PAMIETAJ!! Przed zamówieniem okularów korekcyjnych koniecznie skorzystaj z wizyty u okulisty lub optometrysty, który na podstawie badania określi rzeczywistą wadę wzroku i wystawi receptę na właściwe szkła korekcyjne.

Oznaczenia  znajdujące się na recepcie:

DAL – część recepty, w której zapisane są parametry soczewek korekcyjnych stosowanych w okularach do codziennego użytku tzw. okularach do chodzenia.

BLIŻ – część recepty, w której zapisane są parametry soczewek korekcyjnych stosowanych w okularach do pracy w bliskich odległościach tzw. okularach do czytania”.

OP/OL – część recepty, w której podawane są moce soczewek stosowanych odpowiednio do korekcji oka prawego i oka lewego.

SFERA – podawana w dioptriach moc soczewki korygującej sferyczną wadę wzroku; w zależności od rodzaju wady podawana ze znakiem “-” lub “+”.

CYLINDER– podawana w dioptriach moc cylindryczną soczewki stosowanej do korekcji astygmatyzmu; może być zapisana ze znakiem  “-” lub “+”.

Oś – wartość określająca ustawienie cylindra w oprawie; podawana tylko w przypadku korekcji astygmatyzmu i szkieł cylindrycznych, przyjmuje wartości od 0° do 180°. Może być również zaznaczona na skali TABO zamieszczonej w górnej części recepty.

Odległość źrenic (PD) – podawana w milimetrach odległość od środka źrenicy prawego oka do środka źrenicy lewego oka, podana  w milimetrach.

Zapisz się na badanie wzroku