle utrzymane w niepowtarzalnym stylu, nowoczesne okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne.